Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meg tudnánk élni szerintetek...

Meg tudnánk élni szerintetek így havi 200- ból?!

Figyelt kérdés
A parommal szeretnénk albérletbe menni nyilván lenne a rezsi fizetés és az albérleti díj. Viszont szeretnénk egy babát is ahhoz szinte már semmit nem kellene megvenni babakocsi, kiságy és cumik, játékok ruhák vannak ugyanis kapnék innen onnan. Azon belül a többi baba dolgokat megvenném pl : fürdető ilyesmi. Autónk is van nyilván abba tankolni is kell, és a kaján sem szeretnék spórolni. Nem vagyok nagyra vágyó, hogy egyéb dolgok kelljenek szórakozni nem járok, utazni sem. Csak ezek legyenek meg. Így nem kellene hó végén már pénz nélkül lenni szerintetek?!

2016. febr. 23. 09:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
22%

nagyon kiszámolva gen, meg lehet élni beőle.

van, aki kevesebből tart el egész családot, lesz aki szerint ez egy emberre is kevés.

nekünk nem sokkal több van havonta. és lakáshitel :/ szűkösen...

2016. febr. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%

De, sajnos előfordulhat, hogy hóvégre nem sok marad. Gondolom albira, rezsire, tankolásra lehet számolni 100 körül alsó hangon is. Akkor még nem ettetek, nem ruházkodtatok.

De ez az összeg most van, vagy akkor lenne, ha kismama lennél? Ha a terhesség alatt táppénzre kell menned, mert nem tudsz dolgozni, akkor a bevétel csökken. Jogosult vagy gyedre?

Az nagy segítség, ha ennyi mindent kapnátok a kicsire, de ez mellett még sok minden kellhet. Ha nem tudsz szoptatni, a tápi, pelenka is sok pénz. Ha ne adj isten gyógytornászhoz, vagy fejlesztésre kell hordani, az is plusz. Szóval esetleg ki lehet jönni, de szűkösen.

2016. febr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Attól függ hol mennyi az albérlet. Ha egy hóra mondjuk 100e az albérlet, rezsivel, akkor kb 100 marad minden másra. Szűkösen lehet kihozni. Ebbe már beleszámoltad a gyedet csp is?
2016. febr. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Ez most van a paromnak sajnos nekem 1 hónapja nincs munkám a párom ennyit kap fixen, de ha hétvégén mennek akkor 10 000minden szombat mostanában még nem voltak de olyan április májustól év végéig. pl tavaly majdnem minden hétvégén mentek
2016. febr. 23. 09:18
 5/24 A kérdező kommentje:
Az enyémből semmit nem számoltam még ki mert nem tudom hogy kapnék e ha igen mennyit.
2016. febr. 23. 09:21
 6/24 anonim ***** válasza:
89%
Munkanelkulikent nagy luxus teherbe esni. Varjatok ezzel, amig allast nem kapsz.
2016. febr. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ha jól értem, csak gyest kapnál, meg családit. Ha ne adja, a párod nem tud dolgozni bármi oknál fogva, akkor tulajdonképp alig lenne bevételetek. Én inkább megpróbálnék keresni valami melóhelyet, hogy jogosult legyek a gyedre. Addig így nem merném bevállalni.
2016. febr. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat akkor inkább várok még. Nem szeretnék nélkülözni csak kíváncsi voltam hogy mások hogy élnek meg mennyből :)
2016. febr. 23. 09:27
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jól teszed, hogy vársz. Albérletbe, munkanélküliként nagy felelőtlenség gyereket vállalni.


Egyébként függ az albérleti díjtől is, hogy mennyi fix kiadásotok lesz. Mi ketten vagyunk a párommal az ország nyugati részén, de csak az albira fizetünk 100 + rezsit. A rezsi meg a kaja bőven kitesz még egy 100-ast - főleg télen. És akkor még nem tankoltunk, nem éltünk, nem csináltunk semmit. Szóval szerintem várjatok még. Legalább addig, hogy neked gyeded/ vagy egy nagyobb összegű megtakarításotok legyen!

2016. febr. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 veterán vas ***** válasza:
92%

Többször elhangzott a TV-ben "hozzáértők" szájából, hogy havi 47ezerből is meg lehet élni.


/nem szívesen próbálnám ki/ :(

2016. febr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!