Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyucik, akik egyedül vagytok...

Anyucik, akik egyedül vagytok otthon 1 év körüli babátokkal, milyen programok vannak, mit játszotok? Nekem nincs ötletem. Kint szakad az eső, kimenni se lehet.

Figyelt kérdés
Az èn fiam 10 hónapos most. Tegnap meg ma egész nap csak itthon vagyunk a 4 fal között. Elèg depis a hangulatom ilyen időben. Fiam ugyanazt csinálja mindig kb:játszik a játszóasztalkájával, kiborítja a játèkosládát, a porszívó kerekeit pörgeti ès kinyitja az egyik fiókot azt pakolja.. de ennyi. Utána uncsi, nyögés, meg mászik rám. Kicsit lelkiismeretfurdalásom van, ez így nem elèg ingeri neki szerintem. Egyedül vagyok vele itthon egyszobás lakásban. Konyhába nem engedem ki mert ott nincs fűtès ès hideg van. Egy szobában vagyunk egész télen kb. :( Mondókázásnál fakèpnél hagy, meseolvasáskor meg mindig lapozni akar, szóval annyira nem köti le. Mèg jó időben kivittem játzótérre de még állni és menni nem tud így csak hintáztattam meg a kezembe fogva körbevittem. Lehet egyáltalán valahova menni? Megköszönnèm ha ötleteket adnátok. Vagy hogy mi èrdekeset játsszunk otthon.
2016. febr. 10. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
HA van valami baba-mama klub, vagy játszóház oda elviheted. Mi labdát guringattunk, autót lökdöstünk, nagy dobozba ki-be pakoltunk mindenféle dolgokat, műanyag toronnyal játszottunk, stb.
2016. febr. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Adj a kezébe ceruzát, ül le mellé és színezzetek. Húzzon vonalakat.

Rajzolj neki napocskát, csigát, házikót, stb..

Mindegyikhez van mondókat. Pl. csiga-biga agyere ki .. és közben kezd el lassan rajzolni a csigát.

Olvass neki, nézzetek könyveket. Mutogasd neki a tárgyakat, mond el neki többször, hogy mi micsoda.

Pl. Ez itt a függöny.

Legozzatok, már ha van otthon duplo. Építs neki tornyot. Szedje szét, romboljon.

Ugyan ez építőkockából!


Só - liszt - gyurma. Könnyű a recept, alvás idő alatt simán összedobod. Lehet formázni, lenyomatokat készíteni. Ezeket 1-1,5 hónap alatt a radiátoron simán kiszáríthatod, szép emlék a nagyszülőknek, rokonoknak.


Fakirakó. Nincs olyan gyerek, akinek ne lenne fakirakója. :)

2016. febr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tothp ***** válasza:
51%

kicsit elgondolkodtam, mi az isten nyila az a faki-rakó.

:-)


ha végképp nincs megoldás, ott az anyák megmentője: Bogyó és Babóca

2016. febr. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudtok elmenni valahova?

Babaklub, jatszohaz, uszoda, nagymama, baratok babaval ?

Mi egyebkent esoben is setalunk, nagyon elvezi, van esoruhaja, persze nem orak hosszat.

Vagy meg egy plazaba is elmenni, kicsit erje inger

2016. febr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hinta, labda, mászóhenger, mászás a székek alatt, otthon is jó móka.

Ha lapozni akarja a könyvet had lapozza, nem kell még végigülni neki egy mesét.

Menjetek el babaklubba, játszóházba, babás ismerőshöz.

Építőkockázzatok.

Pet palackba tegyél színes gombokat, az én lányom imádta.

2016. febr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem esik intenzíven az eső és nincs -10 fok, akkor mindenképpen menjetek a levegőre is naponta.

Mi hetente járunk zenés foglalkozásra, ahol nagyon élvezi a mondókázást, éneklést és persze a többi gyerek társaságát, szóval egy baba-mama klub nem lenne rossz ötlet.

Otthon olyan mondókákkal próbáld lekötni, ami során mozogtok: sétáltok, lovagoltatod a térdeden stb.

Fújhatsz szappanbuborékokat, szerezz be 1-2 kemény lapos könyvet, amit tud lapozni és közben mutogass/magyarázz neki mindent (formák, színek). Tanuljatok állathangokat utánozni, gurítsatok labdát, formabedobós/egymásra építős játékkal is próbálkozhatsz, a plüssökön játékosan mutogasd neki a testrészeket.

Vond be a házimunkába, engedd, hogy a porszívót néha ki/bekapcsolja, párosítsátok együtt a zoknikat, válogassatok csipeszeket, adj a kezébe pár fakanalt és műanyag tálat.

2016. febr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 1 éves (korababa, 10 hónapos lenne) ugyanezt csinálja, azzal a különbséggel hogy már tud állni, járkálni a bútorok szélén. Amivel megőrjít most hogy jön és fogja meg a kezem hogy járkáljunk, most csak erre van rákattanva :D

Mi járunk egy héten 2x babamamaklubba. Annyira még nem kötik le a gyerekek de mondókázunk, játszik a játékokkal és hamarabb eltelik az idő, meg vannak mindenféle események, most pl farsangra készülünk.

Az enyémet érdeklik nagyon az autók. Van egy nagy traktora, azt szoktam neki lökdösni és ő visszalöki. A rajzolás abszolúte nem érdekli. A könyvek se, lapozgatja egy kis ideig de az nem erdekli ha én akarok neki mesélni. Labdázni szoktunk. Azt imádja ha meglendítem és úgy belerúg a labdába :) Építeni szoktam neki tornyot kockákból, de az is csak annyira érdekli hogy odajön és lerombolja. Van egy kutyánk, őt szokta üldözni, de tart tőle egy kicsit, szóval ez csak addig működik amíg a kutya meg nem áll és el nem kezd menni felé :)

Most tényleg csak a mozgás érdekli. Jah van egy dolog ami leköti... leül a mosógép elé és nézi ahogy forognak a ruhák benne :D Órákig képes lenne elnézni :)

2016. febr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!