Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdjem el a hozzátáplá...

Hogyan kezdjem el a hozzátáplálást/kóstoltatást? Az első két hét? Megtennéd, hogy részletesen leírod nekem?

Figyelt kérdés

Alma levével fogom kezdeni, 2 kanállal. Aztán következő nap megduplázom az adagot. Ezt 3-4 napig. Ez így jó?

Aztán jöhet az almapép? Azt is 2 kanállal először vagy hogyan? És a napnak melyik szakában? Tízórai vagy uzsonna alkalmával? És először kóstoltatok utána pedig anyatejcsi?

Eddig még csak anyatejes volt, hamarosan 6 hónapos.

Ti hogyan csináltátok az első két-három hetet?



2016. febr. 23. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
cuki vagy! jol gondolod! így kell kezdeni. mondjuk én kicsit gyorsabban haladtam, de ügyes vagy. rá fogsz érezni. almalé az első lépés majd alnapép.
2016. febr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

bemásolom amit másnak már leírtam:


sorrend: alma repa krumpli barack sutotok meggy


aztan ezen belul amire es amilyen formaban szezonalisan lehetoseg van.

mi dec vegen kezdtuk akkor 5,5 hos babamnal.

elso nap egy evokanal alma le, 2. nap ketto 3. nap ketto utana szopi. nem utotte ki. jott a repa. fozve (zoldseget fozve mindig!!), puresitve es erosen hasfogo!! 4. napnal tartunk ugye. 4. nap egy teaskanal repa 5. nap 2, 6. nap 3....ezt is birta...jott a krumpli. presitve fozve ugyanugy mint a repa.

a barackot en kihagytam tel miatt, meggy jott az volt mirelitbe sajat. fozve puresitve egy kanal ket kanal harom kanal. sutotok fozve puresitve.

ha mindent kulon legalabb harom napig kostoltattal es se kiutes se szorulas se hasmenes, kezdheted a mixelest. kb. 3-4 het alatt fokozatosn emeld ugy az adagot, hogy a 3. het vege korul mar 70 milit ehet - ekkor en mar nem szoptattan meg utana...de akkor kell neki kis vizet adni. 4. hetrn mar 110 mili pret evett akkor hivatalosan is elmobdhattuk h az ebed kivaltva. (kedvebce a repa-cekla-alma kombo volt) ha egy etkees ki van valtva johet a gluten.


amire figyelj: tiszta vizet kell adni.minden olyan etkezes utan ami nem cici mert a zoldsegekbe so van. par kortyot es lehetpleg tiszta vizet...ha nem fogadja el akkor esetleg higitott yumi levet de elobb mindenkepp a vizet prpbald mert ugy jarsz mint en, hogy 1,5 evesen se iszik vizez.

szekletfogok: krumpli repa hiaba fozod, alma (utobbi fozve is az de ugy kevesbe)

lazito: sutotok meggy barack

en mindig figyeltem ra a parositasnal hogy pl krumplit ne repaval parositsak mer akkor szorult neki a kaka.


amugy meg csak rugalamsan :) es beszelj a vedonovel is errol.

2016. febr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

nem szabad ezt így megtervezni, az sose jó, hiszen az a cél, hogy a babádnak jó legyen! 4. nap már kaphat teljes adag almapépet! ha szereti akkor miért adnál neki 2 kiskanállal? csak mert megtervezted? na ugye :)

úgy is rettenetes lesz a kanállal való ismerkedés, hisz a szopás nagyon más fajta szájmozgást igényel. ha ízlik is neki, akkor is inkább kifele fogja túrni a nyelvével mert azt csinálta eddig :)


első napokba ne éhesen kezd el, mert türelmetlen lesz, de ne is akkor mikor degeszre ette magát :) első nap 2 kanál és mindig duplázhatod, 4. nap ehet annyit amennyit szeretne :) második nap már adhatsz neki reszelt almát is ha úgy látod tetszik neki.


és nagyon fontos, hogy mindig délelőtt kóstoltass! ezt akkor így kell csinálni, ha már ebéd és uzsi is ki van váltva. ha allergiás akkor pár óra múlva jön ki (hasfájás, pöttyök, stb), ha délután adod, akkor ez éjszaka lesz amikor nem veszed észre ;)

2016. febr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Én pároltam az almát, különben kicsípte a fenekét.

