Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan alakuljon 1 év után a...

Hogyan alakuljon 1 év után a babám étkezése? Miket egyen?

Figyelt kérdés
Azt gyerekorvos mondta, hogy most már azt eheti amit mi, de nekem ez akkor se egyértelmű, hogy hogy legyen. 1 éves kora előtt jól megvolt az étrendje (reggel tápszer, ebéd zöldségek, uzsonna gyümölcs tejpéppel, vacsora tápszer), de ez nem tudom mennyire tartható 1 éves kora után. Még csak most kezdtek el jönni a fogai, de azért pl. kekszet ügyesen elnyammogja.
2016. febr. 24. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:

reggel nálunk tejjel indít 1 éves kora óta...2,5 deci..utána kínálom zsömlével, sajtal, vagy felvágottal, zöldségkrémmel, lekvárral...mikor mi van otthon.

10 körül eszik zabkását, minden nap ez a tíz órai: főtt zab (kb egy evőkanál) leturmixolva gyümölccsel. Esetleg joghurt zab helyett. Aztán ebédre szó szerint azt eszi amit én, 1 éves kora óta: ma pl cézár salátát evett (most 1,5 éves) előtte rizst brokkolival rántott májjal, azelőtt céklakrémlevest, azelőtt sajtos-sonkás spagettit, azelőtt paradicsomosan készült pontyot kurmplipürével stb.

Uzsira gyümit eszik, kis kekszet esetleg vagy egy Dörmit, de inkább gyümit. Vacsira én hideget szoktam meg otthon nálunk mindig az volt, de neki azért ha marad ebédről, akkor azt adom, hogy egyen főtt ételt és ha utána még éhes, vagy nem marad az ebédből, akkor zsömlét kap zöldséggel - paradicsommal, uborkával (az van saját mirelitbe) szezonálisan ami épp van és felvágott tojáskrém ilyesmi

Ilyenkor gyakran eszik uzsira sütőtököt.

2016. febr. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ja, lefekvés előtt betunkol még 2 dl tejet
2016. febr. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
14 hónapos kisfiam mikor felébred megiszik kb. 2-2,5 dl tejcsit vagy tápszert, vagy felesben, mikor hogy. Aztán reggelizik azt amit mi is szoktunk pl. kenyért, zsemle, kifli, kalács és ehhez valami kence (vajkrém, margarin, macisajt, teavaj, lekvár) és ha olyan akkor egy kis felvágott, sajt. Zöldségeket én nem adok neki most, mert ez mind csak felfújt áru, majd ha tavasszal jön a friss termés akkor kapja. Tízóraira mindig valami gyümölcsöt kap. Ebédre a mi ebédünket, persze figyelve hogy ne legyen túl fűszeres vagy zsíros. Uzsonnára általában joghurt keksszel vagy gyümölcs. Vacsorára ha marad az ebédből akkor azt kap, ha nem akkor meg olyasmit mint reggel. Persze figyelek, hogy ha reggel lekváros kalács volt akkor este valami mást, hogy minél változatosabb legyen. És lefekvéskor még megiszik kb. 1,5-2,5 dl tejet vagy tápszert, ugyan úgy mint reggel, mikor melyiket. Megissza a tejet is magában, de mivel még van tápszerünk így adom neki azt is.
2016. febr. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Észre fogod venni, ha már a reggelit is igényli majd. Ültesd magad mellé, amikor ti is reggeliztek. Tápszer után.

Adhatsz neki bármit, amit jó érzéssel elé teszel és ebben bízhatsz is nagyon, ha eddig betartottad, hogy neki való ételeket kapott.

A vacsora is lehet az, amit ti esztek, de inkább uzsonna időben, mint a tápszer idejében, hogy a tápszert méhg megigya lefekvés előtt.

Ne egyen továbbra sem túl sós, nagyon cukrozott ételeket, a gomba is kerülendő egy ideig még, max levesben ha van pár darab, az semmi gondot nem fog okozni.

A nagyon zsíros, krumpli kenyérrel típusú étrendet hagyd, de eddig sem azt kapott tőled szerintem.

2016. febr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, akkor van mit változtatni :D

Már szerettem volna, csak nem tudtam, hogy hol kezdjem, valahogy annyira megmaradtam a "babás" dolgoknál. De elkezdünk próbálkozni :)

2016. febr. 24. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!