Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha a pelenka...

Mit tegyek, ha a pelenka állandóan átázik (2-3 óra alatt)?

Figyelt kérdés
Rémálom, hogy minden szoptatás előtt át kell öltöztetni a kéthetes babámat. Mit csináljak, hogyan fektessem, hogy a pelenka jobban benttartsa a nedvességet? Tudom, hogy másik fajtát kéne használni, de vettünk ebből a fajtából hat csomaggal, nincs arra pénzünk, hogy most ennyit kidobjunk és másikat vegyünk.
2007. nov. 10. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pedig látod csak ez a megoldás, mert a fektetéses módszer nem old meg semmit, valószinüleg nagyobb pelus kellene neki, vagy más márka, mert ugye mindegyik más szisztémával gyártja a pelusát ( comb, derék gumírozás stb...) esetleg vastagabb a kis combja mint az átlag, vagy vékonyabb s ezért van az, hogy bár súlyban még aktuális lenne a pelus, de már nem jó. Mi a zöldcsomagos világ márkával voltunk így, ráadásul a mi gondunkat nehezítette, hogy kisfiam széklete is nagyon híg volt az anya tejtől, ami abban a korban tök normális, csakhogy nem volt a peluson derék gumirozás, és ha szorítottam a pelust az nyomta a pociját, viszont ha rendesen tépőzáraztam akkor meg szinte a nyakáig kifolyt hátul a kaki...

S a mi gondunkat is a pelus márka és méret váltás oldotta meg.

Ha még vannak bontatlan csomagjaid, próbáld meg kicsit olcsóbban eladni pl. a neten (így annak is megéri aki megveszi s neked se marad a nyakadon) és annak az árából vegyél másikat. S nem is mindig kell világ márkát venni. Nekünk bejött a DM saját márkás pelus családja is, ami olcsóbb de jó minőség.

2007. nov. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

szia,


Pampers-ből ajánlom a New born-t, ezt tuti jó, nekünk bevált. Lehet, hogy amit most használtok még kicsit nagy, és mellette kifolyik. Ha nem ez a baj akkor próbáld eladni valakinek amit "felhalmoztatok". Vagy sűrűbben cseréld alatta a pelust, ha kell akkor óránként. Mondjuk 2 hetesen még sokat alszik, úgyhogy ez nehéz lesz. Nem tudom mitől pisilhet ilyen sokat. Talán erről beszélj a védőnővel. Sok sikert.

2007. nov. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
mi is a pampers new born-t hasznaltuk,de kiprobaltam a huggies ujszulotteknek valojat (3-6 kg vagy 2-5 nem emlekszem)az bejott.de sokan mondjak hogy a lidl ben van jo pelus a nevet nem tudom es olcsobb is.ami megvan beszelj a vedonovel hatha van aki atvenne.vagy a netes sem rossz megoldas.estleg csereld gyakrabban amig el nem fogy aztan probalj meg masikat.
2007. nov. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is a pelus csere a megoldás!Nekünk a pampers jött be, de van akinek másik jó, ezt a baba dönti el. Nagy különbség van egyébként a pelenkák minősége ára és méretezése között is érdemes lenne egy-egy darabot kipróbálni több fajtából. Baba-mama klubban lehet cserélgetni, de vannak boltok ahol darabra is lehet pelust venni. A felhalmozott készletet pedig add el tényleg jó a net vagy a terhesgondozóban kiragasztott plakát is megoldás lehet:)Tanulság: felesleges hatalmas készleteket felhalmozni gyerekcuccokból, mert nem jó nem válik be kicsi vagy túl nagy lesz és csak a gond lesz vele.
2007. nov. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!