Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves státuszon miért kérdezi...

1 éves státuszon miért kérdezik meg, hogy kialakult-e a napirend?

Figyelt kérdés
Mármint a kiskönyvben van egy ilyen rész. Ennyire fontos?
2016. márc. 10. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Nálatok nem alakult még ki?

Azért 1 éves korra már ki szokott alakulni egy napirend.

Ez neked és a gyereknek is csak jó.

2016. márc. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a két évesen is megkérdezték. A napirend mindig fontos, hiszen egyfajta stabil támasza a gyermeknek egy ismeretlen, bizonytalan világban, és a megszokott, megtanult események biztonságot nyújtanak neki. Ha tudja, hogy reggeli után házimunka, házimunka után anyával séta, utána ebéd, akkor sokkal kiegyensúlyozottabb lesz, mintha nem tudná, mi is vár rá.
2016. márc. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert 1 évesen a gyereknek már tisztában kell lennie azzal, hogy pl az éjszaka alvásra való. 1 évesen már rég fix alvások vannak...


nem arra kíváncsi, hogy 11:50kor ebédeltek-e minden nap, és hogy 15-16:15ig van-e játékidő, hanem arra, hogy nagyjából ugyanakkor, alszik-e délelőtt/délután, hogy a fürdésnek van-e fix ideje, és hogy az éjszakai alvás az valóban pihenés-e, nem kel-e föl a gyerek hajnali 2kor, hogy kialudta magát, indulhat a nap.

2016. márc. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk minden találkozáskor megkérdezi a védőnő. Fontos, főleg az alvás miatt.
2016. márc. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor jó, ilyen szinten megvan. Reggel fölkel valamikor, este elalszik valamikor, közben egyet alszik délután. Csak ugye pl. nem mindig u.akkor alszik el délután. Meg ha nagyon elfárad, akkor elalszik egy kicsit fürdés előtt, aztán pedig este később tud csak.


Ha délelőtt főzök, akkor csak a délutáni alvás után tudunk menni sétálni. ha viszont mennünk kell valahova (pl. vásárolni, ügyet intézni), akkor délelőtt megyünk. Az egész délelőttöt elveszi, mert gyalog vagyunk.


Ilyen változatosság akkor gond, vagy nem?

2016. márc. 10. 10:15
 6/10 anonim ***** válasza:

azért a felkel és elalszik "valamikor" nagyon nincs jól.


A többivel nincs gond. nyilván, ha dolgod van délelőtt, akkor ahoz kell igazítani a napirendet. ha dolgod van délután, akkor meg ahhoz.

2016. márc. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ja és a fürdés időpontja is fix. 7-fél 8 körül fürdetem.


Szerintem a pontosan órához igazított napirend majd ovi előtt lesz fontos nem? Tehát ott 12.00-kor van ebéd, nem 12.10-kor, és 13.00-tól alvás, nem 13.15-től. Ovi (vagy bölcsi) kapcsán fontos a (nagyon) szigorú napirend szerintem. (Csak írtam egy-két számot, nem tudom, hoyg pontosan ekkor vannak-e ezek a dolgok oviban)

2016. márc. 10. 10:19
 8/10 anonim ***** válasza:
szerény véleményem szerint fontos. ettől független tőlünk nem kérdezte a védőnő, kihagyta azt a részt, szóval szerintem adminisztrációt tekintve nem annyira fontos, max van egy buzgó védőnőd :)
2016. márc. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, nem az a fontos, hogy percre pontosan menjen minden. Hanem az, hogy úgy +/- fél óra eltétéssel azért be lehessen lőni, hogy nagyjából mikor lesz ebéd, alvás stb. Természetesen nem baj, ha egy-egy kirándulás, családi program stb.miatt ez olykor borul, ráadásul ilyen korba szoktak átállni az egy hosszabb napközbeni alvásra, így az is okozhat egy- két hétig zavart, de ne az legyen a rendszer, hogy hol 10- kor fekszik le napközben, hol meg 3- kor.
2016. márc. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is pont egy éves a fiam, és ezt a zavart az egy alvásra való

átállás miatt érezzük is. Most nem bírja kivárni a fürdetés idejét, s korábban is kel. Nappal még nincs meg a pontos helye az alvásnak. Ma egy órával korábban kellett altatni, mint tegnap, az alváshossz két órát meghaladja valamivel. Remélem lesz egy szilárdabb napirendünk a tavasz beköszöntével. Igazából a nappali tevékenységek nem voltak sziklaszilárdak, nehezebb természetű baba.

2016. márc. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!