Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás miatt lehet ilyen...

Fogzás miatt lehet ilyen magas láz?

Figyelt kérdés
Este lányomnak 39 fokos láza volt (hónaljban mérve). Épp jön az leső rágófoga, már nagyon feszíti neki, ki van fehéredve. Okozhatja ez, ezt a magas lázat? Közérzete rendben, éjszakát is végigaludta, nem különösképpen nyűgös. Most reggel is még 38,5 volt neki.
2016. febr. 3. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Valami lappang benne valószínűleg.
2016. febr. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak adok igazat. Szerintem is inkább valamilyen megbetegedés csinál ilyen magas lázat, mint a fogzás.
2016. febr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a fogzás során legyengül az immunrendszer, a gyermek fogékonyabb a betegségre...így tehát ha közvetlenül nem is a fogzás az oka, de lehet hozzá köze....figyelni kell hogy van e más tünet...ha egyéb tünet nincs (hányás, alvás zavar, étvágytalanság stb) akkor ráér a 4. lázas napon orvoshoz fordulni..egyéb tünettel azonnal. Házi gyermekorvos szavait tolmácsolva pedig: lázzal soha nem kell ügyeletre menni, még 40 foknál sem, csak hűtőfürdőt vagy egész testes borogatást kell alkalmazni. Ügyeletre akkor kell menni ha más tünet is van, mert a gyerekek gyakran reagálnak lázzal akár a fogzási fájdalomra, de olyat is hallottam hogy a hisztitől lázasodott valaki gyereke stb. Szóval nem feltétlen utal betegségre.

Ha nincs más tünet mellé, valószínű a foga bántja, az én lányom az első foga előtt és a rágó fogak előtt mind lázat produkált (39 körül de popsiba), minden egyéb tünet nélkül. A 4. napon múlt általában el neki.

És minden esetben csillapítsd viszont kúppal és Nurofennel

2016. febr. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fogzástól nincs láz.
2016. febr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!