Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért 'kevesebb' az az anyuka...

Miért 'kevesebb' az az anyuka néhány ember szemében, akinek van segítsége (nagyszülők, bébiszitter, stb)?

Figyelt kérdés

Ezt sosem értettem... Beszólnak, megjegyzéseket tesznek úgy, hogy nem is ismerik a szituációt.

25 éves vagyok, van két picim (a fiunk 2 éves, a kislányunk 3 hónapos). Többen megjegyzik, hogy nem is látszik rajtam, hogy anyuka vagyok, sok helyen a személyimet is elkérik, mert 18-nak sem néznek.

Tegnap voltunk a mamám születésnapján és ott egy távoli rokon kérdezte, hogy milyen varázslatot használok, amitől mindenre van időm. Mondtam, hogy azért nem egyedül csinálok mindent, van segítségem is, ami nagyon jól jön, főleg két kicsi mellett. A válasz az volt, hogy így már könnyű, de azért megnézné, hogy boldogulok reggeltől estig a gyerekekkel, plusz a háztartással, személyzet nélkül... Meg hogy ő biztos nem bízná bébiszitterre a gyerekeket, hiszen olyanokat hallott már, hogy elrabolták a picit, vagy a baba a bébiszitternek mondta azt, hogy "anya" és hasonló kedves dolgokat mondott.


Nem azt mondom, hogy álmatlan éjszakáim lesznek miatta, de nem értem, hogy miért kevesebb egy nő, anyuka azért, mert segítik és nem egyedül küszködik mindennel?!

Tényleg annyira ritka és elfogadhatatlan ez?



2016. jan. 21. 10:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Védekezése mechanizmus. Ettől többnek, értékesebbnek érzik magukat. Mindjárt nem is akkora nagy baj, hogy megőrül a kölykeitől vagy hogy semmit nem képes megcsinálni. Ő mindent jól csinál. Akinek ez véletlenül jobban megy, annak csak azért, mert lepasszolja másnak a gyereket. Fujfuj.
2016. jan. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Egyvalamivel legyél tisztában: ha valaki a te életedet kritizálja, az róla szól, és nem rólad. Valószínűleg irigykedik, mert neki nincs (nem volt) segítsége, és a saját frusztrációját rajtad tölti ki.

Akinek van érdemi segítsége, az hülye lenne nem igénybe venni!

2016. jan. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Mert ez az igazság. Aki tele van segítséggel, annak fogalma sincs arról, milyen nehéz annak, akinek semmi segítsége.
2016. jan. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Persze, tudom, hogy itt nem az a gondja, hogy mi ezt megengedhetjük, hanem az, hogy ő nem tudta így szervezni. Csak akkor is rossz, hogy így állnak hozzá, miközben ettől senkinek nem lesz jobb, maximum addig az öt percig, amíg tart a tudat, hogy "na, most jól megmondtam neki".


Szerintem senki nem rosszabb azért, mert nem kialvatlan és fáradt a gyerekek mellett. Ahogy attól sem lesz jó anya senki, mert elmondhatja magáról, hogy semmi segítséggel nevel több gyereket. Nem ez számít.

2016. jan. 21. 10:59
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Így meg tudja indokolni a vélt kudarcainak okát, hisz ha neked segítséged van, akkor nem az ő hibája, hogy neki nincs ideje, vagy a dolgok nem úgy mennek ahogy képzeli, mert bezzeg, ha neki is segítenének....tehát nem ő a hibás, hanem a körülmények. Én most a második babámat várom, anyukám kérdezte, hogy mennyi szabadságot vegyen ki a szülésem utánra, hogy jöjjön segíteni. Az elsőnél jött naponta két hétig, akkor a férjem nem nagyon tudott itt lenni a munkahelye miatt, azóta már jobb pozícióban van, könnyebben el tud jönni, és a rugalmas munkaideje miatt segíteni is többet tud. Jelenleg elképzelésem sincs, mi az ami miatt anyukámnak jönnie kellene segíteni, hiszen mi itt leszünk, és már tapasztaltabbak vagyunk mint az elsőnél. Majd kialakul biztosan. Anyukám mondjuk, ezt leszámítva nem sokat segített a gyermek körül, amikor neki alkalmas akkor kitalálja hogy elviszi, kb 3 havonta egyszer fordul ez elő egy hétvégén, vagy csak egy fél napra. Amikor nagyon kellett, hogy vigyázzon rá, csak ritkán vállalta. Mindegy én megtanultam, hogy én vállaltam, és a gyerek minden gondja elsősorban az enyém, és az apjáé. Azért belátom, én is úgy látom, hogy jó annak, akinek van segítsége, és sajnálom, hogy nekem nem sok, de lehetne rosszabb is, és nem gondolom, hogy akinek segítenek az kevesebb lenne.
2016. jan. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

Mert neki nem segített senki ,ezért irigy mert ö kidolgozta a belét is.Persze gondolom nem volt ki segítsem ,nem a nagy büszkesége miatt utasította vissza.Nekem is van rengeteg segítségem ,és ez nem arról szól hogy lepasszolom a gyereket ,hanem hogy nem kell minden nap föznöm ,takarítanom vagy éppen megebédelhetek nyugiban vagy hajatmoshatok.Így én is több és minöségibb idöt tölthetek a gyerekemmel ,nem az van hogy idegbeteg vagyok mert úszik a ház és nem ettem /aludtam /fürödtem amikor kellett volna.Sok ilyen idegbeteg anyuka van (amit meg is értek).

Ez olyan dögöljön meg a te lovad is dolog.Ha ö szarban volt legyél te is.

2016. jan. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
Amúgy időről időre előkerül ez a kissé dicsekvés-szagú kérdés.
2016. jan. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%
Miért van mindenki lepontozva?
2016. jan. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

Én az egyetem alatt jártam takarítani és időseknek segíteni (bevásárlás, főzés, kutyasétáltatás). Tökre örültem neki, nagyjából én osztottam be az időm és nyilván jól jött a plusz pénz.


Mára fordult a kocka: hozzánk jár takarítónő. Anyósom egyszer mondta, hogy milyen szar lesz ha nem lesz rá pénzünk és megeszi az unokáit a kosz. Mondom mi van?? A takarítás nem épp atomfizika, nyilván ha kell meg tudjuk oldani :-) De egyrészt nem szeretem csinálni, másrészt azt az időt szívesebben töltöm mással.


Az pedig, hogy ki mit gondol és hogy mi motiválja, már nem érdekel.

2016. jan. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
97%

Ne csúsztass!


Nem azt mondta, hogy szaranya vagy, vagy azt, hogy kevesebbet érsz,

hanem csak konstatálta a TÉNYT, hogy úgy könnyű mindig tip-toppnak, kipihentnek lenni, bármire időt szakítani, ha állandó segítséged van! Ez NEM irigység.

2016. jan. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!