És nekem mind a két gyerekemmel nagyon nehéz volt, alig akartak enni, csak szoptak. Csak a gyümölcs ment, főzelék semmi. Kétségbe voltam este, mondtam is a gyerekorvosnak, az meg kiröhögött, hogy kétszer akkora a gyerekem, mint a kortársai, mit aggódok. Azt mondta, amíg az anyatej elég, annak örüljek, az meg duma, hogy kiürülnek a vastartalékok, egyek vastartalmú kajákat és kész.

Nálunk ebédre mindig valami gyümi volt hússal, aztán 1,5 évesen elkezdték enni, amit mi. Gyakorlatilag a babafőzelék nálunk teljesen kimaradt. A második gyerekkel már kevésbé voltam kétségbeesve. Szóval csak azért írom, hogyha ez megtörténik, nem kell kétségbeesni.

Aztán hallottam olyat is, hogy egy evésre két üveggel megevett a gyerek. Nekem max. egy felet.

2016. febr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Nem kell ezt igy tulparazni.


En 6 honaposan adtam elso nap kortet, amennyit evett, 3-4 kanallal.

Avokadot, szilvat, banant, gyokeret, borsot evett az elso ket hetben.

Kulfoldon elek, itt ez a szokas.

Megis kevesebb az allergias gyerek mint otthon.


Ugyhogy ne vidd tulzasba es ne tervezd meg ennyire.

2016. febr. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bírom, amikor valaki benyögi az általa varázsszónak vélt "külföld" szócskát, és azt hiszi, akkor már csak igaza lehet, hisz ami külföld, az csak "jó" lehet.


De külföldön hol??

Magyarországon kívül a bolygó 99 %-a nekünk külföld. Azt ne mond már, hogy MINDENHOL kisebb az allergiások száma, mint Mo.-n!


Egyébként mi is éltünk külföldön, direkt nem írom, hol. Ugyanolyan fokozatos volt az ételek ajánlott bevezetése, mint Mo.-n. Annyi különbséggel, hogy mások voltak az első ételek. Pl.: rizspéppel kezdtek.

2016. febr. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

3: elmondom miért kell két kanállal adni, akkor is ha kívánja a többet: én elkövettem azt a hibát hogy csak az első két nap adtam neki 1-2 kiskanállal...aztán falta az almát, a répát úgyhogy 3-4 nap után már 70-80 miliket evett...eltelt 3 hét, olyan szorulása lett, hogy egy órán keresztül sírt vörös fejjel a karjaimban hogy kinyomja a kakát. A védőnő kérdezte melyik ételtől...persze fogalmam sem volt..mondom evett mindent külön 1-2 napig, aztán mivel minden ízlett neki növeltem az adagokat...kezdhettük elölről az egészet.

nem azt mondom mereven tervezgetni kell, de az elején fontos a lassú tempó, és a mérték.

2016. febr. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Utolso , a repa, alma, banan hasfogo , ez szerintem alapveto intelligencia.
2016. febr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

akkor alapvetően nagyon hülye lehetek de én azt hittem amikor elkezdtük, hogy az alma párolva nem fog...úgy is adtam neki..

a répáról, krumpliról tudtam hogy fog, csak nem gondoltam hogy ennyire...de ezekből nem is adtam sokat mégis megfogta a hasát...banánt elvből nem adtam 1 éves koráig.

szóval nem kell szurkálódni, nem biztos, hogy akinek amúgy nem érdeklődési köre a táplálkozás, az élelmiszerek, az annyira képben van azzal kapcsolatban hogy mi az ami fog és mi az ami nem. Nekem pl sosem volt baj a székletemmel, soha életemben nem volt hasmenésem, mindenki hülyének néz, mikor betolok két deci tejet és utána ráeszek gond nélkül fél kg szilvát, és semmi bajom utána...innentől minek is olvasgattam volna mi hasfogó és mi nem.

A kérdezőnek pedig csak segíteni akarok, hogy hátha ő is olyan "alul művelt" unintelligens barom mint én, azzal, hogy részletesen leírom.


2-es

2016. febr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!