Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ajándékot vigyünk...

Milyen ajándékot vigyünk babalátogatóba, amivel nem lövünk mellé?

Figyelt kérdés

Egy régi osztálytársammal sok év kihagyás után találkoztunk kb. egy éve, akkor a felesége épp veszélyeztetett terhes volt.

Júniusra volt kiírva, annyit tudok, hogy problémás volt a szülés, de hogy ez koraszülés vagy csak macerás szülés volt, nem tudom. Így a baba korát sem, 6-8 hónapos lehet.


A srác elég szűkszavú, túl sok infót nem sikerült kihúznom belőle; "majd ha itt lesztek, beszélgetünk".

A mit vigyünk kérdésre "á semmit, csak magatokat" a válasz, szóval meg vagyok lőve.

Kisfiúról van szó, neki vinnénk valamit, aminek örülne, viszont nem még egy felesleges kacat lesz otthon. Ruhát nem merek, mert sem az ízlésüket, sem a baba méreteit nem tudom. A nevelési elveiket sem ismerem.


Mi az, amivel nem tudunk mellélőni ilyenkor? Plüssjáték?


2016. márc. 11. 08:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Pelenka! (FEltéve ha nem mosható pelenkát használnak)
2016. márc. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Plüssjátékot nem vinnék, a legtöbb gyerekes családban rengeteg van, nálunk is halomban áll (Ugyanakkor nem haragudtam arra, aki azt hozott, ha a gyerekem épp olyat vesz elő, amit barátoktól kaptunk, akkor mindig a barátok jutnak eszembe, és jó érzéssel gondolok rájuk).


Magunkból kiindulva pelenkát sem vennék, nekünk eddigre már megvolt a bevált márka, más fajtát nem szívesen használtam.


Én olyan játékot vinnék, amivel most még talán nem tud játszani, de pár hónap (fél év) múlva viszont igen. Pl. formabedobó, formaillesztő kirakós, Montessori-torony, poharas toronyépítő, fa építőkocka, Mega/Maxi blocks építőkocka, fürdőjáték, pancsikönyv, mesekönyv (leporelló, vagy rendes mesekönyv). Volt olyan, aki a gyerekem 1 hónapos korában Boribon-mesekönyvet hozott, azóta másfél éves a fiam, és rongyosra olvastuk, bár nyilván csak egy éves kora körül vettük elő, de imádjuk. Labda szintén kortalan ajándék. Szóval én nem feltétlen olyat vennék, amit most használ, hanem amit majd a közeljövőben.

2016. márc. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
Csak plüsst ne, azok osztódással szaporodnak :-) Vigyél egy tálca házi sütit, a gyereknek valami fejlesztő játékot (pl. építőt, ilyen korban nagyon szeretik az egymásba teheteő poharakat, abból több készlet is jól jön), apukábak meg egy bort. Amúgy ruhából a rövid ujjú body mindig kell, ha viszel egy 74-est vagy 80-ast az tuti jó lesz valamikor.
2016. márc. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12%
nekem elég fura, hogy kb jóba se vagytok, mégis mentek...
2016. márc. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%

Pelenkából a 4-es mérettel nem lőnél mellé szerintem. Popsitörlő minden mennyiségben is kevés!

Csőrös poharat, baba étkészletet, fejlesztő játékot(építőkocka, lego duplo, nagyobb darabokból álló kisautó), bébiételt(még annak is jól jön, aki főz), babakekszet.

Szerintem ezekből bátran válogathatsz!

2016. márc. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Én ajándékkártyát vennék bababoltba, és akkor ők tényleg azt vesznek belőle, amit akarnak :)
2016. márc. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azt hiszem könyv vagy plüss lesz.


Pelenkát nem merek venni, mindenki más félét használ, lehet, hogy az adott típus nem is lenne jó a gyerekre.


Egyébként a kötekedőnek mondom, hogy gimnáziumi osztálytársak voltunk, egy kollégiumban laktunk, de ő később külföldre költözött. Így túl gyakran nem tudtunk találkozni, a nejét is ott ismerte meg. A válaszod nem volt hasznos, a többieknek viszont nagyon szépen köszönöm a tippeket, ötleteket!

2016. márc. 11. 09:31
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

Ha a plüss mellett döntöttél, arra nagyon figyelj, hogy sok szülő nem ad plüsst az ilyen pici gyerekének (én adtam mondjuk).


Lehet venni olyan plüss figurát ami nem szőrös picit, más anyagból van és már az újszülötteknek is ajánlják.

2016. márc. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Ne plüsst, akkor már inkább babajáték (rágóka, mókakocka, stb).
2016. márc. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

A pelenka is lehet macerás (lehet, hogy moshatót használnak, kg-ot és márkát nem tudsz stb), ezért én kihagynám. A popsitörlő viszont jó tipp, abból sosem elég, de válassz valami jó márkát, pl. Neogranormont. A poharas építő torony nagyon jó ötlet!


Off: nagyon jót nevettem az egyik válaszon, hogy a plüss játékok osztódással szaporodnak, ez nálunk is így volt/van:)

2016. márc. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!