Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Paramami" vagyok és simán...

"Paramami" vagyok és simán mehetnénk a 5 hónapossal, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Áprilisban lesz az egyik legjobb barátnőm születésnapja és meghívott rá. A gond az, hogy több, mint 10000 km-re lesz, az Államokban.

Mondtam, hogy még nem vagyok biztos abban, hogy tudok menni, mert ugye itt a pici és lehet, hogy akkor a férjem is külföldön lesz, több napra pedig nem kérném meg egyik nagyszülőt sem, hogy vigyázzanak rá, mert nekik is megvan a saját életük. Erre mondta, hogy semmi gond, vigyem a lányomat is. Mondtam, hogy ilyen messzire nem szívesen indulnék el vele, mert még csak Európán belül voltunk repülővel, de ha a mostani nyaralást jól viseli, átgondolom.

Annyi volt a válasza, hogy nem érti ezt a felesleges aggódást, semmi gond nem lenne és nem ülhetek mindig a négy fal között a babával. Nem gondolom, hogy eseménytelen lenne az életünk, minden nap megyünk valahová, én sem zárkóztam be, szánok idők magamra, a páromra és a többi barátnőmre a pici mellett, de egy pár hónapos bébivel nem hiszem, hogy minden 2. anyuka elindulna a világ másik felére egy születésnap miatt.

Mondtam ezt neki is és erre azzal jött, hogy ő bezzeg az összes babás bulimat megszervezte és segített, tőlem nem kéri, hogy szervezzek bármit, csak hogy menjek el, de úgy látszik, ez is nagy kérés...

Most rosszul érzem magam, hogy így cserben hagyom, de egyszerűen nem tudom, mit csináljak. Még az jó lenne, ha a párom nem akkor utazna el, mert itthon hagyhatnám vele a lányunkat, de egyedül nem indulnék el vele... Vagy én aggódom túl?

Nem akarok olyan anyuka lenni, akinek csak a gyerek van és azt hittem, hogy eddig ez jól is haladt, hiszen mindenre jut időm a "régi" életemből, nem éreztem, hogy befordult lennék.


2016. febr. 20. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%

Figyi, egy 5 hós babával 10000% nem mennék az államokba! Neki most a legfontosabb a megszokott közeg, és a napirend.

A "barátnőd" amit csinál, az meg lelki terror.

Én nem targyalok terroristákkal :)

2016. febr. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Bocsi de a barátnőd nem százas, ha ilyet elvár. Komolyan! Első jól írta. Ez egy lelki terror. Nem hagynám magára sem itthon sem az apjára, sem a nagyszülőkre. Nem értem ezt az egészet... Amúgy a repjegyedet fizeti vagy azt is elvárja, hogy finanszírozd a kedvéért? Amúgy később, ha nagyobb a gyerek örömmel mennék, kicsit ott is maradnék kirándulni, de így semmiképpen.

Attól nem vagy befordult, hogy nem mész el egy csecsemővel a világ másik felére?

2016. febr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Az Államokba business classon, gyerek nélkül is hosszú az út, még ha végig is alszod. Csecsemővel álmomban nem jutna eszembe elindulni, pláne egy buli kedvéért. A barátnőd megtette már így az utat, oda-vissza pár napon belül a kedvedért? Ha igen, indulj el, ha nem, akkor mondd meg neki határozottan, hogy neked most a gyerek nyugalma az első, majd ő is megérti, ha anya lesz.
2016. febr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A babával voltál már Európán belül repülővel vagy nélküle?

A legtöbb szülő sztem még EU-n belül se repkedne ekkorával, csak ha muszáj.

De ha neked megszokott, akkor akár...

2016. febr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem mennék. Egy szülinapi buli miatt meg pláne nem. Ha ezt a barátnőm nem érti meg és még így zsarolna is mint ez a nő téged, akkor elgondolkodnék a további kapcsolattartáson. Miért gond az ha egy anyának a kisbabája a legfontosabb? Lehet én vagyok a maradi de szerintem egy 5 hónapos baba mellett egyáltalán nem baj ha nem jut az embernek mindenre ideje a régi életéből. Nem kell begyöpösödni, de az ember nem azért szükj hogy a régi életét élje.
2016. febr. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
*szül
2016. febr. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Nekem nem áll össze az egész:

- áprilisban lesz a szülinap

- a baba 5 hónapos

- már többször repültetek vele

- 1,5 hónapon belül mentek nyaralni???

"még csak Európán belül voltunk repülővel, de ha a mostani nyaralást jól viseli, átgondolom"


Most mi van????

2016. febr. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%
En voltam Californiaban a fiammal, amikor 6 honapos volt, igaz, mi Londonban lakunk, onnan mentunk (de ez kb. ket ora soporolas). A noveremmel egy honapban szultem, o az USA-ban, en Londonban. Tizeneve nem talalkoztunk, es egy atskypozott ejszaka utan egyszeruen megbolodultam es tudtam, hogy mennem kell, mert ki tudja, hogy mikor latom legkozelebb (azota, azaz 4 eve nem is talalkoztunk). A ferjem tamogatott, de nem tudott jonni, igy nekivagtunk. Oszinten mondom, hogy semmi baj nem volt, igaz, hogy a meleg miatt nem mentunk ki a legkondicionalt lakasbol, de gyonyoru ket hetet toltottunk egyutt a ket edes picibabaval. A repteren iszonyat aranyosak es segitokeszek voltak, az utat majdhogynem ataludtuk (nagyobb gyerekkel nehezebb szerintem). Azt le kell irnom, hogy az en fiam aldott jo, mintababa volt, zokkenomentesen vette az egeszet. Szoval ha ugy erzed, hogy van benned energia, en biztos belevagnek. Vegulis mi tartana vissza?
2016. febr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok, elkuldtem, de... szoval az van, hogy atgondoltam, es nekem a testveremrol volt szo, akit imadok, es megveszunk egymasert. Ha a baratnom kerne, eroszakosan es megnemertoen, biztos, hogy nem utaznek sehova.
2016. febr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A pici most 5 hónapos vagy áprilisban lesz az?

Merre voltatok már vele repülővel?

Hol laktok? Hova mentek nyaralni?

Én biztos nem mennék,csak ha családtagról lenne szó,és ekkora babát nem hagynék sem apukára sem nagyszülőre,senkire!!!

Ha ilyen erőszakos és nem megértő a barátnő én meggondolnám,hogy tartsam-e vele a kapcsolatot.....

2016. febr. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!