Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan és mivel pótolnátok...

Ti hogyan és mivel pótolnátok este ha túl fáradt és türelmetlen már a kanalazgatáshoz?

Figyelt kérdés

8 hónapos, este eddig csak szopott, az utóbbi időben úgy érzem hogy kezd kevesebb lenni estére a tej úgyhogy megpróbáltam valami tejpépet vagy ilyesmit még fürdés előtt adni neki, de nem jött be, mert két kanál után nagyon felhúzza magát.

Az a fő kérdés, hogy adhatok-e neki ideiglenesen (mert ráadásul fogzik is) cumisüvegből híg tejpépet vagy szerintetek mit? És inkább lefekvéskor még szoptatás után vagy fürdés előtt cumiból vagy hogy?


2016. márc. 5. 09:23
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném hogy eddig nem igazán találkozott cumival és cumisüveggel.
2016. márc. 5. 09:23
 2/5 anonim ***** válasza:
én inkább úgy csinálnám, hogy fürdés előtt szoptatás, előtta 2-3 órával a kanál. akkor még van türelme talán.
2016. márc. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igaz kisfiam tápszeres volt, de sokáig nála is este már csak tápszer volt fürdés után, alvás előtt. Amikor észrevettük, hogy kezd kevés lenni neki ez éjszakára, mert felébredt és csak akkor aludt vissza ha kapott enni, akkor bevezettük, hogy kapott vacsorát is. Ez úgy nézett ki (és most is így van, most 14 hónapos), hogy fél6-6 körül vacsora és utána fél8 körül van a fürdés és utána a tápszer vagy tej. Ezt próbáld meg esetleg, mert akkor még tényleg talán nem annyira fáradt az evéshez. De kipróbálhatod a tejpépet cumisüvegből, ezt is próbáltuk mert volt olyan időszak amikor ő sem akart kanállal enni mikor fogzott és 1-2 hétig amit uzsonnára kapott tejpépet azt cumisüvegből adtam neki. Féltem hogy majd hozzászokik és utána nem akarja kanalazni, de nem volt gond, amikor csitult a fogzásos őrület ugyan olyan szépen ette kanállal a tejpépet. Most is épp fogzik, nem nagyon akarja enni a darabos kaját, így kicsit visszaálltam a főzelékesebb kajákra. Imádja a barackleváros kenyeret, kalácsot de most azt sem eszi szívesen. Ez van, majd ha kibújik az a fog visszaáll minden a megszokottba, addig meg mindegy csak egyen valamit.
2016. márc. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kislányom is ennyi idős és kb. két hónapja én is cumisüvegből adom neki a híg tejpépet pótlás gyanánt, alvás előtt. Utána még megszoptatom, már elég kevés a tej de azon alszik be.
2016. márc. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amúgy az én kislányom nagyon nehezen szokta meg a cumisüveget, több hétbe telt, de sikerült.
2016. márc. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!