Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden baba annyire utálja...

Minden baba annyire utálja azt hogy ha az orrát tisztítják? Már egy ideje mikor a babámnak az orrát akarom tisztítani, nem ismerek rá, olyan sírásokat csinál. Fáj neki? Vagymért nem engedi?

Figyelt kérdés
2016. febr. 10. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:

oh, ne is mond!

nálunk is olyan őrjöngés van olyankor. a jobbnál nem is inkább a bal felénél, nekem lélegeszteőn volt azt mondják az is rá tesz neki egy lapáttal.

2016. febr. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amig kisebb volt (par honapos) meg ugyahogy sikerult siras nelkul kiszivni, de mostanra hogy egy eves a kisfiam egyedul nem is tudom, csak ha a ferjem itthon van olyan cirkusz van.
2016. febr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kellemetlen. De tök egyszerű, dugd bele a saját orrodba és máris tudod, hogy milyen érzés.


Sokat segít, ha játszhat vele, vagy a plüssök orrát is kiszívjátok. Ezzel a módszerrel a másfél éves lányomat rávettem, hogy magának szívja ki.

2016. febr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a sógornőm lányai nagyon féltek tőle, utálták...én abban kerestem a hibát nála, hogy kezdetektől lábujjhegyen járt, sosem porszívózott szinte a gyerekek jelenlétében, és ha mégis zajongani kellett, az anya maga nagyobb stresszben volt tőle mint a gyerekek. na ebből adódóan a két kislány fél a kutyaugatástól kezdve, a porszívó zaján át mindentől. Így persze az orrszívásnál is hiszti megy.


Ebből okulva, én úgy álltam ennek neki, hogy a konyhai robotgépeket és a porszívót is nyugodtszívvel fogom üzemeltetni a babám mellett...no nem a füle mellett, de ha ment a habverő, hát ment, ő meg ült a hintába, én meg eljátszottam neki hogy ez a világ legviccesebb dolga. Ugyanígy tettem a porszívóval is. Az eredmény: ha folyik az orra, odamegy a porszívóhoz és megpróbálja kiszívni magának (1,5 éves) nyilván nem sikerül de szó nélkül bírja hogy szívom sőt ő szól ha szívni kell.

A porszívóval amúgy is jól meg van, általában nevetgélve kergeti míg takarítok.


Most ezt nem azért írom hogy hű de faszán csináltam, sőt azt sem állítom hogy a sógornőm elszúrta, mert lehet hogy ha pozitívabban állt volna a zajokhoz ugyanúgy utálnák a hangoskodást a gyerekei, szerintem nem lehet általánosítani így ennyiből, talán Ti is próbálkoztatok pozitívan hozzáállni mint én, csak nem segített. Nem tudom. Minden esetre én azt tudom mindig tanácsolni annak, aki kérdezi hogy az én babám mitől ilyen kis nyugis, hogy az alap örökletes habitusán túl attól, hogy én eldöntöttem fejben, hogy már pedig itt nem lesz hiszti és nem lesz csak vidámság és kacagás :) ez így hülyén hangzik tudom de szerintem ennyi a titka. A nyugodt szülő = nyugodt baba

2016. febr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

első vagyok, én tisztítani fülltisztitóval szoktam.

az orrszívót csak ha náthás akkor használom

2016. febr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja én alapból orrszívást olvastam..tisztítani csak zsepivel szoktam, amennyire be tudok nyúlni, fürdés után.
2016. febr. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha az orrszívó porszívóra gondolsz akkor igen, elég nehéz.


Az én kislányomnál korszakok voltak. Volt amikor hagyta, volt amikor üvöltött. Az a baj, hogyha beteg és ezért kell orrszívózni, akkor nyűgös és amúgy is mindenért sír, szóval tutira nem fogja hagyni az orrszívást. De hát meg kell csinálni, úgyhogy lefogtuk és gyorsan túlestünk rajta. Ha már gyógyulgatott és jobb kedve lett, akkor már ő is hagyta.


Egyébként nekünk sokat segített, hogy azt mondtam neki, nem fáj csak csikiz. És csináltam előtte magamnak is és "felsikítottam" mennyire jó hogy csikiz. És oda-vissza neki és nekem csináltuk, hol neki csikizett hol nekem.

2016. febr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!