Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mennyi idősen integetet...

Nektek mennyi idősen integetett a kisfiatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nekem most 10,5 hónapos a kisfiam, de se integetni nem akar, puszit sem küld, tapsolni se tapsol. Bármit amit tanítok neki, mutatok neki, látom rajta, hogy megfigyeli, okosan, értelmesen néz, aztán mikor vége megy a dolgára :) Abszolút nem akar utánozni.De pl. van egy zenélős kismajma, aminek a hasán van egy banán, azt kell kihúzni és akkor zenél. Na azt egyszer kellett megmutatni, és utána felhúzta.Ha rongy alá bújtatok valamit, megkeresi, zsinóros játékot is egyszer kellett megmutatni, odahúzza magához, ha mondom neki, hogy nagyot húzzon, nagyot húz. Ajtó kinyitása is elsőre ment. Egyszerű utasítások, pl. fogd meg, azt is érti és csinálja, de nem mindig. Ha rászólok, hogy nem szabad, azt is érti és eljön onnan, vagy abbahagyja amit nem szabad :) De azért kicsit rossz, hogy a sziát, tapsi-tapsit ezerszer csináljuk és semmi. Tapsolni pl úgy "tapsol" hogy az én két kezemet fogja meg és üti össze:) Félek, hogy keveset foglalkozok vele és ezért nem fejlődik. Tény, hogy keveset beszélek hozzá, tudom, hogy hiba és szüksége van rá. Viszont annál többet éneklek neki és azt nagyon szereti. Hallottam olyat, hogy a fiúk és lányok között is van fejlődés különbség. A lányok hamarabb fejlődnek értelmileg. Az is tény, hogy az én kisfiamnál hónapok óta intenzíven tart a mozgásfejlődés, elképzelhető, hogy emiatt nem vevő az ien tapsis dolgokra, ugye? Nem mondom, hogy meg vagyok ijedve, mert látszik rajta, hogy értelmes kisfiú, csak félek, hogy miattam nem fog olyan ütemben fejlődni.Esetleg tippek még, hogy mit hogyan tanítsak neki? Mert a módszer sem mindegy ugye :) Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. febr. 10. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam 10 hónaposan integetett először, de csak, ha kedve volt, kérésre sosem. Aztán egy darabig egyáltalán nem integetett, majd olyan 14 hónapos korától szépen integet magától köszönésnél, illetve, ha kérjük, akkor is.

Puszit kb. 13 hónapos kora óta ad, de csak a levegőbe cuppant, a száját nem nyomja az arcunkhoz.

Tapsolni olyan 11 hónaposan kezdett, az én fiam is úgy kezdte, ahogy a tiéd, megfogta a csuklóm, és irányította, hogy tapsolja, majd pár nap múlva ő is kezdett.


Ugyan nem vagyok szakember, de szerintem semmi gond nincs a kisfiaddal. Ha úgy érzed, keveset beszélsz hozzá, akkor ezen változtass, de nem hiszem, hogy a tapsolást, integetést lehet máshogy tanítani, mint hogy megmutatod.


Tőlem az egy éves státuszon kérdezte a védőnő, hogy a könyvben a képekre rámutat-e a gyerek. Akkor jöttem rá, hogy én ezt teljesen elfelejtettem vele játszani, azóta sokat csináltuk, és már ő is rámutat a képekre, ha kérem.

2016. febr. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kb 13-15 hónapos volt, amikor pápát intett. De azt is csak a tenyerével. Tapsolni egy éves szerintem elmúlt.
2016. febr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Na akkor a mutogatást is gyakoroljuk ezek után :)
2016. febr. 10. 12:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs miért aggódni, teljesen rendben van. A fiam 9 hónapos, tapsol, pacsit ad, de az integetésre szerintem immunis, nem is hajlandó mutogatni.
2016. febr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én 9 hónaposom most kezdte egy két hete az integetést.Nem mindig ,csak ha kedve van és nem akárkinek csak akiket minden nap lát.

Szerintem semmi okod az aggodalomra.

2016. febr. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Uh én ki fogok lógni a sorból. A lányom 7-8 hónaposan elöbb tapsolt és utána integetett.

De nem vagytok lemaradva. Ahogyan írod is,szépen megért mindent!

2016. febr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jah azt kérdezted,h kisfiatok. Bocsi. 😊
2016. febr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Semmi gond :) Csak azért voltam kíváncsi a kisfiúkra elsősorban, mert van fejlődéskülönbség a kislányok és kisfiúk között. Köszönöm mindenki válaszát! Ha végre csinálja már valamelyiket, írok :)
2016. febr. 11. 10:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nem tudom itt vagy e még , mert eleg regi kerdes, csak szeretnem megkerdezni, hogy ytaba hogy alakultak a dolgok veletek? Remelem minden rendben
2023. okt. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!