Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tüntessem el az olajat...

Hogyan tüntessem el az olajat a baba hajáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kislányom feje koszmós és a védőnőnk mondta, hogy olajozzam be neki 2-3 nap,este fürdetésnél mossam le aztán majd elmúlik neki. Igen ám, de már 2 napja nem olajoztam be,megmostam neki samponnal is de még mindig olajos neki. Mikor múlik el?



2016. febr. 13. 09:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen olajat használtál?
2016. febr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Babaolajat. Johnsons. miért az nem jó rá?
2016. febr. 13. 09:55
 3/12 anonim ***** válasza:
Magától nem fog elmúlni, jobban ki kell mosni. 2-3-szor is kell samponozni és mindig bő vízzel öblíteni.
2016. febr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mindig jó bő vízzel öblítem le neki, mondjuk csak egyszer samponozom be. Így olyan csúnyácska a haja,átfésülöm neki kefével,de mivel olajos még neki benne maradnak a feljött koszmó darabok.
2016. febr. 13. 10:10
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
mi az a koszmó?
2016. febr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Johnson elég rossz választás egyébként is. Irritáló termék teli rossz összetevővel.


Az olaj (lehetőleg natúr mandula-, olíva- vagy napraforgóolaj) egyébként csak kis hajú vagy kopasz babáknál jó választás. Nem fog egykönnyen kijönni, csak a sokadik mosásra.

2016. febr. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Bella169 ***** válasza:

Nekem pl az olaj el se távolitotta a koszmot.

Viszont a Babe koszmo elleni sampon nagyon bevállt. Fürdés elején besamponozom. Kicsot megdörgölöm. Majd mig fürdetem hagyom a fej3n hatni a sampont és csak utána mosom le. Sokkal hatékonyabb mint az olaj és kevesebb vele a macera

2016. febr. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne használj szerintem johnson-t. Nagyon rossz termék. Még ha a babának éppen nincs is tőle baja,nem jó!

Én oliva olajat használtam! Fürdés elött 1-2órával jól bekentem sapkát húztam a buksijára,majd lemosás elött átfésültem egy fogkefével. Aztán alapos hajmosás és újra át fésültem fogkefêvel minden irányba. Szépen leszedte a koszmót és sose maradt olajos a hajacskája. Kicsit erősebben fésültem,na de nem úgy h fájjon vagy kellemetlen legyen csak hát simogatással nem jön le.

2016. febr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat! Ez az olivaolaj + fogkefe kombo elég jól hangzik! Szerintem áttérek rá! Még valahol azt is olvastam,hogy olivaolaj és szódabikarbóna. Valaki azt már próbálta esetleg?
2016. febr. 13. 20:41
 10/12 anonim ***** válasza:
2 gyerek utáni tapasztalat! Babe koszmó elleni sampon! Nekünk csak ez vált be! Ráadásul fogkefével nagyon könnyen felsértheted a bőrt a fején, ilyenkor még papír vékony. A szódabikarbónát is hanyagolnám! Az olaj elméletileg, akkor használ, ha konkrétan bedunsztolod a fejét, tehát bekened vastagon olajjal és sapkát húzol rá minimum egy órára, aztán kimosod belőle! De nekünk ez se jött be, viszont, ha minden este Babe koszmó elleni samponnal megmosod fürdetésnél, akkor kb. 1 hónap alatt eltűnik a 90 százaléka! A maradék meg kb. pár nap! Ja és a Johnsont nem erőltetném, előttem már írták miért!
2016. febr. 15. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!