Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy végre ne...

Mit tegyek, hogy végre ne sírjon, ha nem vagyok ott?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 hónapos, tápszeres. Az éjszaka nyugodt, nappal viszont csak fél-1 órákat alszik, közben ha ébren van, akkor csak addig nyugodt, ha evett, énekelek neki, illetve, ha kézben van. Nem érdekli ilyenkor a zenélő, a játszòszőnyeg, cumit kiköpi, csak a kézben levés.

A pelenkajat kidobni , vagy cumit mosni nem tudok kimenni úgy, hogy mire visszaerek ne görbülne a szája. Tudtommal nem beteg, foga nem jön.

Eleinte úgy voltam, okkal sír, kicsi még. De mára semmit nem tudok tőle csinálni. Se főzni se takarítani. Vmit nagyon elrontottam ugye

?


2016. febr. 23. 12:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Hasa nem fáj, sosem fájt.
2016. febr. 23. 12:14
 2/9 anonim ***** válasza:

valószínű mivel keveset alszik, hamar elfárad, olyankor meg csak bújnának, máshoz nincs kedvük...miért nem alszik hosszabban? annak kellene megtalálni az okát.

Hogyan altatod, hol alszik, mi a napirend?

2016. febr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
már napirend alatt inkább az alvásokat kérdem meg a sétát mer gondolom a többi még nem fix.
2016. febr. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Van napirend. Este 8 kor fürdés, fél 9kor vacsi, aztán reggel 6ig, 7ig alszik. Délelőtt 2x eszik, közben keveset alszik. Délután aztán 4 órát is, majd 5 6 közt ébred, eszik, játszik, majd a furdetesig még egyszer beszunyal egy fél órát. Séta a délutáni nagy alvás közben van.

Altatni ringatva, de csak 5 percig, még ébren van, mikor beteszem, ott simogatom és alszik is, ha tényleg álmos. Ha tulpörög, egy orahosszaig is tart.

2016. febr. 23. 12:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem rontottál el semmit, ebben a korban a gyerekeknek nincs még ún. tárgyállandósága (a szülőt is "tárgy"-nak nevezi a pszichológia). Ha eltűnsz a látóteréből, akkor megszűnsz létezni, és ettől megijed. Egy 3 hónapos baba még nem fogja fel, hogy aki elmegy, az vissza fog térni.

Teljesen természetes reakció részéről a sírás.


Amit tenni tudsz, az az, hogy a házimunkák idejére viszed magaddal, pihenőszékből figyelgetheti, ahogy főzöl. A takarítás idejére én például magamra kötöttem a babám, amíg kicsi volt, sokkal egyszerűbb volt így ellátni a házimunkát, mintha percenként rohantam volna hozzá.

A pelenka-kidobás egyszerűen megoldható, ha a szobában van egy zárható szemetes, ha bármi másért kell rövid időre kiugranod (akkor szépen biztonságos helyre teszed, és amíg kiszaladsz, beszélsz hozzá, hogy legalább a hangod hallja).

Ez idővel majd elmúlik, de később újra vissza fog térni 8-9 hónapos kor körül. Ez a szeparációs szorongás időszaka.

2016. febr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A fiam most hét hónapos és ugyan ezt csinálta. Mondjuk ő nagyon hasfájós volt, ezért a minimálisnál is minimálisabbat aludt, cumit sose szerette, a pihenőszékben is csak most van el, amíg etetem. Hiába kötöttem magamra, mert egy idő után már letört a derekam és egész nap akkor sem lehet rajtam. Szóval szintén semmit nem tudtam mellette csinálni. Ő kézben és cicin nyugodott meg. Egyszerűen ő egy ilyen alkat, kell neki a testközelség, akkor érzi magát biztonságban. Amióta kúszik-mászik, sokkal egyszerűbb.
2016. febr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Viszem magammal, de nincs el a kiságyban sem főzés közben, az kell neki, ha kivegyem, illetve a feje fölött parádézzak. Kendőben néha elvan, de feszkelodik inkább ott is, pedig jól kötöm meg.
2016. febr. 23. 12:33
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként Köszi szóval más baba is ilyen nem egyedi eset.
2016. febr. 23. 12:34
 9/9 anonim ***** válasza:

Vannak olyan babák, akikkel mindegy mit csinálsz nem alszik eleget csak sajnos mivel ugyanúgy álmosak, csak kézben vannak el. Nem rontottál el semmit, ahogy érik az idegrendszere majd kinövi.

Állítólag én voltam ilyen babaként és fél éves koromra már javult a helyzet.

Az én babám sem alszik eleget.. szegényt hiába altatom nagyon sokszor nem alszik el könnyen. Próbáltam első jelre, első jel előtt, második jelre, megvárni amíg nyűgös teljesen mindegy. Kb 2 hónapos koráig még nem volt gond az alvásával majd 9-10 hetes korára ez lett. Voltak átmenetileg jobb időszakok de most 5 hónapos, még nem változott semmi.

2016. febr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!