Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ismertessem meg a...

Hogyan ismertessem meg a kislányommal a kutyánkat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 2 éves német juhász kutyám,kan, aki eléggé szeleburdi még. Bár már sokat javult régi önmagához képest! :D

Nem rég született egy kislányom,aki most 7 hónapos. Szeretném ha jó viszonyban lenne a kutyus és a kislány,de nem tudom,hogy álljak neki a nagy találkozásnak! Kicsit félek, hogy a Hector játékból odakap vagy valami ilyesmi...van erre valami bevált módszer?



2016. febr. 27. 12:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

7 hónapig távol tartottad a kutyát a gyerektől?

Az a gond, bárki , bármilyen megoldást is ír, nem biztos, hogy meg tudod oldani. Már azzal baj van, hogy 2 éves kutyánál felmerül a hogyan kérdés. Célravezetőbb lenne egy -két alkalomra hozzáértő kiképzőt hívni magadhoz és valószínűleg gyorsabb megbízhatóbb eredményt érnél el.

Aki fél attól, hogy a kutya bárhova odakap, ott gond van már eleve a kutya nevelésével részedről.

2016. febr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem a nevelésével van a probléma, hanem, hogy egy 50kg-os kutya,amikor nagyon örül valaminek (főleg ha valami új 'dolog'), akkor nem védekezésből vagy támadásból kap oda. Ha már csak a mancsát meglegyinti felé neki az is fájdalmas lehet. Azt meg nem tudod megtiltani a kutyának,hogy álljon, mint egy szobor,mikor majd ki ugrik a bőréből örömében.
2016. febr. 27. 13:45
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

én csak is önkínzásból olvasok itt. Tipikus okoskodó válasz, keressünk szakembert, gyógytornászt, pszichológust, állatgondozót.

Ha eddig le volt sz rva a kutya, akkor vele is foglalkozni kell, játszani, meghúzni a fülét, hogy reagál rá.

Ha harap, megütni.

Nekem 2 magyarvizslám volt, mind tudta, hogy nem szabad harapni, még ha meg is ütöm, de a farkával akkorát tudott csapni a lábamra, hogyna, és a kezei erejével, súllyával se volt tisztába. Én amiatt aggódnék, hogy játékból megkarmolja.

Járókán keresztül lehet kezdeni.

2016. febr. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

7 honapig hol volt ?

Mar reg kellett volna.

A kutyat meg kellene nevelni, 20 eve kutyatenyeszto vagyok ( nem szaporito ! ), es olyan nincs, hogy veletlen odakap a kutya.

2016. febr. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem volt leszarva a kutya, csak azért egy pár hónapos babát nem engedtünk nagyon a közelébe. Természetesen a kocsiban megnézhette,megszagolhatta. Értelmes kutya (már a fajtáját tekintve is),mondtam neki,hogy 'szépen', olyankor visszafogta magát. De ha kivettem volna tuti,hogy szét nyalta volna,mindig mindent a mancsával meg az orrával 'néz' meg. Egy 50kg kutyánál ha csak meglegyinti a mancsát (nem azért,hogy bántsa,hanem mert természeténél fogva -akárcsak a legtöbb állat- kíváncsi!)még ha erősen is tartom a picit,akkor is kilökheti vagy bármi. 2 éves kutya azért még nem teljesen gyerek,de felnőtt sem! Amikor nagyon örül,még engem is felborít,mert az a célja,hogy minél hamarabb körbe nyalogathasson. :)

A páromnak is vizslája van,és bizony nyáron,amikor rövid gatyában vagyok én is menekülök a farka elől! :) Olyan mintha husánggal csapná a lábamat! :D

2016. febr. 27. 14:12
 6/13 A kérdező kommentje:

Akkor (már ne is haragudj,de!) nem lehetsz a kutyatenyésztők gyöngye, ha ez volt az egyetlen értelmes válaszod,amit írni tudtál!

Nyilván nem olyan odakapásra gondoltam, hogy átharapja a torkát vagy leharapja a fejét esetleg kikapja a kezemből és elszalad vele húzkásat játszani!

