Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha elkapta a hűlést mennyi...

Ha elkapta a hűlést mennyi idő alatt mutatkozik egy 2 hónapos babánál?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk vendégségben ahol voltak gyerekek, a szülők mondták, hogy nem betegek ezért mehetünk nyugodtan. de egy adott pillantaban néztem, hogy ráköhög az egyik gyerkőc a babámra, lehet , hogy a hűlés környékezte. Ha így van akkor a babám, gondolom, hogy elkaphatta?! És ha igen, ez hamar kiderül?Mennyit kell izgulnom? A köhögés nem volt vészes persze, se láza se semmi a gyerkőcnek, de ha mégis lappangott benne akkor az érdekel, hogy mennyi idő alatt derül ki egy pici babánál ha elkapta. Köszönöm a válaszokat, és igen, első babám, és nem szeretném ha elkapna valamit ilyen pici korban :)
2016. jan. 31. 07:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Azért nem kell a Tiszának menni, ha véletlenül elkapta. Mondjuk nálunk második baba, de másfél hónapos volt, amikor a nagy "hazahozott" vmit az oviból.

Szívni kellett az orrát pár napig. Ennyi volt.

Ha ma meg holnap nem látsz rajta semmi, akkor nem valószínű,hogy baja lesz.

2016. jan. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát még most izgulok egy kicsit, s kiváncsi voltam, hogy mennyi idő alatt jelentkezik egy ekkora babánál. Köszi.
2016. jan. 31. 07:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Ugy fejlodik az immunrendszere ha elkap dolgokat.

Ha burokban tartod csak artasz vele.

Par nap amugy.

2016. jan. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pár nap alatt kijön, ha elkapott valami vírust.
2016. jan. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudod, ilyenkor van egy pár ember aki hűlyének néz az első babánál :)) Ha sétálni is megyünk, azt hallgatom, hogy jajjjj jól felöltöztetted-e stb..Tudod, mintha egy anya alapból nem figyelne ezekre a dolgokra :)) Persze azt is tudom, hogy az ilyen emberek véleményét ki is kell ereszteni a másik fülön, de attól elég ha elhangzanak ezek a süketségek :)
2016. jan. 31. 07:27
 6/9 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi mindenkinek.
2016. jan. 31. 07:28
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja és burokról szó sincs. Nem vagyok az a tipus. De amit lehet azt szívesen elkerülném.Később még lesz ideje elkapni :))
2016. jan. 31. 07:29
 8/9 anonim ***** válasza:

1-5 nap a nátha lappangási ideje, szerintem babáknál inkább 1-3.

Az se biztos, hogy a gyerek beteg az meg főleg nem biztos, hogy elkapta a babád. Van hozott immunrendszere is ami kb 4 hónapos korban tűnik el azt mondják.

2016. jan. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy nem is volt semmi a másik gyerkőccel, de amúgyis érdekel a téma, hogy mennyi idő alatt jelentkezik. Köszi
2016. jan. 31. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!