Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány napig normális, ha egy 7...

Hány napig normális, ha egy 7 hetes babának nincs széklete? Kell valamit tenni, hogy legyen?

Figyelt kérdés

Eddig naponta volt 4-5x széklete, de hirtelen pár napja egyszer vagy az utóbbi két napban egyszer sem volt. Medig normális ez? Adjak neki valamit? Mit?

Anyatejes baba, de naponta egyszer kap pótlást.


2016. febr. 29. 14:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Milyen fajta tápszert használtok ?
2016. febr. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
biztos ami biztos, kerdezd meg a vedonot. anyatejese babaknal normalis, de igy nem vagyok benne biztos, hogy kap tapszert.
2016. febr. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Akár egy hét is kimaradhat anyatejes babáknál. Addig normális, amíg nem okoz neki gondot pl hasfájás, kemény pocak. Akkor lehet szélcső de addig nem szükséges, a természet megoldja és pár nap kimaradás igazán semmi szoptatott babáknál.
2016. febr. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Romániában élünk, itt nincs védőnő és a háziorvos a gyerekorvos, akit nem nagyon érdekel.

Azt hiszem a tejpor, amit használunk a magyarországi Beba-nak felel meg (a Nestlé gyártja, csak más név alatt).

2016. febr. 29. 14:25
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha csak anyatejes lenne azt mondanám 5-6 nap, de így, hogy hozzákap valamit, így nem vagyok benne biztos.


Milyen a kedélyállapota? Nem sír, nyűgös vagy valami? Mert elvileg akkor nincs gond, ha normális, de ha fáj a hasa, vagy erőlködős akkor kellhet a beavatkozás.

2016. febr. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
3-as vagyok egyébként az én fiam már teljesen tápszeres minden nap kakil de volt amikor csak a 3. nap lett neki délután. Aggasztott este segíteni akartam a dolgon csak ugye kijött magától. Semmi gondja nem volt vele nem volt kemény a széklete nem okozott semmilyen panaszt szóval az se feltétlen igaz, hogy a tápszeres babáknak kell lennie legalább napi 1-nek.
2016. febr. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Fáj a hasa, de az emelett is fájt (szed Infacolt és Colief cseppet).
2016. febr. 29. 14:26
 8/16 A kérdező kommentje:
Erőlködik. Akkor hogy segítsek neki? Szélcsővel? Teával? Hogyan?
2016. febr. 29. 14:28
 9/16 anonim ***** válasza:

kis kamilla teát megpróbálhatsz adni neki minimális cukorral. nalunk segített.

másik amit megpróbálhatsz, hogy pelenkázáskor megfogod a lábait és tolod föl finoman a hasa felé. az én székrekedéses babámnak ez segített, de ő mar hat hónapos.

2016. febr. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szélcsővel, hőmérővel, teával.
2016. febr. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!