Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy ne üsse...

Mit csináljak, hogy ne üsse meg magát a kiságyban?

Figyelt kérdés
8 hónapos a kisfiam. Születésétől a kiságyában alszik el, (szereti, megnyugtatja, a karomban nem alszik el). Pár napja kapaszkodva feltérdel és "rugózik" :). /így a kiságyát leengedtük alsó állásba./ Most már olyan magabiztos vagy inkább vakmerő, hogy az egyik kezével, de van, hogy ha megkaparint valamit, mindkettővel elengedi magát. Hátra szerencsére még nem esett, mert folyton ott vagyok vele, viszont az esti altatások nagyon nehezek lettek. Folyton felkel (amivel még nem lenne baj), de talán a fáradtságtól is, mindig elengedi magát, én pedig bár ott vagyok mellette, nem tudok mindig elég gyors lenni. Tegnap kétszer is beütötte a fejét, másodszor ott álltam mellette, mégsem tudtam elkapni, még púp is lett a feje búbján. Mit csináljak? Ti mit csináltok ebben az időszakban? Legszívesebben körbepárnáznám teljes magasságában a kiságyat. Létezik ilyesmi?
2016. márc. 12. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi ekkor váltottunk utazó ágyra.
2016. márc. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! És meddig altattátok utazóágyban? Annak ugyanolyan "egészséges" az alja, mint a kiságyé?
2016. márc. 12. 22:40
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fogadd el, hogy ez az időszak erről szól. Nagyon fontos, hogy megtanuljon jól esni, ha folyton elkapod, kipárnázod, akkor ezt nem tanulja meg, és később látja kárát. Persze nyilván figyelni kell, hogy ne túl veszélyes helyen essen el, de elkereülhetetlen ebben a korban néhány borulás.
2016. márc. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most lesz 2 éves, egy hete alszik nagy ágyban, eddig az utazó ágyban volt. Mi nagyon szerettük, már bantuk, h nem azt vettük eleve. Még stabilabb mint a legtöbb fa kiságy. Ugyanazt a matracot raktuk bele, az egyik oldala lecipzározható. Nekünk nagyon kellett, mert a mi kisfiunk jóval mozgékonyabb az átlagnál, sokat ugrált az ágyban is.
2016. márc. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én hálózsákban altatom, abban nehezen tud felállni, esetleg próbáld meg te is.


A kipárnázás nem jó, mert megszokja, hogy puha és később, ha nagyot esik jobban fog neki fájni.

2016. márc. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hasonló volt nálunk is, amikor feltérdelt és felállt a kiságyba kapaszkodva, féltem én is hogy eldől, megüti magát. Pár nap alatt megtanulta, hogy nem dobja el magát, hanem leül vagy térdre ereszkedik. Pár alkalommal ő is beütötte magát, de ettől nem lett semmi baj. Új neki ez a helyzet, megszokja majd hogy tud térdelni, rugózni majd felállni. Kisfiam 14 hónapos de még néha most is ha bohóckodik alvás előtt a kiságyban van hogy eldől és beüti egy picit magát. De meg se kottyan neki.
2016. márc. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!