Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lassul a baba súlygyarap...

Mikor lassul a baba súlygyarapodása?

Figyelt kérdés
Azt írják mindenhol a baba fél éves korban megduplázza a súlyát és ezután a második félévben főleg a mozgás miatt lassul a gyarapodás. De mi van akkor, ha a baba 4 hónaposan duplázik? A fiam elég gyors volt, 3,6 kilóval született, 2 hónaposan 5,5, 4 hónaposan 7,3 kiló volt most 5 hónaposan 7,7 kg és az orvos ijesztget, hogy nem hízott magához képest eleget csak feleannyit, tápláljam hozzá. De én nem akarom mivel hasfájós se HA tápszer se Pepti se Pregomin nem vált be se espumisan se semmi úgyhogy szerintem pont az éretlen emésztőrendszere a baj, sokkal jobb a helyzet de azért van mikor még mindig fáj a hasa. Szerintetek normális, hogy duplázás után akár 4-5 hónapos kora között is lassul a gyarapodás vagy van valami baj?
2016. febr. 25. 13:13
 1/3 Liara válasza:

Szia,

Rendesen szopizik? Amennyiben szed magára, nem fogy akkor nem lehet baj. Gondolom az is közre játszik, hogy nő is, ezért a súly gyarapodása kevesebb vagy stagnálást is néha, mert nyúlik a picike. Nézd meg a méreteket és az alapján ítélj. A hasfájás el fog múlni fél éves korára. Inkább homeopátia ,Nekünk az vált be! Ne aggódj , semmi baja nincs a leírás alapján!:)

2016. febr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Tápszeres és eszik rendesen bár volt egy pár nap amikor nem volt hajlandó enni és a szokásos 5 evés helyett 4x evett csak de ez megoldódott kb 3 napig tartott.

Szép nagy, 51 centivel született, 4 hónaposan volt 66 centi, most 69.

Szerencsére lassan fél éves.. állítólag nekem is addig húzódott a hasfájás alig várom, hogy teljesen elmúljon.

2016. febr. 27. 15:51
 3/3 Howk válasza:

A kisfiam gyarapodása:(született 03.hó 16.-án)

A korházban távozáskor 3360g volt ez volt 3.h 22-én.

04.01-én 3610g 04.13 3790g 05.26 4530g 55cm. 7.19-én 5840g 60 cm. 12.02-én 8000g 67 cm. 01.13 9000g 69cm

06.21.-én 9980g 76 cm. 09.20-án pedig 10900g 80 cm. A viszonyítás véget írom hátha.Nálunk minden rendben ment.Nem tudom hogy pocak tornát szoktatok-e csinálni hogy a felesleges levegő a pocakból tudjon távozni hogy ne fájon neki

2016. febr. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!