Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 hónapos babám mostanában...

2,5 hónapos babám mostanában álmában fuldoklik. Kb már 2 órája alszik és egyszercsak "höööö", nem kap levegőt. Felveszem, köhög 2-t, alszik tovább. Nem merem egyedül hagyni. Hiába támasztom oldalra, hátratornássza magát. Nektek volt ilyen? Mitől van?

Figyelt kérdés
2016. febr. 24. 16:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Légzési nehézséggel nem fórumon kérdezősködnék, hanem kórházba vinném teljes kivizsgálásra.
2016. febr. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kint volt a gyerekorvos tegnap. Annyit mondott: "Érdekes. Fektessék az oldalára". Köszi. Szerintem egy kicsit komolyabb a dolog,mert a pisilni nem merek elmenni,amíg a Férjem haza nem jön munkából. Beutaló nélkül hova vigyem? Magánrendelésre pénzünk csak 10.-én lesz..
2016. febr. 24. 16:26
 3/12 anonim ***** válasza:
vidd be ügyeletre, de azt mond hogy mikor elindultatok még nem vett levegőt és már kékült, akkor kötelesek kivizsgálni. ha nem akkor a gyerekorvostól követelj beutalót, nem tagadhatja meg.
2016. febr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Korház gyerekosztaly

Én keresnék másik orvost

2016. febr. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is kitalálnék valamit, és úgy vinném be, máshogy sajnos a magyar eü tesz mindenkire, életkortól függetlenül, sajnos.
2016. febr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nincs megfázva? Nem köhécsel? Torka nem piros? Ezek a dolgok okozhatnak ilyen tüneteket, de akkor sem lehet egy "fordítsa az oldalára"-val elintézni.


Van közelben gyerekkórház?

2016. febr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A torkát megnézte,kicsit piros. C vitamin cseppet kell rá adnom. Az orra nem folyik,szívtuk neki,de csak minimális váladék jött. A környékünkön van kórház,gyerekosztály,de látogatási tilalom van az influenza miatt. Nem szívesen hagynám ott egyedül. Olyan pici. A fül-orr gégészet jutott még eszembe,talán oda nem kell beutaló,csak nem tudom,hogy ilyen picivel foglalkoznak e..
2016. febr. 24. 18:40
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem kell ott hagynod! Ott maradhatsz vele :)
2016. febr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ügyeleten valóban érdemes eltúlozni a dolgot vagy erélyesnek lenni.

Kétszer volt ügyelethez szerencsénk.

Első alkalommal elkezdett hányni. Felhívtam őket, hogy jöjjenek ki. Dehogy jönnek, vigyem be. Visszakérdeztem, hogy egy 10 percenként hányó gyereket, ha bekötöm hátradöntve az autósülésbe, mekkora az esélye szerintük, hogy belégzi a hányadékot? Kijöttek.


Második esetnél nagyon köhögött, de pár hónappal korábban kruppal kórházban is volt. Bevittük. Mondták, hogy az orvos épp megy ki házhoz, majd megvizsgálja, ha visszaért. Kint olvastam, hogy többek között légzési nehézséggel soron kívül be lehet menni.

Mondtam, hogy légzési nehézsége van. Azonnal megvizsgálták. Így nyertem egy órát. Persze vizsgálatnál nem értették, hogyan lehetett légzési nehézsége. Akkor megvontam a vállamat, hogy nem vagyok orvos, nekem annak tűnt. Erre nem tudtak mit mondani.

2016. febr. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk sajnos nincs gyermekorvosi ügyelet. Viszont 2 hónaposan befulladt a fiam, bevittük a kórházba, és ott megmondták nekünk, hogy csak és kizárólag azért veszik fel, mert a légzésfigyelő többször is bejelzett. (amúgy valóban úgy volt) De az nem számított, hogy előző nap mentőt hívtunk, mert nem lélegzet, csak mire kiértek már visszahoztuk a gyereket, és nem volt semmi baja. Kiderült utána, hogy krupos a kicsi, és komolyabb rohama volt.


Nektek nincs légzésfigyelő?

2016. febr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!