Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedülálló szülők segítsen...

Egyedülálló szülők segítsen valaki. (? )

Figyelt kérdés

Épp térek magamhoz a sokktól hogy van egy gyerekem, pontosabban attól hogy itt hagytak nekem egy gyereket aki az enyém, legalábbis elég valószínű.

Szóval a helyzet dióhéjban volt egy barátnőm szétmentünk, én kaptam egy munkaajánlatot elköltöztem, a számomat lecseréltem mert még anno elnyúlták a telefonom, a facen tiltottam mert tényleg elég randán szakítottunk egyszerűbb volt így, álmomban nem gondoltam volna hogy terhes, bár a viselkedését talán magyarázza.. Mindenesetre szétmentünk úgy egy éve.

Rohadtul nem szólt hogy terhes, se hogy megtartotta, de ma beállított, az se tudom honnan tudta hol lakom és lepakolta, mint egy csomagfutár basszus.

Közölte hogy itt hagyja vagy örökbe adja. Baromira kicsapta a hisztit.

Mi a frászt kell ilyenkor csinálnom, mármint mit csináljak, túl azon hogy egyen pelenkázzam öltöztessem.

Mit kell mondanom a munkahelyemen, kell orvoshoz vinnem, hova kell vagy be kell jelentenem valahová hogy itt a gyerek, a tápszeren kívül kell neki adnom valamit? Augusztusban született, ruhát hagyott itt meg iratokat meg pelenkát meg tápszert, mit kéne vennem még?

Egyáltalán ezt nem tiltja valami törvény??

Mi oka lehet annak ha sír, már persze ha nem éhes és mégis sír? És miért kel fel negyed óra után ha elaludt?

Ha lenyugodott és visszajön érte visszaadhatom?

Elaludhatok vagy felkelek ha sír, esetleg kell ébresztőt állítanom hogy három óra múlva megint egyen? Ha aludna három óra múlva felkeltsem? Egy ekkora gyerek már alszik este? Vagy normális hogy még ébren volt 10 perce??


2016. jan. 20. 23:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
59%

Mivel te hivatalosan nem vagy a gyereknek senkije, ezért jogilag semmilyen kötelezettséged nincs (ha megnevezett volna szüléskor, mint apát, arról már tudnál).

Tulajdonképpen feljelentheted kiskorú veszélyeztetéséért, elhagyásért...

Nem fogsz tudni mit kezdeni egy csecsemővel, mindenképpen segítséget kell kérned.

2016. jan. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Ez komoly? o.O

Nem kell felkeltened hogy egyen.

Lehet hogy a saját mocorgására kel fel, ha betekered egy takarófélébe az segít ilyenkor

[link]

Ha ringatod az is jó.

a sírás oka lehet az anya hiánya, fogzás, unalom, teli pelus.

Nem tudom mit igényelt utána így nem tudom mit kell intézned, viszont keresd ki a helyi védőnőt, és beszélj vele. Vagy hagyd hogy kialudja magát az exed és próbálj beszélni vele, ez ugyanis tök nem normális lehet bekattant szülés után nem volt segítsége depresszió stb

Venni kádat fürdetőt pelenkát popsikrémet törlőkendőt fültisztítót lázmérőt vízhőmérőt cumit érdemes lenne

2016. jan. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Én rendört hívnék ,hogy keressék meg az anyját és vonják felelösségre.Aztán a késöbbiekben lesz ami lesz ,nyilvan felvallalnam ha az enyem.
2016. jan. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Akkor fel kéne jelentenem? Vigyem be a rendőrségre?

És mi van ha mégis az enyém? Szerintem hasonlít rám kicsit.. bár tényleg nem keresett meg, mondjuk elég önfejű nő tehát el tudom képzelni a majd egyedül megoldom mentalitást..

Ha beviszem a rendőrségre, és tényleg az enyém akkor visszahozzák?

2016. jan. 20. 23:21
 5/29 anonim ***** válasza:

...meg egy szakképzett csecsemőgondozót, aki ellátja, amíg dolgozol...


Na és mindenképpen jelentened kell a dolgot, mert jelenleg mindenféle jogcím nélkül van nálad egy csecsemő, ebből még komoly bajod lehet!

Ha történetesen anyuka rosszindulatú, lehet, hogy feljelent gyerekrablásért...


A gyereket jó eséllyel gyámság alá helyezik, hiszen hivatalosan nem vagy az apja (ha indul apasági vizsgálat, annak a végeredménye után dönthetsz arról, hogy vállalod-e).

2016. jan. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Mennyi idő az apasági vizsgálat?
2016. jan. 20. 23:26
 7/29 anonim ***** válasza:
# 4: no és mit fogsz vele kezdeni? GYED-re mész? Mert 0-24 órában felügyeletre, gondozásra szorul. Meg tudod oldani?
2016. jan. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Sok. Mert nem csak a vizsgálat számít, hanem bírósági eljárás indul az apaság vélelmének a megállapítására. Több hónap.
2016. jan. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Gondolom igen... miért mi mást csinálnék?
2016. jan. 20. 23:27
 10/29 anonim ***** válasza:
# 9: Mire az eljárás lezajlik, bőven lesz időd eldönteni.
2016. jan. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!