Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit adtok vacsorára a...

Ti mit adtok vacsorára a 13-14 hónapos babátoknak? Amitől persze jól belakik és nem kel fel éjjel?

Figyelt kérdés

2016. febr. 4. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek teljesen mindegy volt mit vacsorázik, akkor is felkelt. Először akkor lett kicsit jobb, mikor abbamaradt a szoptatás (1,5 évesen), majd 2 éves kora után még jobb. Ma 3 évesen már szuper, nem vagyok fáradt, de így is fel-felkel valamiért (pisilni kell, szomjas vagyok, hol a nyuszi stb.)egy héten 1-2x, de visszaalszik. Remélem neked beválik a laktató vacsora!
2016. febr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13 hónapos koráig anyatejet vacsorázott, előtte csak uzsonna volt fél 5-kor (joghurt gyümölccsel). Utána azt vacsorázott amit mi, de ugyanúgy felkelt utána is, szóval nem ezen múlik.
2016. febr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
húú sok mindent. Házilag szoktam krémeket csinálni (padlizsán, túró, körözött, tepertő, kolbász sült csirkehúsos) ezeket kiflivel és valami zöldséggel, melegszendvicset, főtt virslit, zabkását, van hogy összeütök valamit, rántotta, omlett zöldségekkel, sonkával, pizzás kifli, valamilyen péksüteményt sütök(kakaós csiga, lekváros levél, sajtos-sonkás croassant)ezekhez iszik vagy kakaót, vagy karamellás tejet, vaníliás tejet, sima tejet, frissen préselt gyümölcslevet, mikor mit kér, vagy van olyan is, mikor az ebéd maradékát esszük meg. Bár ő már majdnem mindent eszik, és nem is válogatós.(15 hónapos)
2016. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

általában azt eszi amit meghagy ebédről. tehát főtt ételt...ez tegnap pl lecsós csirke volt tésztával, azelőtt brokkolis tojásos rizs, ma brokkoli leves.

De ha ilyesmi maradék nincs, akkor zsömit kap egy kis husival sajtal vagy zöldséggel. Emellé benyakal elalvás előtt 2,5 dl tejes-tápszer keveréket. Átalussza vele az éjszakát ha csak nem jön a foga.

2016. febr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Főtt ételt. Pl töltött paprika,husi főzelékkel,húsleves gazdagon.
2016. febr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem lesz válasz a kérdésedre:


Miért baj, ha egy baba éjjel fölkel? Anyósom 47 éves, mégis fölkel éjszaka enni. Én 20 éves vagyok, mégis fölkelek éjszaka wc-re menni. Vagy csak simán felébredek, átfordulok a másik oldalamra és alszok tovább. Most nyilván ha egy baba ébred fel csak úgy, akkor nem minden esetben tud visszaaludni egyedül, mert pl. észreveszi, hogy egyedül van.


Amúgy sem jó, ha nagyon tele van etetve, mert a sok kaja hirtelen megemeli a vércukorszintet (ami nem jó), reggelre nagyon lecsökken. Magyarul nagyon szélsőséges értékek között mozog a vércukorszintje (ami nem jó).

Felnőtteknek sem ajánlott lefekvés előtt jól bezabálni töltött káposztával meg hurkával. Pl. ha én este túl sokat eszek, reggelre ég a gyomrom.


Akkor mégis miért jó ez a gyereknek? Nem jó, nekünk szülőknek lenne jó, ha végre nem kéne a gyerekhez kelni éjjel többször. Én se örülök, mikor felébred a gyerek, én se örülök, hogy megint nem tudok aludni, de ki kell bírni. Vagy legyen fontosabb az én alvásom a gyerekem emésztőrendszerénél, vércukorszintjénél? (Nekem pont nem megterhelő, mert szoptatom éjszaka, azt meg félálomban is lehet. Tápszerrel nyilván körülményesebb és fárasztóbb az éjjeli etetés.)

De amíg én tudom, hogy éjjel nem ehetek, majd pár óra múlva úgyis reggelizek,addig egy baba ezt nem tudja.

2016. febr. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3 hós, tápszeres (sajnos), de már 3 hete átalussza az éjszakát(amíg szopizott, 1 hóig, amíg el nem kezdett elmenni a tejem, szintén átaludta az éjszakákat), pedig nem "tömöm" meg mielőtt lefekszik aludni, van, hogy 8-10-12 órát is alszik éjjel. Mások nem ilyen szerencsések, de szerintem babája válogatja, nincs két egyforma baba, gyerek. Szerintem erre nincs bevált trükk, én anyukám elmondása alapján már első perctől átaludtam az éjjeleket. Szerintem sem szabad megtömni egy gyereket, de láttam olyan "Jó éjszakát" tejpépeket, nem ismerem őket, mi még picik vagyunk hozzá, meg laktózérzékenyek, de lehet, hogy érdemes kipróbálni. Kitartás.
2016. febr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát!!
2016. febr. 6. 20:25
 9/9 mi a fene ***** válasza:
Minden hasznosat leirtak az előttem szólók. Látom most is vannak ügyes anyukák. Az viszont igaz, hogy nem kell túltömni. Sajna éjszaka én se szerettem felkelni, de a gyerek élettel jár.
2016. febr. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!