Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire lehet lazán kezelni...

Mennyire lehet lazán kezelni egy baba etetését a hozzátáplálás korai szakaszában? Pl egy városban töltött nap meg ilyesmi. Mit lehet elrontani? Lentebb.

Figyelt kérdés

7 hónapos a baba, 1 hónapja kezdtük a hozzátáplálást és most ott tartunk hogy egész jó ízűen tud enni olykor, ha kellően éhes, de még mind a tízórai, mind az ebéd csak félig pép, utána megszoptatom.

Na most az a kérdésem, hogy ha adódnak olykor olyan napok amikor mondjuk sokat kell a városban lennünk, akkor lehet-e machinálni vagy igyekezzek tartani magam a dolgok rendes menetéhez.

Pl. ha épp nem jó helyen vagyunk, de megéhezik, viszont mondjuk már az ebéden túl vagyunk, lehet-e hogy megetetem egy kis gyümölccsel és 1-2 órára rá megszoptatom. (Pedig mondom, csak az a két étkezés van eddig hozzátáplálva.)

Lehet hogy nagyon túlgörcsölöm, épp ezért érdeklődöm. Úgy rámijesztett minden és mindenki hogy hatalmas rendet kell tartani hogy már nem tudom mit szabad és mit nem.

Etethetem úgy ahogy jónak látom? Néhanapján?

Mit tudok elrontani?


2016. febr. 9. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
:) nyugodtan etesd úgy ahogy jónak látod.. azért mert 1-1- napra néha felborul a megszokott napirendje, hidd el nem rontasz el semmit :) - ha ez így lenne soha nem menne senki semerre az első 2 évben :)
2016. febr. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen de nem is az időpontok a kérdésesek számomra, hanem hogy mondjuk többször kapna pépet mint máskor. Az sem okozhat problémát? Mondjuk amúgyis lassan jön az uzsonna bevezetése.

De köszi nagyon, persze biztos hülyeség:)

2016. febr. 9. 12:12
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
alkalmi jelleggel, mértékkel semmi sem baj...az én 7 hónaposom ebben a korban vásárokon már tolta a tojás nélküli tésztaféléket :)
2016. febr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem, azzal se rontasz el semmit, ha többször kap gyümölcsöt, vagy tejpépet :)
2016. febr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Emberek vagyunk - a babák is! - nem gépek, a testünk nem óraműszerűen működik, és képes az alkalmazkodásra, természetesen ésszerű korlátokon belül. Már nagyon sok kérdésnél lepontoztak a véleményem miatt, miszerint sokkal jobban kellene figyelnünk a baba kívánságait, preferenciáit, igényeit és reakcióit a szoptatás és hozzátáplálás témakörében, mint az órát, a mérleget és a szakkönyveket....


A konkrét kérdésedre: túl hirtelen túl sok pép, gyümölcs esetleg hígabb székletet eredményezhet, vagy az étel jellegétől függően esetleg az ellenkezőjét, nehezebb székletürítést. De ezek ugyanúgy előfordulhatnak egyéni reakcióként a legszigorúbb, pontosan kimért, órára adott mennyiségek esetében is, amíg hozzá nem szokik a kicsi gyomra az újfajta ételekhez.

2016. febr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
lehet, persze. de ha igényli, szerintem cicizhet is nyugodtan. egészen biztosan van olyan hely a városban, ahol ezt nyugodt körülmények között meg tudod oldani.
2016. febr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2016. febr. 9. 12:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kell tulparazni.

Enyem 8 honapos, es ha megyunk pl egesz napos programra, csak szopik. Nem kinlodok, hogy vigyek kajakat.

2016. febr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!