Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátok mennyit cumizik?

A ti babátok mennyit cumizik?

Figyelt kérdés
Régebb csak elalváshoz kapott cumit vagy mikor fájt a hasa. Cicit csak akkor fogadja el ha éhes vagy szomjas. Nem szokott konfortcicizni. De mostanában mind a cumiját kéri. Hiába probálom szorakoztatni hogy ne jusson eszébe , ugy is csak akkor nyugszik meg ha a cumiját odaadom. 4 hónapos. Hogy tudnám vissza csökkenteni ? Vagy fogadjam el hogy neki erre van szüksége? Mikor majd jobban érdekli a környezete, pl neki fog mászni , akkor majd elfelejti a sok cumizást?
2016. márc. 5. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de elöször azt hittem, két-három éves gyerekröl van szó, aztán láttam, hoyg négy HÓNAPOS!!! Ilyen idösen természetes, ha cumizik, add oda neki, ha kéri.
2016. márc. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Alváshoz és megnyugtatáshoz kell neki a cumi. Amikor beszélek hozzá és addig volt cumi a szájában kiköpi vagy kikapja a kezével, nem igénye pedig kb 2 hónapos korában állandóan cumizott szóval szerintem babafüggő. 5 hónapos az enyém.
2016. márc. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze hogy odaadom ha ettől nyugszik meg. Csak jobban szeretném ha attól nyugodna meg hogy eggyütt játszunk vagy ilyesmi. Remélem később majd ritkábban fogja kérni :/ .
2016. márc. 5. 09:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen a fiunk alváshoz használta, meg saját megnyugtatásához, az ébren töltött idő kb felében volt a szájában. Aztán volt egy időszak, kb 7 hónapos kortól másfél éves koráig, amikor csak alváshoz kellett, aztán egyre többet igényelte, két éves kora körül állandóan a szájában lógott, aztán három hónap múlva egyik napról a másikra sírás, hiszti minden nélkül elhagyta, nem is mi vettük el tőle, csak nem kérte.
2016. márc. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj kérdező nem te vagy az egyetlen, aki féltékeny a cumira! Én is csak elalvashoz adom, de inkább ringatom. Nem akarom, hogy egész nap a szájába lógjon. Nem megbantani akarok senkit, de nekem csúnya látvány az ovis, szájába a cummancs. De itt is favorizálják, sőt a védőnőm is, mert azt el lehet venni címszóval! De Köszönöm, nem kívánok élni vele.
2016. márc. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%
Hat en soha nem adtam neki cumit. Amirol nem tud,azt nem hianyolja,igy nincs gondom a leszoktatassal.
2016. márc. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elején mi se akartunk cumit adni a kisfiamnak, aztán alváshoz megkapta, de egyébként nem kérte. Aztán elkezdődött a fogzás és a cumi áldásos volt, mert vissza tudott aludni és tudta nyugtatni magát vele, mert ugye állandóan fájdalom csillapítót nem kaphat és azért a különböző gélek csak tüneti kezelések. A cumi nálunk sokat segít. Neki sincs egész nap a szájában,de ha megtalálja valahol a lakásban akkor had cumizzon. Van olyan nap amikor egyáltalán nem kéri van amikor egész nap a szájában lóg. Szerintem ez teljesen rendben van. És attól mert egy ilyen kis gyerek (kisfiam 14 hónapos) cumizik nem jelenti azt, hogy ovis korában is cumizni fog, az még majdnem 2 év. Addig még simán el is hagyhatja magától, ahogy nagyobb lesz vagy pedig akár 1 év múlva 2 éves kora körül már annyira értelmesek a gyerekek, hogy meg lehet velük beszélni, hogy elviszi a nyuszi vagy a mikulás vagy a jézuska másik babának akinek kell, mert a nagyfiúk, nagylányok nem cumiznak. Mindenkinek egyéni döntése hogy meddig hagyja a gyereket cumizni, hogy megvárja míg elhagyja magától vagy kitűz egy dátumot hogy azután már nem hagyja és megpróbálja leszoktatni róla. Mi azt beszéltük meg férjemmel, hogy max addig lesz cumi amíg el nem kezd beszélni, mert az már tényleg vicces mikor a cumi mögül beszélnek a gyerekek. Az nekem sem tetszik. Szerintem had cumizzon a a babád, csak 4 hónapos még, semmi baja nem lesz tőle.
2016. márc. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3,5 hónapos korától nem szoptathattam (eü-i ok), onnantól cumizott mellhelyettesítő pótszer gyanánt. Alváshoz kell neki vagy ha nagyon "behergeli" magát (pl.: elege van a gyógytornából, amire szüksége van) és a ringatás...stb. nem használ. Viszont ha éjjel kiesik a szájából nem ébred meg tőle. Ha mélyen alszik, már nem kell neki. 6 hónapos.
2016. márc. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én kisbabám 8 hónapos, ő ugyan nem cumizik, az ujját szopja. De azt nonstop. Pedig mászik-áll már 2 hónapja. Mégis néha meg-megáll hogy bekapja kicsit az ujjait, majd megy tovább.
2016. márc. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!