Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is elszakad néha a cérna?

Másnál is elszakad néha a cérna?

Figyelt kérdés

Úgy értem, mondjuk rákiabálok a gyerekre, mert olyat csinál, hogy nagyon kiborító.

Utána meg bűntudatom van és bőgök, hogy sz@r anya vagyok.

Mert nagyon bánt, hogy nem vagyok türelmesebb bizonyos helyzetekben.


2016. febr. 6. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
29%

Nem, soha senkinek nem szakad el, csak neked.

Bűntudatod van...aha.

Ezek után el sem merem mesélni neked azt a döbbenetes dolgot, hogy a világ bizonyos elmaradott részein a hidegszívű, empátiamentes szülők nevelni is szokták a gyereküket, ami azzal jár, hogy ha rosszat tesz a gyerek, akkor szidást, büntetést, esetleg egy nagy sallert is kap. Ettől még senki nem állt meg a fejlődésben, viszont meglepő módon normális ember fejlődik belőlük.

2016. febr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

A múltkor egy kedves ismerősömmel beszélgettünk ilyesmiről. Nekem 2 iskolás gyerekem van, neki 1 pici. Ugyanerre panaszkodott, mint te, hogy pl. mikor a gyerek nem hajlandó aludni, ő pedig rászól, hogy mostmáraztán..., utána mindig bűntudata lesz.

Elmeséltem neki, hogy az enyémek is rossz alvók voltak, és néha már azt éreztem, hogy bevágom az ágyba a kölköt. (Nyilván nem tettem meg, de van az a pont, amikor kikészül az ember.)

Az ismerősöm nagyon megkönnyebbült, ugyanis meg volt róla győződve, hogy ő van rosszul bekötve, hiszen körülötte minden kisbabás anyuka a boldogság és kiegyensúlyozottság szobra. Megbeszéltük, hogy aki sohasem érezte még azt, hogy elege van, az hazudik. :)

2016. febr. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Utolsóval egyetértek:) akinél soha nem szakad el,az hazudik :)

Nálunk is voltak cifra dolgok. Volt h együtt sírtunk. Ő azért mert leszidtam,én meg azért meeeert leszidtam. Ez főleg akkor jött ki belőlem is,mikor láttam h mennyire rosszul esik neki,ha néha rákiabáltam (de addigra már 10x elmondtam szépen).


Mindenkinél van egy határ,amit ha átlépnek akkor robban. Lehet ez bármi és bárki! Helyzet,gyermek,férj,bármi. Ilyenkor hangosabban szól az ember,meert kibukik,túlfeszítették a türelmét. És igazából a gyerek is megtanulja,hol van az a határ,amit ha átlép,anya mérges lesz! Egy idő után pedig nem fogja feszegetni. (Annyira :))

2016. febr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát...azért a mi gyerekünk babakorban nem csinált semmi olyat, ami nagyon kiborító lett volna. Persze volt hasfájás, álmatlan éjszaka, stb., de erről ő nem tehet. Szerintem egy csecsemővel teljesen fölösleges kiabálni.
2016. febr. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ki beszélt csecsemőről? egyébként én nem mondom el 10szer,harmadiknál erélyesebben szólok és visszakérsezek,hogy mit is kértem? van,hogy “nem hallja meg“ az első kettőt,akkor is az erélyesebbnél megcsinálja,mert ha visszakérdezel,akkor tuti figyel
2016. febr. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

4-es, ki beszélt csecsemőről???

Nekem egy 3 évesem és egy 17 hónaposom van.

Hát mit mondjak....néha eléggé kiviszik a hajamat. :)

Barátnőm is szokta mesélni (neki is 3 évese van).

Ez előfordul, persze. Nem vagy szar anya!!!! :)))

2016. febr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%
Ki beszél csecsemőről? A kérdező. Babák kategóriában kérdez.
2016. febr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenkinél elszakad néha a cérna.
2016. febr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat Mindenkinek.


(Természetesen nem csecsemőről van szó, ki kiabálna egy csecsemőre????

2 éves a fiam.)

2016. febr. 6. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!