Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hol vesztek zöldséget, pl...

Ti hol vesztek zöldséget, pl paprikát, uborkát? Mennyire vegyszeresek ilyenkor télen? Pl spar, tesco?

Figyelt kérdés
2016. febr. 23. 11:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mi a CBA-ban, nálunk a Sparban nem jók az zöldségek és a gyümik sajnos (alig van választék és mindig rohadtak is...:S). Piac van a közelben, de oda nem szerettünk sosem járni.


Nem tudom a vegyszeres dolgot, nem dolgozom ilyen szakmában, de alaposan megmossuk őket persze.

2016. febr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Zöldségesnél érdemesebb esetleg vagy mindegy?
2016. febr. 23. 11:42
 3/13 anonim válasza:
10%
Mindenképp zöldségesnél vásárolj ha teheted mert kevesebb az esély rá hogy agyon lenne vegyszerezve.Az áruházi zöldség-gyümölcs kétség kívül vegyszeres.
2016. febr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Amikor tehetem, piacon.
2016. febr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy a nagybaniról szerzik be mindannyian. Az üzletek és a piaci kofák is.

A vegyszerezettség mértékét csak laboratóriumi vizsgálattal lehetne megállapítani.

A mosás nem sokat segít rajta, ha a talajból szívta fel a túltolt műtrágyát, vagy eleve a talaj rossz minőségű.

2016. febr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igazából nagy ilyenkor kerülöm a zöldségeket. Lehet lepontozni, de dolgoztam kertészetben, tudom hogy mitől érik, nől ilyenkor. De még mindig jobban bízom a hazai termékekben, mert bízok benne, hogy betartják az előírásokat. De más országokban milyen szabályok vannak, milyen vegyszereket használnak, nem tudom. A zöldségesnél vásárolni egy fokkal jobb mint az áruházban, de ott sem minden hazai. Sőt. A legjobb lenne a piacon szezonjában. Nem kereskedőtől, hanem őstermelőtől.
2016. febr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Fagysztottam sokmindent,beföztem is.

Ami kell,azt helyi zöldségetol veszem,ezeréve ismerem,csak jo helyrol hoz mindent.

2016. febr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mindig vegyszeresek, csak van, amikor spanyolból hozzák (ott évente 3x is terem) és van, amikor olcsóbb helyről pl. a lengyelektől, vagy magyar fóliasátrakból.

Olyat, hogy nem vegyszeres csak akkor találsz, ha te termelted és nem zavar, ha a fele foltos, vagy kicsit rágott, esetleg apróbb méretű, vagy kicsit keserű a vége pl az uborka,a melyik nem kap vizet és elég tápanyagot pont jórkor.

Ezek után tök mindegy, hol veszed, mg nyáron is közel azonos ízűek, de ez a termőhelytől és annak távolságától függ, nem csak a vegyszerezéstől.


Én általában megtermelem, illetve a szüleim termelik nagyobb tételben, ahogy tudom, lefagyasztom, vagy befőzöm, de az uborkát simán megveszem bárhol, ha tzatzikit akarok enni.


Zöldségesnél max drágábban kapod meg ugyan azt. A sparban a legszebbek a zöldségek azt gondolom.

2016. febr. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A zöldségesek a Nagybani Piacról szerzik be a cuccot. Van pár zöldséges akik rend szerint szoktak helyi termelőktől vásárolni, de ilyenkor ez ugye nyilván kevésbé megoldható, mert nincs szezonja semminek. (Ha csak nincs valami üvegházi termelő arrafelé...)


Úgyhogy most kb. bármelyik zöldségeshez mégy, ugyanazt kapod.


A nagyobb áruházaknak vannak beszállítóik. Hogy ezek a beszállítók ilyenkor honnan hozzák a cuccot, azt pontosan nem tudom, de nyilván ugyanaz az import lesz mint ami a nagybanin is van, annyi különbséggel, hogy az áru másik termékláncon halad. Esetleg az importőr hozza közvetlenül, nincs közte viszonteladó bla bla stb.


Úgyhogy bárhol vehetsz zöldséget és gyümölcsöt most, mert most mindenhol ugyanazt az import cuccot fogod megvenni.


Hogy az éppen mennyire vegyszeres azt az dönti el, hogy a külföldi termelő és az importőr hogyan termesztette/tárolta/szállította.


A NÉBIH úgy tudom szokott mintákat venni a nagy áruházak kínálatából és ritkán találnak a megengedettnél nagyobb szermaradványt a termékekben. A nagy áruházakat értelemszerűen jobban ellenőrzik, mint a kis zöldségeseket. De mivel nyilván ugyanaz van kb mindenhol, így valószínűtlen, hogy itt vagy ott vegyszeresebb lenne a termék. Ezért kijelenteni, hogy a nagy áruházakban vegyszeresebb mint máshol, butaság, semmi értelme nincs. Ugyanazt kapod bárhol. Valószínűtlen, hogy bármelyik zöldséges vagy áruház pluszba szétvegyszerezze a termékeket, hiszen ők már nem is szállítják/tárolják sokáig.


Általánosságban elmondható, hogy a déli gyümölcsök, amik messziről jönnek, azok a legszennyezettebbek. Pl. narancs, banán. Ezeket éretlenül szedik és szállítják, majd etilénkamrákban megérlelik mielőtt értékesítenék. A bio/kezeletlen narancsokat/citromokat kivéve minden citrus héja kezelve van valamilyen szerrel (pl. albendazol), ez az egységcsomagolásokon és ládákon fel is van tüntetve!!! A citrusok héja ezért NEM fogyasztható. Ha ehető vagy kezeletlen a héj, azt külön feltüntetik! Pucolás után ezért érdemes mindig kezet mosni. A szert a héjról alapos mosással sem lehet eltüntetni, mert ezek zsír alapú szerek a citrus illóolajába is belekötődnek.


A jelenleg kapható paprika és uborka zömmel spanyol import. Hogy menyire vegyszeres azt nem tudom, szerintem nem gáz, de ezeket ha jól megmosod, akkor nincs gond. Egyébként ezekből több helyen lehet kapni BIO-t. Pl. az Auchanban, Sparban szokott lenni bio paprika és paradicsom, Lidl-ben pedig bio uborka. Ezeket ajánlom.


Amúgy sima paprikát és paradicsomot ilyenkor ne vegyél, ízetlen sz.r, és mind marokkói vagy egyiptomi import. Hát nem tudom. Inkább legyen spanyol, mint egy EU-n kívüli, nem a higiéniáról ismert országból származó...ki tudja ott milyen vegyszereket használnak, hiszen rájuk nem vonatkoznak az EU-s szabályok.


Én fentiek miatt preferálom sorrendben először a magyar majd az EU-s gyümölcsöt/zöldséget és eztán a harmadik országok termékeit. Nyilván van amit első kettőből nem kapsz.

2016. febr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

*pritamin paprika és uborka a spanyol import


A sima TV paprika és paradicsom az ami észak-afrikai!

2016. febr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!