Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezelitek a jószándékú,...

Hogyan kezelitek a jószándékú, de nem kért beleszólást olyan rokon esetében, akit szerettek?

Figyelt kérdés

Egyik közeli rokonom, akivel gyakran találkozom, és nagyon jó a kapcsolat szereti figyelmen kívűl hagyni, ha kérem, hogy valamibe ne szóljon bele. Úgy tűnik, mintha megértené, aztán újrakezdi. Nem kell engem sem félteni, megmondom, ha nem akarom hallgatni elég határozottan, ennek ellenére mintha elfelejtené, amire kérem.


Nemsoká megszületik a gyerekünk. Hogyan lehet az ilyen próbálkozásokat egyszer s mindenkorra leállítani anélkül, hogy a találkozásokat, kapcsolattartást korlátozni kellene? Nagyon jó a kapcsolatunk egyébként, csak fárasztó mindent háromszor elmondani.



2016. febr. 5. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:

én általában úgy teszek, hogy figyelek nagyon, helyeslek, "ahaa", rácsodálkozok, "tényleeeg?, aztán mindent úgy csinálok, ahogy akarok.

ha viszont átlépi a határt és meg akarja magyarázni hogy nem jól csinálok valamit(tehát ebben abban is rossz vagyok, révedek, hibázok, stb)akkor úgy reagálok, amiből tudom hogy vissza is fog venni.(volt, aki csak pletykákból értett, én hiába mondtam neki, hogy ne beszéljen hüyeségeket nekem a gondozásról, stb abból hogy másna mondtam mennyire kiakasztott, már meg is változott egyből, d amíg neki szóltam csak folytatta folytatta..)

2016. febr. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sehogy. Az én anyám mindennap elmondja ugyanazt legalább háromszor. Kértem már szépen, csúnyán, könyörögve, üvöltve. Volt olyan, hogy direkt egy hónapig nem beszéltem vele (úgy, hogy amúgy mindennap beszélünk). Semmi nem segített. Reménytelen.
2016. febr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még, ha van ötlet!

1-es, tök jó, amit írsz, van is egy közös rokon, akinek számíthatok ilyen esetben a segítségére.

2016. febr. 5. 23:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Anyósom volt ilyen. Konkrétan meg kellett mondani neki, hogy a gyerek az enyém, én vagyok az anyja nem ő, én tudom mit csinálok, ne szóljon bele, és ha én azt mondom x akkor ő ha a feje tetején állva állítja is hogy y attól még nem fogok rá hallgatni ha én nem értek vele egyett. Mint akit pofán csaptak, úgy érte a hír hogy a gyerek nem az övé... megsértődött, de elmúlt és ez kellett ahhoz hogy helyre rázódjon, már nem szól bele a gyereknevelésbe. Igaz a gyerekek ha nála vannak egy agymosáson mennek át... ezért ritkán is találkozunk.
2016. febr. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én anyám is ilyen, ráadásul erőszakosan csinálja. Ha megvan a megoldás, szólj. Addig meg a "Jó, majd úgy csinálom"mal át lehet vészelni.
2016. febr. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Oké, szólok, hamarosan kiderül:) Addig gyakorlom a férjem arckifejezését és hanglejtését, amitől a türelmes alaptermészete ellenère mindenki elsőre vigyázzba vágja magát :D
2016. febr. 6. 08:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnos volt mar olyan h rakiabaltam anyosra, mert hiaba kertem szepen tobbszor h ne adjon a gyereknek ezt v azt enni (cukros sz@rokat), megis kinalgatta neki a szemem lattara. Akkor elkuldtem a francba,azota viselkedik...
2016. febr. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bólogatni, mosolyogni, lesz.rni.

:)

2016. febr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem pont ezt nem szabad, hogy bológatni és lesz.ni mert egy idő után eszébe jut h te bólógattál a tanácsán és mégsem azt tetted akkor meg kérdőre fog vonni hogy miért nem úgy csináltad hisz megbeszéltétek...
2016. febr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!