Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mennétek ki sétálni, és...

Mikor mennétek ki sétálni, és mennyi időre február közepi/végi babával?

Figyelt kérdés

Mostanában fog születni, első baba, anyukám szerint 2-3 hétig ne vigyük ki, igaza van szerintetek?

Napközben várhatóan 6-8 fok körüli hőmérséklet lesz ott, ahol élünk a következő hetekben jelenlegi állás szerint. Persze ez nyilván változhat, de ilyen hőmérséklet mellett hogyan érdemes a kinti levegőhöz szoktatni?



2016. febr. 9. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy hetesen. Napról napra tobbet. Ket-három hetesen mar fel orat is kinnt lehet.
2016. febr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
mindig lepontoznak de azert elmondon nekem hogy mondta a vedono: elso heten csak nyissam ki a szobajaba az ablakot. 2. heten 5 percekre, 3-6 het kozott negyed-fel orakra utana barmennyi idore...az en lanxom nyari baba volt de szerintem igyanigy jarnek el teli baba eseteben is. annyival kiegeszitve hogy azert ujszulottet -5 fok alatt nem vinnek ki, altalaban del korul ugyis felnelegszik nulla fok korulre szuksegtelen lefagyasztani. sokan nem.viszik ki kodben a gyereket, na azt sose ertettem miert van de olvasgathasz hatha irnak rola valamit
2016. febr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

És ha kocsival megyünk valahova, és csak rövid időre lenne hűvösben? Vagy azt is halasszuk későbbre inkább?


Ködben a szmog, vagy a tüzelésből a füst megreked a levegőben, és egészségtelen beszívni, ezért:)

2016. febr. 9. 22:00
 4/12 anonim ***** válasza:

Én kb másfél hetesen mennék vele először fél órára sétálni, aztán egyre többre. Nálunk a védőnő és a gyerekorvos sem értett egyet az októberi fiunknál. A védőnő azt mondta, hogy egy hét után, a doktornő, hogy két hétig semmiképp. A védőnő szerint első nap fél óra, aztán két hetesen már akár hosszabb időre is, ha én bírom, akkor akár két etetés között végig kint lehetünk. A gyerekorvos szerint két hónapos koráig maximum egy órára menjünk ki.

Mi végül másfél hetesen mentünk vele egy fél órás sétára, másnap már majdnem egy órára, aztán két hetesen már két órát is sétáltunk vele, és később is minden nap ennyit kint voltunk. Nem volt beteg 8 hónapos koráig, így nem tévedtünk nagyot. Persze a gyerekorvosnak azt mondtuk, hogy nem vittük ennyi időre, a védőnő meg mosolygott, mert tudta, hogy többet sétálunk minden nap.

Úgyhogy ebben a kérdésben nehéz okosnak lenni.

2016. febr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
na nálunk meg védonok is és az orvosok is egyetrtenek. azt mondtak az elso perctol fogva ki lehet vinni, be kell bugyolálni és annyi. egyedul azt mondtak, hogy 4 honapos koráig ne vigyuk 2000 méternél magasabb helyre. (alpoknál élunk)
2016. febr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
jo hat nem tudok vele mit csinalni nalunk meg azt modta a vedono amit irtam...sajnos nem vagyok tudos hogy tudjam mi a helyes de megfogadtam annak idejen hogy mivel en nem ertek az egeszsgegugyhoz, a gyerekeorvos vedono "kezebe teszem a sorsunk" mert ha barmi gond van csak akkor tudok rajtuk szamon kerni barmit is ha tiszta a lelkiismeretem abban hogy betartottam amit eloirtak. igy mindenben - ebben a kerdesben is - rajuk hallgatol...es meg igy is marad par dolog amit juszt sem ugy csinalok mert baromsagnak tartom:)
2016. febr. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6-os, ezt mire írtad, mivel nem tudsz mit csinálni?:)
2016. febr. 9. 22:09
 8/12 anonim ***** válasza:
ja 5-osnek...nem rosszbol amugy...csak hulyen sikerult fogalmazni. keso van
2016. febr. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szeptemberi a babám nekem azt mondták 2 hét után lehet elkezdeni fokozatosan a levegőztetést. Nagyon minuszokban, ködben, erős szélben ne menjünk pedig ezt nem újszülöttre mondta hanem a 3 hónapos babára.

De most gondold el ha már van egy ovis gyerek és nincs más lehetőség már az 1 hetest is kiviszik -10 fokban szélben mert muszáj. Mégsincs semmi bajuk.

2016. febr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Angliaban lakom, itt szules utan aznap lehet hazajonni, par nap mukva vinni kellett a tesot oviba. Hidegben, esoben, szelben.

Semmi baja nincs az ujszulottnek !

Szerintetek skandinaviaban hogy oldjak ezt meg ? Es a gyerekek sokkal kevesbe betegesek mint otthon!

2016. febr. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!