Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5 hónapos baba fejlesztése?...

3,5 hónapos baba fejlesztése? Hogyan? Mit kell csinálnia egy 3,5 hónapos kislánynak? Hogyan fejlesszem a lányom, hogy ne maradjon le? Mikortól kell elkezdenie forogni, ülni stb? Teljesen betaknyosodott lázas és köhög. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


3,5 hónapos kislány büszke édesapja vagyok. Szeretnélek megkérdezni titeket, hogy nálatok mikor kezdett el fordulni a manó? Mi az ami az ő korukban már kell hogy legyen? Dumál,jár keze lába és hasra fektetve emeli a fejét. Bal kezével nyúl a játékok után de a jobb kezével nem igazán szeretne. Tápszeres baba, 150-180 eszik egy etetésnél.


Hogyan fejlesszem a babát hogy minél ügyesebb legyen és ne maradjon le?

Tapasztalataitokat szívesen venném!

Köszönöm



2016. márc. 1. 11:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A fejlesztéssel kapcsolatban nagyon ajánlom ezt a könyvet: [link]
2016. márc. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

Pont ezt akartam én is írni, nagyon jó könyv!

Amúgy meg nem kell külön fejleszgteni egy ilyen picit. Legyen sokat hason, játsszatok beszéljetek hozzá :)

2016. márc. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Jó de hogy kell elképzelni? Egyszer csak rájön hogyan kell és elkezd forogni? Hason szokott lenni főleg mostanában. Nem igazán csípi, inkább kézben szeret lenni vagy háton. Ha hason van elé szoktunk tenni játékot,színes dolgokat és azt szokta figyelni, meg mi is szoktunk neki magyarázni. Ennyi elég lenne?


Már nagyon várom hogy kússzon másszon :)

2016. márc. 1. 12:00
 4/18 A kérdező kommentje:
Kinél mennyi idősen kezdett el forogni stb?
2016. márc. 1. 12:01
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne akard ennyirr görcsösen fejleszteni. Ez nem verseny, minden baba egyedi, maguktól jönnek rá hogy tudnak majd forogni, kúszni, mászni. Az én kisfiam 3 és fél hónaposan fordult át először (tök véletlenül szerintem nem tudatosan) utana minden nap 5 hónapos kora előtt. Akkor már rendszeres volt. Viszont kúszni sokára kezdett, konkrétan 7 hónaposan. Most 8 de már majdnem mászik, a bútoroknal meg feláll, de el is esik. Amit tudok tanácsolni hogy màr most rakjátok sokat a földre habtapira vagy takaróra (szerintem a kisfiam azért kúszott sokára mert nem tettem le hamarabb) a lényeg hogy keményen legyen. Ügyesedik hamar csak ne legyél türelmetlen. :)
2016. márc. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
"Egyszer csak rájön, hogyan kell" - pontosan! egy egészséges ember a mozgásfolyamatokat végigcsinálja magától. Látja a felnőtteket, látja hogy nem heverésznek naphosszat és ő is fel akar állni és járni. Az úgy jó, ha gurul, kúszik, mászik (ezek mind nagyon fontosak a ritmikus rendszer fejlődéséhez és a későbbi szép mozgáshoz), feláll és abból leül (általában így, ilyen sorrendeben) tipeg, jár, szalad. Semmit sem kell erőltetni, magától fogja kidolgozni az izmait. Egy-két dolgot még: A feje viszonylag nehéz a gerincének, árt a sok ültetgetés, függ. testhelyzetben tartás. A mozgáshoz legyen biztonságos helye - csendes, tiszta, derűs környezete, kevés szép, tárggyal. A japánoknál hagyomány betenni a járókába, játszóhelyere egy Daruma babát - ami lényegében egy keljfeljancsi- és úgy tartják, hogy ennek hatásaként egész korán megtanulja: ha ellöknek, elesek, elbukok: fel lehet kelni:))) de enélkül is : ha magától szépen megcsinálja a mozgássort, így lesz. A saját ritmusában. Van aki egész későn kezd el járni, beszélni, stb. Van saját ritmusuk az embereknek.
2016. márc. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha Nagyon szeretnéd, akkor mozgásfejlesztésre:

http://www.youtube.com/user/mozgasfejlesztes#p/u

2016. márc. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Egy másik, "játékra":

[link]

2016. márc. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan fordult meg 1x a fiam. aztán legközelebb bő 1 hónap múlva. Addig hason sem volt hajlandó megmaradni. letettem és azonnal visított. hasról hátra pedg 10 hónapos is elmúlt, mire megismételte a kerek 6 hónaposan bemutatott mutatványát.

8 hónaposan mászni kezdett, 1-2 héten belül felült és fel is állt.

1 évesen már ment.


nem kell fejleszteni, majd rájön.

2016. márc. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem kell fejelszteni. Úgy halad, ahogy neki jó.

És igen, ez úgy működik, h egyszer csak gondol egyet, próbálkozik, majd sikerül neki.

Erőltetni nem szabad semmiképpen.

2016. márc. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!