Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babám csapkod, meg...

7 hónapos babám csapkod, meg csíp játék közben. Ez normális ebben a korban?

Figyelt kérdés
Van egy nővére, nála nem emlékszem ilyenre, hogy lett volna. Azt csinálja, hogy játék közben, mikor sikít egyet,vagy nevet, vagy Huncutkodik, szóval mikor egyértelműen jól érzi magát, hirtelen oda csap,meg elkapja az orrunkat, vagy csak bele csíp az arcunkba. Mintha meg akarna simogatni, csak nem tudná,hogy ez nem az. Rajong a nővéréért, meg ő is az öccséért, szét se lehet őket szedni,mikor a nagy nem suliban van,minden szabadidejében az öccsével játszik, ő meg a tesója puszta látványától úgy felpörög, hogy le se lehet lőni, de ha olyan közel kerül, már csap is. Szegény nővérének sokszor olyanokat odacsap,meg karmol, és félek, hogy agresszív lesz. Vagy ebben a korban normális? Mert amúgy egy áldott jó gyerek. Végtelenül nyugodt, kedves, barátságos, egész nap mosolyog,csak ez a csapkodás... De mikor csinálja, akkor látszik, hogy nem méregből, hanem mintha jókedvében, meg játékból csinálná. Csak nem tudom, hogy rászóljak, vagy hogy jelezzem felé, hogy ez nem jó,nem szabad, hogy meg is értse?bocsi, ha kusza lett,csak itt alszik a mellkasomon :)
2016. febr. 5. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
A fiam csinált ilyeneket, rászóltunk minden alkalommal, és szépen elhagyta.
2016. febr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És mondjam neki,hogy nem szabad,meg vegyem el a kezét? Megérti ennyi idősen?
2016. febr. 5. 16:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Direkt nem írtam, hogy megtanulta :) Csak, hogy leszokott róla. Igen, mi ezt csináltuk. Elvettem a kezét, elmondtam, hogy ezt nem szabad, mert fáj etc. Mondjuk én nem nagyon agyalok azon, hogy mit ért meg, hanem mindent elmondok neki szépen, magyarul.
2016. febr. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!