Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell a supinált cipő?...

Mikor kell a supinált cipő? Csak orvos javaslatára lehet ráadni?

Figyelt kérdés

Lányom 16 hónapos, kb 1 hónapja jár, már futni is tud a lábfejei viszont nem egyformák az egyik lábfejét eléggé befelé fordítja a másikat ennyire nem. Orvosnak kell ajánlania a supinált cipőt vagy adhatunk rá magunktól is?

Nagyon fél az orvosoktól ezért ha nem muszáj nem cincálnám, de ha kell akkor elmegyünk.



2016. jan. 25. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Kipróbálhatjátok, de nem biztos,hogy neki az a legjobb. Az én fiamnak az egyik bokája befelé dől, neki betétet vettünk az ovis benti szandáljába, mert a doki szerint elég. Viszont ő pl. amikor a másik (a jó lába) cipőjébe is tettem betéte, elkezdett sántítani. Tehát látszott,hogy annak a lábának valóban nincs baja.

De 16 hónaposan még nem is foglalkozik igazán vele a doki. Nekünk anno azt mondták,hogy 3 éves kora körül vigyük.

2016. jan. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2016. jan. 25. 12:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Szupinált cipőt bárki vehet kereskedelmi forgalomban, ártani boztos nem fog. Kérdés viszont, hogy elég-e neki a szupinált cipő. Tuti már elvittem volna ortopédiára! Sőt, minket vissza is rendeltek, mikor csípőszűrésen voltunk 4 hónaposan, mondták, hogy önálló járáskor meg akarják nézni újra. Semmi baja nem volt de szupinált cipőt javasoltak, mert az biztosítja a láb egészséges fejlődését - hacsak nem a tengerparton éltek egy kunyhóban, ahol homokban jártok egész nap.
2016. jan. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nálunk nem volt semmi gond a csípőszűrésen, nem szívesen rángatom, feleslegesen orthopédiára csak ha a gyerekorvos beutalja. Én úgy tudom 2 éves kor alatt nem is foglalkoznak vele mert addig még alakul és fejlődik a láb izomzata/ szerkezete.
2016. jan. 25. 12:58
 5/10 anonim ***** válasza:
Épp ez a lényeg, nem mindegy, hogy hogyan alakul és fejlődik a láb szerkezete ebben a korai életkorban. Nálunk sem volt gond a csípőszűrésen, nem azért hívták vissza, hanem hogy megnézzék a járását. Szimpla rutinellenőrzés. Foglalkoztak vele.
2016. jan. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hamarosan úgyis megyünk gyerekorvoshoz szuriért, megkérdezem majd mit javasol. Lehet csak én aggódom túl és természetesen a maga ütemében fejlődik.

Amúgy szerintem abszolút nem orthopédiai eset amit leírtam. Nem jó ám a gyereknek ha mindenért orvostól-orvosig van rángatva.

2016. jan. 25. 13:05
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocsi nem akarlak tovább kapacitálni és nem kötözködésnek szánom igazán, de ha ez nem ortopédiai probléma akkor milyen? " lábfejei viszont nem egyformák az egyik lábfejét eléggé befelé fordítja a másikat ennyire nem"


A másik, hogy miért fél az orvostól? Nem azt mondtam, hogy ész nélkül cincáld egyik orvostól a másikig :) hanem hogy indokolt esetben a vizsgálatra szükség van. Nagyon sok a csámpás gyerek. De a te gyereked, a te döntésed.

2016. jan. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Még fejlődik, nem hinném hogy csámpás, de majd a gyermekorvos eldönti. Köszi, h megosztottad a tapasztalataidat.
2016. jan. 25. 13:17
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor egy gyerek elkezd stabilan járni, erősen ajánlott elvinni az ortopédiára. Nem igaz, de nagyon nem, hogy 2 éves kor alatt nem foglalkoznak vele! Épp ellenkezőleg.


Szerintem egy gyerek sem szeret orvoshoz járni, de fontosabb, hogy egészséges legyen, és jól fejlődjön.


Ráadásul nem is biztos, hogy nektek supinált cipő kell. Az sem jó minden lábra ugyanis. Én magamtól biztos nem kísérleteznék.

2016. jan. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én sem fogok, lehet nem is kell neki. Nagyon megbízom a gyermekorvosunkban. Megnézi és ha kell beutal minket orthopédiára. Egy ismerősömet egyébként elküldték, h majd 2 évesen vigye vissza, csak ezért írtam.
2016. jan. 25. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!