Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor 4 hónap vagy 6...

Most akkor 4 hónap vagy 6 hónap a hozzátáplálás kezdete tápszeres babáknál?

Figyelt kérdés

Ha 4 hónap, miért? Ha várjam meg a 6 hót, amikor a doki azt mondja mehet 4 hósan?

Miért ne adjak neki 4 hósan gyümit?


2016. febr. 15. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
29%

Van, aki szerint még fejletlen az emésztése.

Én 4 hósan kezdtem fiamnál a kóstoltatást. Először sárgarépa lé, aztán alma, és így tovább.

Kb 5-5,5 hónapos volt, mire étkezést kiváltottunk.

6 hósan glutén bevezetés

7 hósan húsok

8 hósan joghurt, túró

10 hósan tojás sárga

1 évesen fehérje


Kb ezek voltak a fontosabbak

2016. febr. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az újabb kutatások szerint semmivel sem érettebb a tápszeres babák emésztőrendszere, ami indokolhatná a korábbi hozzátáplálást az anyatejesekhez képest.


Egyébként van egy "hozzátáplálási teszt" a Milumil oldalán, töltsd ki, e-mail-re küldi az értékelést, kiderül belőle, hogy mennyire ajánlott elkezdenetek:

[link]

2016. febr. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 hónaposan. Tápszeres. De még mindig nehezen emészt. Éretlen.
2016. febr. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én 4 hónaposan kezdtem el a kostoltatást. 5 hónapos volt mire a tízórai gyümit ki váltottuk. 5 hósan kezdtem el a főzeléket vagyis az ebédet kiváltani. 6,5hósan sikerült is.

Aztán jött az uzsonna is. Kb 8 hónapos lehetett mikorra kiváltottuk a tízórait,ebédet,uzsit. 9-10hótol gyönyörűen eszik,iszik egyedül.

2016. febr. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Van aki szerint az anyatejes babának nincs szüksége csak az anyatejre 6 hónapos koráig de utána kiürülnek a vasraktárai és azért kell kezdeni. Mivel a tápszer nem anyatej, ezért el lehet kezdeni hamarabb. Ezek az oldalak SEMMIT nem írnak a fejletlen emésztőrendszerről. De tény, hogy a baba emésztőrendszere teljesen éretlen miután megszületett és 3-4 hónapos korára érik meg annyira, hogy a tápszert meg tudja teljesen emészteni, ugye az anyatejet könnyebb, már az újszülöttnek sem lehetetlen. Attól, mert a tápszert meg tudja emészteni a fruktózt nem feltétlen. Kóstoltatni talán, nekem tápszeres a babám és kóstoltatom 5 hós korától de nem fogom növelni az adagját és nem akarok fél éves koráig étkezést kiváltani emiatt.
2016. febr. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ertem, koszonom.

Nos igen nehez donteni.

Mi most a Komfort Ha taprol akarunk atvaltani az Optimara, de a doki szerint minimum varjunk a 4-ik hoig...

Mert addigra mar fejlett lesz az emesztorendszere.

Lehet, hogy a kostoltatast elcsusztatom 5 hoig. Meglatom.

Koszi a valaszokat!

2016. febr. 16. 10:12
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ehet mindent egész életében, így bőven ráérsz kezdeni 5-6 hónaposan. Ha anyatejes, ha tápszeres. Én hat hónaposan kezdtem mindháromnál.
2016. febr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs gond mondjuk a székletével, akkor várhatsz még.

Az én Kisebbik fiam egy hete múlt 4 hónapos és már elkezdtük a kóstoltatást orvosi javaslatra, mert szinte minden tápszertől szorulása volt. Most már úgy tűnik kezd megoldódni.

2016. febr. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi április 15.én leszünk 6hónaposak , április elején akarom kezdeni a hozzátáplálást. Nem muszály pont aznap mikor betölti a 6hónapot , de jobb akörül , mindegy hogy anyatejes vagy tápszeres. Attól még ugyanug kell vigyázzunk a gyomrukra,ami ilyenkor még éretlen. Amúgy meg úgy is a baba dönt. Lehet hogy te elakarod kezdeni , de ő nem fogadja el. Van aki még 10hónaposan is csak kostolgat. A baba tempójában kell haladni szerintem
2016. febr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!