Egy pici babának minden sokkal fájdalmasabb! Nekem is szokott pl. olyat csinálni, hogy (én csak úgy hívom, hogy bolházza ) elkezd puszilgatni,aztán a következő pillanatban már érzem, hogy rágcsálja a fülem! És nem azért, mert le akarja szakítani, hanem mert így fejezi ki,hogy szeret. Egyébként ha rászólok befejezi,mielőtt ebbe is belekötne valaki!Ha ezt elkezdi mondjuk a babánál is,akkor attól félek,hogy fájdalmat okoz neki ezzel és ez az emlék fog megmaradni benne a kutyával kapcsolatban és esetleg legközelebb már nem akar majd a kutya közelében sem lenni.

2016. febr. 27. 14:22
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Nem vagyok kiképző, de ez min den kutyához ÉRTŐ embernek alap, hogy megneveli a kutyáját, ha pedig nagytestű, akkor különösen fontos, mert egy 4-5 kilós szőrgombócot meg tudsz tartani a póráz végén akkor is, ha őrjöngve ugatva menne neki a másiknak, de egy 50 kg-os kutyával ugyanez már nem menne.

Már ott elrontottátok sajnos, hogy eddig nem engedtétek a gyerek közelébe, de ami a legfontosabb, hogy már a mai naptól kezdjétek el nevelni is a kutyát, ne csak házi kedvencként tartani.

A németjuhász nagyon intelligens fajta, de ez az előnye egyben a hátránya is egy rossz gazda kezében hiszen ha nincs kellőképp nevelve és foglalkoztatva, akkor rombolhat, antiszociálisan viselkedhet.

Itt az élő példa, egy jól nevelt kutya soha, de soha nem lenne szabad, hogy felborítsa lelkesedésében a gazdáját, vagy akárkit. Erről a kezdetektől le kellett volna tiltani, de még most sem késő.

Az ugrálásról és a mancs rátételről, vagy mi az amit írsz, arról szintén.


Az én lányom születésétől napi kapcsolatban van a kutyánkkal, hiszen lakásban él velünk.

Ő egy stafford ami köztudottan makacs fajta, mégis sikerült megvenelni kőkemény munkával, következetességgel, ennek következtében nem kell attól félnem, hogy netalán odakap, ha a lányom pl. ráül a hátára, meghúzza játékból a fülét-farkát, belenyúl a táljába stb.

Persze a gyereknek sem szabad hagyni, hogy nyúzza a kutyát, de kivédeni 100%-ban nem lehet, ezért kell már kölyökkorától úgy szoktatni a kutyát, hogy ezeket eltűrje és tudja, hogy bármilyen körülmények közt is a helye a család/falka rangsorában leghátul van, a gyerek is felette áll.

Biztos le fogsz pontozni és nem értesz velem egyet, de tartom a véleményem, miszerint nem neveltétek megfelelően eddig a kutyátok, de most sincs késő elkezdeni.

A nagy találkozásnak is már rég a legelső napon meg kellett volna lennie, úgyhogy ne halogasd, nehogy kárát lássa később a kapcsolatuk, vagy akaratlanul is féltékenységet ébressz a kutyában a gyerekkel szemben.

2016. febr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én így csinálnám:

Először is elfárasztanám a kutyát, amennyire csak bírom, hogy lemenjen a gőz az agyáról és kicsit higgadtabb legyen. Először nem engedném őket közvetlenül össze, hanem mondjuk megmutatnám neki a gyereket a kiságyban, hagynám, hogy megszagolgassa, amennyire csak akarja. Ha olyan viselkedést látok, ami nem tetszik (pl. kezd túl izgatott lenni, vagy mancsol, stb.) azonnal rászólnék, kiküldeném pár percre és csak akkor jöhetne vissza a babával egy szobába, mikor megnyugodott. Aztán, mikor ez már megy, ölbe venném a gyereket és úgy megmutatnám a kutyának. Ha okosan viselkedik, dicsérném, ha hebrencs, leállítanám. Mikor már így is képes és hajlandó higgadtan fordulni a gyerek felé, a gyereket leraknám a földre egy pokrócra vagy valamire, mellé ülnék, úgy, hogy a kutyát nem engedem rálépni a pokrócra. (A kutyák a kézzelfogható határokat sokkal jobban megértik, mint azt, hogy "ne gyere túl közel".)

Egyelőre nem engedném őket játszani. Ha a gyerek nagyon érdeklődik, a karjaim közül megsimogathatná a kutyát, de kölcsönös játékba még nem mennék bele, amíg nem szokják meg egymás jelenlétét. Egyelőre legyen az a cél, hogy közömbös legyen iránta, ne akarja lelkesedésében agyonjátszani.

