Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nem etetem túl a...

Szerintetek nem etetem túl a babát?

Figyelt kérdés

Fél éves a kislányom, aki 8,5 kiló. Anyatejes volt, de mivel a tejem egyre kevesebb lett elkezdtem hozzátáplálni, mert már tápszeres pótlás is kellett. Reggel hat körül szopik, nem tudom mennyit, nem lehet túl sok. 8 óra körül már éhes, ekkor almát kap 120-150 grammot biztos megeszik, után szopik. Ebéd kb. 160 gramm főzelék, utána szopik és még tápszert is kap, mikor mennyit fogad el. Ma 60 grammot evett még tápiból. Délután alszik egy nagyot. Felkel, szopik, estefelé mikor mennyire éhes, tejpépet kap. Fürdés után szopik és még tápszert is kap, amennyit elfogad.

Lehet ez így soknak tűnik, de a szopik nem számítanak étkezésnek, annyira kevés a tejem. Szerintem kb szomjoltó neki. Olyan jó kis husis, jó étvágyú duci baba. Remélem jól csinálom.


2016. febr. 19. 14:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Az én fiam mindjárt 8 kiló és 5 hónapos 180-200 között eszik meg tejporos. Ha van étvágya akkor hadd egyen. Ha gyenge a tejed akkor lehet csak szomjú oltó, de nézd meg fejj ki egy pohárba és ha megfogja a poharat nem,gyenge csak kevés akkor meg inkább szoptasd többet. 6 hónaposan van ez a növekedési ugrás is azért van ilyen jó étvágya.
2016. febr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Ne aggódj, az én lányom még csak szopik (tápszert nem kap egyelőre), mégis 66 centi/8kg), pedig még csak kóstolgat pár kanál ezt-azt, nem váltottam ki szopit, mégis olyan combja van, hogy alig bírom belepaszírozni a 74-es nadrágba :) Szerintem rendben van a babád étkezése. Az enyém jövő héten lesz 6 hónapos.
2016. febr. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
38%
Semmi baj,ez a jobbik eset amikor Ennyit kíván a pocija :) meg nem is baj ,ha kevés tejcsit szopizik a lényeg,hogy az is van mert erősíti az immunrendszerét.a hozzátáplálás pedig a kalóriaszükséglete miatt fontos.Mostkezd igazán aktivizálódni fél éves kora után :)
2016. febr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
jót mosolyogtam a válaszokon. köszönöm!
2016. febr. 19. 16:11
 5/14 anonim ***** válasza:

A mi babánk 6 hónaposan 8400/68, tápszer (napi 1 liter) mellé még csak kóstolgat, nem váltottunk ki étkezést.

Őt sajnos akadályozza a súlya, nem bírja rendesen el magát, de még így se kell "fogyókúráztatni".

2016. febr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%
Tudja ő, hogy mikor elég, nehéz túletetni.
2016. febr. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Ebéd kb. 160 gramm főzelék, utána szopik és még tápszert is kap, mikor mennyit fogad el. ".

Nekem ez így együtt soknak tűnik kissé. . .

2016. febr. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%
Hát szerintem sok! 6 hónaposan még csak kóstolgatnia kéne, nem benyomni 160 főzeléket, mellé tápszert és még szopizni is! Egyébként nem írtad mennyivel született, de 1 éves korára kell megdupláznia a születési súlyát! Egyébként az előttem szólónak! A gyerek nem bírja el a saját súlyát és szerinted nem kell "fogyókúráztatni" értsétek diétáztatni? Akkor mikor kell? Szerintem túlsúlyos! Szopizzon, amennyit akar, utána kóstoltasd. Kanalanként! Ha úgy érzed nem elég a tejed, fejd le és add cumisüvegből. Akkor látod mennyit eszik belőle és mennyit kell hozzáadni! Ha csak nem akarsz neki "zsákgyomrot" csinálni?! Azt az aggályomat már nem firtatom, hogy egy szoptatott baba 6 hónaposan miért nem reszelt almát kóstolgat, ahelyett, hogy lenyomna 160 gramm bébiételt? Itt tényleg senkinek nem számít a hozzátáplálási javaslat, vagy tényleg ilyen marha a védőnőtök-, Vagy nem is tudja? Bár erre gondolom nem fogok választ kapni! Ideális esetben, egy normál súllyal (nem 4 és fél kg-mal) született 6 hónapos baba, kb. 6 kg.
2016. febr. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

3,7 kg- val született és már 4 hónsposan 7 kiló volt a tejemtől. Mit kellett volna tennem? Már akkor is diétáztatni? Aztán elkezdett lecsökkenni rohamosan a mennyiség, üvöltött az éhségtől és csak akkor nyugodott meg mikor megkapta a tápit. Este már nagyon kellett, ekkor mondta a gyerekorvos, hogy kezdjem el hozzátáplálni, ne tápszerezzem, vagy csak keveset. Úgy nyelte az almát, mint kacsa a nokedlit. nyilván először lével kezdtem, az is ízlett neki, majd reszelve mindegy volt. Ette, nyelte. Hol olvsstad, hogy nem reszelt almát kap? Ebédre főzeléket. Általában répát krumplival vagy sütőtököt plusz délelőtt almát. ennyi félét eszik. nem hiszem, hogy nagyon előreszaladtam volna a táplálással.Ebéd után nem rögtön töltöm bele a tápit, hanem kb egy óra múlva van lefekvés. Szoptatom és ha kér még tápit akkor kap. naponta kétszer kap tápit ebéd után és vacsira. ebéd után egy keveset. ha nem ennyit enne, mint most akkor ezeket egy üveg tápszerrel kellene pótolnom. Úgy gondoltam,-az orvossal együtt, hogy öt hónapos nagy baba lévén elég érett a hozzátápláláshoz. nem azért, mert sajnálom a pénzt tápszerre... nekem is meglepő, hogy ez a baba így szeret enni és hamar egy hónap alatt jutottunk idáig, de ez van.

Utolsó! akkor leírnád te mit csinálnál? Csökkentenéd az adagját? Tápszereznéd? Ha éhes hagynád ordítani? Megköszönném, ha segítenél a válasszal.

Amúgy mozgékony baba, forog már. Semmi gond a mozgásával.

2016. febr. 20. 06:50
 10/14 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nem egy, hanem fél éves korára szokás súlyt duplázni. Egy éves korra triplázni, de nem előírás...
2016. febr. 20. 06:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!