Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos kislányom elkezdett...

8 hónapos kislányom elkezdett fogyni. Mit tehetnék, kell-e valamit tennem ellene?

Figyelt kérdés

Anyatejes, igény szerint szoptatott baba, 6 hónapos kora óta hozzátáplált, tízórait kiváltottuk, nagyjából az ebédet is.

A dolog onnan indult, hogy 2 hete beteg volt, háromnapos láz, plusz egy foga is jött közben, nem nagyon akart kanalasat enni, csak cici. Gondoltam oké, beteg, van ilyen, ez belefér. Kibújt egy foga is közben, nyilván az is belejátszott (ez a második volt, a két felső van kint). A láz elmúlt, gyerek jól van, de kanalasat nem akar enni. Látom, hogy fogzik, dagadt az ínye, nyúlkál a szájában, rángatja a fülét (nála ez tipikus fogzós jel), piszkálja az arcát. Na és ott fehérlik fölül 4 fog egyszerre, alul nem tudom, mi a helyzet, nem engedi megnézni. Ha meglátja a kanalat, már fordul el és csukja be a száját, gyümiből esetleg 4-5 kanál lecsúszik, ha jó napja van, több nem, főzelékek, husi abszolút nem, talán 2 kanál nagy szenvedés árán. Próbáltam házit, üvegest, mindent, már darabosat is, blw módszert, úgy se kell.

Szopni hajlandó csak, de szerintem azt is keveset, pár percet. Egyszercsak kiköpi, hogy köszöni, elég volt, ha vissza akarom adni, ordít és elfordul. Kínálnám gyakrabban, de nem kell neki, tejem lenne elég amúgy, csak épp nem kéri. Cumisüveget is próbáltam már kínomban, az se kell (mondjuk soha nem is evett belőle rendszeresen, max havonta 1x, mikor anyukám vigyázott rá).

Egyébként nagyon jókedvű, mosolygós, játszik, elvan, szóval nem látom, hogy gond lenne vele. Biztos, hogy belejátszik a fogzás is, hogy nem akar enni, illetve most tanult meg mászni, szóval jóval többet mozog, de fogynia talán akkor se kéne, nem? Másfél hete 7270 gramm volt, most 7030 :( Kis súllyal született, de eddig gyönyörűen hízott, nem volt gond soha, így is hurkás, kerek kislány, de nagyon aggaszt, hogy folyamatosan csökken a súlya. Mit tudnék vele csinálni?


2016. márc. 10. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam most 11 hónapos. december elején volt a kötelező védőnői méréseken akkor volt 8300gr, február elején volt ismét akkor is ugyanannyi volt a súlya, talán pár grammal kevesebb is. 2 hét múlva vissza kellett vinnem, akkor kicsit többet mutatott a mérleg. Szóval 8 hós korától nem gyarapodott semmit, viszont rengeteget sétál, játszik, mozog. Anyatejes, és mivel rengeteg tejem van csak az ebédet váltottam ki.


Ha jó a közérzete és nem úgy néz ki, mint egy alultáplált baba, akkor szerintem nem kell aggódni. Lehet, hogy a fogzás, a betegség és a sok-sok mozgás miatt a bevitt kalóriát teljesen felhasználja, és nem tartalékol.


A hozzátáplálást egy kicsit hanyagolnod kellene, mert ha erőlteted a végén totál megutálja és még rosszabb lesz később. Az, hogy az anyatejet nem kéri nem biztos, hogy nem eszik eleget. Most már sokkal erősebben szív, így amit eddig megevett 10 perc alatt azt most kiszívja 5 perc alatt. Ha evés után fél órával nem nyűgös/éhes akkor biztos, hogy elég volt neki.


Azért, ha aggódsz akkor vidd el a dokihoz, és mutasd meg neki.

2016. márc. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát, nem olyan, mint egy beteg baba, jókedvű, nincs baja. Ha állna a súlya, nem is aggódnék, de csökken :( És az a baj, hogy feltűnően a kanalas étel elutasítása óta van ez, eleinte állt a súlya, aztán csökkenni kezdett.

Van mérlegem, holnap mérni fogom, mennyit eszik. Lehet, hogy igazad van, és sokat, csak gyorsan, de sajnos én úgy érzem, hogy nem ez a helyzet :(

2016. márc. 10. 21:14
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja igen, a hozzátáplálást ma hanyagoltam, holnap még mindig ez a terv, majd utána óvatosan megpróbálom.
2016. márc. 10. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!