Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenhol ez a bevett protokol...

Mindenhol ez a bevett protokoll, hogy ha nagy a baba (4 kg körül vagy több), akkor megindítják a szülést 10 nappal a kiírt előtt (hogy ne hízzon többet a baba), vagy meg se próbálják a természetes szülést hanem császár?

Figyelt kérdés

2016. márc. 1. 13:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
nálunk nincs ilyen (Vác)
2016. márc. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálam szó sem volt megindításról vagy császárról.
2016. márc. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy mindenhol az-e, nálunk úgy működik, hogy megnézik a lepény állapotát, a magzat méretét, a magzatvíz mennyiségét is. És megkérdezik a kismamát róla, hogy bírja-e még a terhet.Csak azért, mert nagy a magzat, nem császároznak és nem indítanak.


Ez a Kútvölgyi.

2016. márc. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
46%
Mi tudtuk ,hogy nagyobb a baba, de szó nem volt arról,hogy hamarabb megindítják, egyén ok miatt kellett hamarabb befeküdnöm, kiírt napon indítottak már meconiumos volt a magzatvíz, kérdeztem,hogy nagy babánál ,hogy szokás mondták,hogy csak azért szóba sem jön a császár, természetes szülésnek indult de császár lett a vége. majdnem 4kilóval és 57cm-el születet.
2016. márc. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A fiamat végig nagy babának mondták, de eszébe sem jutott senkinek sem az idő előtti szülésindítás sem a császár. 39+4 hétre született természetes úton, 3900 grammal és 55 cm-el.
2016. márc. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Barátnőmmel volt ez egy bp-i kórházban, 10 nappal a kiírt előtt megindították neki a szülést, mert 3,8 kg-ra becsülték a babát és azt mondta neki a doki hogy 4 kg felett abban a kórházban csak császárral lehet szülni.. És azt mondta neki a doki hogy ez az utolsó esélye mert ha most nem indítják meg akkor már csak császárral szülhet.

Végül egyébként mégis császár lett mert nem indult meg a szülés, barátnőm nem tágult semmit, így délután 4-kor megcsászározták. Nekem megfordult a fejemben hogy ez inkább a fogadott dokinak volt kényelmes, hogy munkaidőben volt a barátnőm szülése és nem mondjuk hajnal 2-kor kellett bemennie :-( Ezért kérdezem, hogy ez máshol is így van-e?

Ráadásul én is abban a kórházban szültem, de másik dokinál és nekem pl. az első babánál még súlybecslés se volt tehát nem is tudhatták előre hogy 4 kg felett lenne-e a baba vagy sem.

2016. márc. 1. 13:59
 7/20 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, akkor én is leírom mekkora lett a fiam: 3890 g és 56 cm.
2016. márc. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Na akkor megerősítettetek a gyanúmban hogy ez nem normális ahogy ez történt :-( VOlt egyébként valami vérvétel is ami a doki szerint lehet hogy nem adott jó eredményt, de nem volt benne biztos, és azt meg meg sem ismételték.

Ráadásul ez fogadott doki volt és jó sokat fizetett barátnőm neki.

Na mindegy, majd pár hónap múlva megemlítem neki lehet hogy jobban járna ha másik dokit keresne...

2016. márc. 1. 14:01
 9/20 anonim ***** válasza:
45%
az sem mindegy mekkora a barátnőd. nekem indított szülésem volt, 3600 grammos babám, de a doki előre megmondta hogy úgy is császár lett a vége. nem is fért ki. 158 cm vagyok, keskeny a csípőm
2016. márc. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
27%

Nővéremnél is becsülgették, hogy mekkora lesz a baba, de neki nem indítottak, kivárták a dolgot, ő meg közben folyamatosan kérdezgette, hogy sikerülni fog-e egyáltalán neki megszülni. Persze, persze. Mikor már ott volt akkor is, persze, persze. Aztán meg volt ott fogó meg vákum, de a jó istennek se bírták kiszedni a gyereket, és nem azért, mert elfáradt és nem bírt nyomni meg ilyenek, hanem nem fért ki. Úgyhogy végül meg kellett császározni. Szörnyű volt! Még jó, hogy nem lett bajuk. 4520 gramm volt a baba.


Neki meg az a véleménye, hogy ha tudják, hogy olyan nagy akkor vagy indítsák, vagy ha nem, akkor császározzák meg, különben neki nem lesz második gyermeke köszöni szépen, nem kell mégegy ilyen "élmény". Annak örül, hogy van aki csak úgy kipottyant 4 kiló feletti gyereket is, de amit ő ott végigélt az rémálom volt.

2016. márc. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!