Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek hulyeseg "raszokta...

Szerintetek hulyeseg "raszoktatni" egy 9 honapos babat az alvoallatkara?

Figyelt kérdés
Vettem neki egy cukit de igazabol nem kene raszoktatni gondolom. Vagy lehet belole hasznot huzni? Kicsit simogatni kell elalvashoz de amugy 'magatol' aldzik el, nem szoptats kozben. Ejszaka kel 1-2x. Hulyeseg?
2016. márc. 3. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az alvóállat szakmai kifejezéssel átmeneti tárgy, itt van róla szó, hogy miért jó/rossz. Érdemes elolvasni, ha tájékozódni szeretnél róla, ezt pl. egy pszichológus barátunk írta: [link]
2016. márc. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség, csak felesleges.

Az alvási szokása állatkától függetlenül fog változni, ahogy nő.

De ez kb olyan, mint a cumira szoktatni. Ha nem akarja, nem tudod. Hiába teszed mellé, nem fog ragaszkodni hozzá. Ha akar, akkor ha nem teszel mellé, akkor is fog valamihez majd.

2016. márc. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

meg egyébként nem is fogod tudni rászoktatni.

legalább is én betettem hozzá egy csücsi állatkát kb. ennyi idősen...sz..ik rá nagy ívben :)

2016. márc. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

:) ok koszi.

elso: kesobb olvasom a cikket, koszi

2016. márc. 3. 11:11
 5/7 A kérdező kommentje:
szuper iras, koszi
2016. márc. 3. 12:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi vettünk a fiamnak fél évesen egy közepes Micimackó plüsst, az volt az első játék amire rámosolygott, első látásra szerelem, itthon néha előkerült de egyébként nem érdekelte. 1 évesen magától szokott le a ringatásról és kezdett el egyedül elaludni a kiságyban, akkor odaraktam mellé a Mackót, pár nap után már ő szólt hogy kell neki. Most 3 éves, azóta is azzal alszik de napközben nem igényli. Én nem tartom hülyeségnek, biztos van hátránya, ha pl csak a bizonyos tárggyal hajlandó elmenni bárhova is, de szerintem ezt nekünk szülőknek kell szabályozni és a gyerek úgy szokja meg.

Voltunk a héten orvosnál, kérte hogy vigyük a Mackót, belementem, miért ne, nem akadált az ott, nagyon ritkán kér ilyesmit.

Volt, hogy azzal beszéltem rá az alvásra hogy már a Mackó is nagyon álmos, vagy ha nem akarta hogy elalvás előtt ott hagyjam (de én már mentem volna) akkor megbeszéltem vele hogy a Mackó ott marad, ő alszik vele, vigyáz rá.

Egyébként, attól hogy odaadod neki az a cukit, még nem biztos hogy hozzá fog szokni és ragaszkodni fog hozzá, ezt a gyerekek döntik el.

2016. márc. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kisebbik gyerekem magától "szokott" rá, nekünk nem okozott gondot sosem. Amikor kiderült a szerelem, akkor gyorsan beszereztem még egy ugyanolyat, hogy nehogy pórul járjunk, ennyi.

Persze, vittük mindenhová, de még mindig jobbnak tartom, mint a cumit vagy hogy a mellemen lógjon...

Már 6,5 éves a fiam, állatka még mindig a legjobb barát és köszönik, jól vannak mindannyian :)

2016. márc. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!