Minél többet tartózkodnak egy légtérben, annál jobb. Pl. míg főzöl, vagy ilyesmi, a kutya fekhet a padlón, a gyerek meg mellettetek kiságyban vagy székben, hogy a kutya ne érje el, de lássa, hallja, szagolhassa.

A fő, hogy a kutya megértse, hogy kölyökkel van dolga, aki a tied, te vigyázol rá, és neki is te mondod meg, hogy mit szabad és mit nem. A legtöbb állat ösztönösen gyengéd a kölykökkel, de egy hebrencs kutyának ezt nem árt megtanítani. A lényeg: fokozatosság, és nemkívánatos viselkedés esetén azonnali megtorlás (nem kell bántani, elég egy éles "nem", vagy egy kavicsos PET palack megzörrentése, vagy száműzés az adott helyiségből - a lényeg, hogy azonnali legyen).

Sok sikert. Kicsit tényleg meg vagytok késve, de nem végzetesen. :)

2016. febr. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja, és gyúrjatok rá a kutyával az alap kézbentarthatóságra: a "Nem szabad", "Ereszd", "helyedre", "szépen" stb. utasításokat gyakoroljátok valami kívánatos tárggyal, mondjuk labdával, ha szereti. Letesztek egy labdát középre, és nem hagyjátok, hogy megérintse, pusztán parancsokkal próbáljátok távol tartani. A végén jutalmul megkaphat egy MÁSIK játékot.
2016. febr. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ez azért nem ennyire fekete vagy fehér. Mikor megkaptam a Hectort, a párommal egy 2 szintes,udvaros házat béreltünk. Mivel csak béreltük, ezért mikor talált rá vevőt a faszi nekünk ugyebár mennünk kellett. Ekkor már terhes voltam a kislányommal. Az ugrálásról már ekkor leszoktattam. A fellökést úgy értettem, hogy amikor megérkezem és leguggolok hozzá, akkor örömében ahogy szalad nem áll meg rögtön előttem,hanem pl oldalasan áll előttem és nekem dől vagy a fejét beledugja az ölembe meg ilyenek és ilyenkor van az, hogy felborulok,ha nem tudok egyensúlyozni. :)

Visszatérve az elejére! Tehát el kellett jönnünk,ezért mivel a szüleim kertes házban laknak,oda vittem a kutyát,mert nem találtunk másik udvaros házat amit bérelhetnénk,csak egy fostalicska 2 szobás panelt. Hozzáteszem, hogy 45.000/hó a panel, 50.000/hó volt a 2 szintes udvaros ház!!! De mindegy,nem is ez a lényeg...

Tehát a kutya a szüleimhez került,de direkt 2 hétig hazaköltöztem én is,addig amíg a kutya meg szokja az új helyet. Megvártam amíg ott is már jól érzi magát,utána jöttem csak el. De így is megyek hozzá,amennyiszer tudok,van,hogy minden nap,de ha sok intézni valóm van akkor minden másnap vagy harmad nap.De a hétvégéket mindig ott töltjük.

Megnevelve meg van,mert anno én nagyon szerettem vele foglalkozni és mindenki csak nevetett,mert én vagyok 49kg, a kutya meg már akkor se volt sovány,de sétáltatásnál ha meglátott egy másik kutyát,elég volt egyet rántanom a pórázán és jött tovább. Mindenki mondta,hogy milyen szépen szót fogad nekem,meg hallgat rám. Csak amikor anyuékhoz került,ők nem foglalkoztak vele így,ilyen szinten,mint előtte én. Egyszer-kétszer dobálják neki a labdát,meg kap kaját,néha megsimizik és ennyi. Mikor velem volt,mindig vittem sétálni,jó sokszor megdögönyöztem,puszilgattam meg minden és ehhez volt hozzászokva. Most,hogy náluk van és nem én foglalkozok vele rendszeresen kicsit elkanászodott. Régen simán megmutattam volna neki a babát,de most már van bennem egy is félsz. Most is szót fogad,csak nem azonnal. Régen azt mondtam neki, hogy nem szabad,rögtön abba hagyta, most 2x-3x el kell ismételni,mire megcsinálja.

2016. febr. 27. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!