Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pont egyévesen mekkora és...

Pont egyévesen mekkora és hány kiló a kisfiatok/kislányotok? Hol tart a fejlődésben?

Figyelt kérdés

kisfiú

81,5 cm

11,26 kg

7 foga van

kapaszkodva megy és mászik,

kapaszkodás nélkül rövid ideig áll

hintázik, hintalovazik, triciklin is feláll



2016. febr. 16. 23:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy éves kislányom 78 cm és 8 kiló, vékony és magas, pedig farkasétvàgya van. Magabiztosan, kapaszkodás nélkül jár, a játszótéren hintázik, felmászik alacsonyabb játékokra, és fenékkel tolatva le is tud jönni. Nyuszimotorozik, hihetetlen labdaérzéke van, gurítja, pattintja, dobja a labdát. Néhány szót már tudatosan használ, érthetően kimond; apa, anya, a bátyjának a nevét, az 'Ez mi?' kérdést /picit összemossa, emmi lesz belőle/, mindenre mutogat, integet, mondja, hogy pápá. Néhány állathangot utánoz. És ami a legmeglepőbb; kanállal eszik, a villával szorgalmasan ismerkedik, nagyon érdeklik az evőeszközök.
2016. febr. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja és 12 foga van. 1. voltam.
2016. febr. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nagyon ügyes babád van 1- es!
2016. febr. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kislány:8390 gramm és 76 cm.Eszik szépen,de a doktornő szerint nem megfelelő a súllya.Kapaszkodva szépen lépegett,de kapaszkodás nélkül még nem mert.4 foga van.Mászni nemgyon gyorsan tud.A bútorokra fel tud mászni és le is tud jönni.A lépcsőzés is nagyon megy neki.Szerintünk hamarosan elindul,mert már nagyon biztos lábakon áll.Hosszabb ideig is képes állni kapaszkodás nélkül.
2016. febr. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1 évesen 10 kg 75 cm volt, kis pufók, azóta már elnőtte, most 2,5 éves 13 kg 91 cm.

1 évesen indult el, pár szót már mondott, tapsolt, táncizott ha zene szólt, ha kérdeztünk tőle hogy hol van pl a kutyus akkor rá mutatott, egyedül evett,ivott pohárból, az éjszakát még nem aludta át 21 hós koráig rossz alvó volt.ha kérdeztünk tőle bólogatott ha igen, fejét rázta ha nem. Ennyi jutott eszembe. :) jah és 9 foga volt.

2016. febr. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam 1 evesen 82 cm es 11,5 kg. Szuletesnapja elott egy hettel tette meg az elso lepeseit, egy het alatt pedig ugyesen kezdett menni egyedul, persze meg bizonytalan es sokat esik el. A darabos eteleket egyedul szepen eszi. Ugyesen megerteti magat ha akar valamit, a targy fele mutat amit szeretne. Ha zenet hall elkezd tancolni ( ez abbol all, hogy terdbol le-fel ringatozik s kozbe a kezecskejevel kapalozik, nagyon edes) es tapsol ha tetszik valami. Ha a neven szolitjuk magara mutat. A jatekok nagyon meg nem kotik le, de nagyon szeret dobozbol kibe pakolni, a labdas jatekokakt is nagyon szereti. Mas babakkal nagyon kozvetlen, odamegy es megsimogatja. Amit nem tudom sehogy sem megtanitani, az hogy integessen vagy kuldjon puszit. Valami jo tehnika esetleg? Nagyjabol ennyi jutott eszembe.:)
2016. febr. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok. Nekunk fogunk van, most jon hatul meg 2 orlo. Az agyrol ugyesen lemaszik hatrafele, erre magatol jott ra nem mutattuk neki, a beszed hajlama meg nem mutatkozott meg.:))
2016. febr. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hú, a súlyával gondban vagyok, mert ránézésre szokta mondani az orvos, hogy rendben van. Talán 76 cm lehetett és 9-10 kg. De kislány és alacsony a család, így valószínűleg 155 cm körül lesz a végleges magassága.


Ő 12.5 hónaposan kezdett önállóan járni, egy évesen kapaszkodva járt még.

De ebben nagy a szórás, mert én 18 hónaposan kezdtem járni csak, míg az apja már egy éves kora előtt.

2016. febr. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
1 évesen a fiam 11,5 kg és 79 cm volt, ha jól emlékszem 4 vagy 5 foga volt. 1 évesen indult el egyedül.
2016. febr. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!


Ja igen, én kisfiam is táncol vadul (rugózik és törzsét forgatja, kezével hadonászik), ha zene van. Ha nincs, mutatja, hogy kapcsoljam be. Kérésre odahozza azokat a tárgyakat, amelyeknek már tudja a nevét. Kézzel szik darabosat, kanalat még nem adom a kezébe.

2016. febr. 17. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!