Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mással is volt ez így? Ez...

Mással is volt ez így? Ez abbamarad ha kitartóan csinálom? (Alvás, kelés, éjszakai szoptatás)

Figyelt kérdés

Az van hogy kb kétszer kel éjjel a 8 hónapos baba, és ha egyik alkalommal nem szoptatom meg, akkor a reggel 6-fél 7 helyett hajnali 5kor kel. Illetve ha mázlink van akkor majdnem 6ig valahogy kihúzza...


Úgy van hogy 8kor szopik, 12 körül kel, ekkor ha visszasimogatom, akkor két órára rá, 2-kor kel újra. Ekkor megszoptatom, mert feltételezem hogy belefér neki még 4 óra egyben alvás ezek után, és akkor csak egyszer szoptattam az éjjel, de nem, mert így meg nem 6 után kel, hanem vagy jóval azelőtt vagy 5-kor....


Volt már úgy hogy sikerült "rászkotatni" hogy csak 2-kor keljen, de így is ugyanaz a baj, hogy sokkal korábban kel.


Tehát a nagy dilemma hogy most akkor inkább megéri nekem jobban 2x szoptatni éjjel ami elég nagy hülyeség, ha simán megoldható hogy csak 1x...Más nem volt így, mi? Idővel nem alussza úgy is meg a normál éjjeli alvását?


(Nem azért van mert jobban kipiheni magát. Ha kétszer szopik 2x 5 percet van ébren kb éjjel, max 10-et, így meg 1-1,5 órával rövidül az éjszaka.)


2016. márc. 13. 06:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja igen, ha meg kétszer szoptatnám éjjel, akkor kb így nézne ki: éjfél körül egy és 3-fél4 körül egy. És a fél 4es után úgy látszik hogy még képes aludni 2-2,5 órát...
2016. márc. 13. 06:18
 2/11 anonim ***** válasza:
hanykor es mit vacsorazik?
2016. márc. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Eddig csak szoptattam. Egy-két hete fürdés előtt tejpéper kap 7kor majd 8kor szopik... semmi változás.
2016. márc. 13. 06:36
 4/11 A kérdező kommentje:
(biztos vagyok benne hogy nem éhes éjjel)
2016. márc. 13. 06:37
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A leírás alapján nem is értem miért gondolkozol ezen, ha így igényli, akkor szoptasd meg kétszer és kész, lehet, hogy szomjas, lehet, hogy csak a közelségedre vágyik. Minek kéne leszoktatgatni? Hidd el, hogy leszokik magától, mikor már nem igényli.
2016. márc. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nézd...ha biztos vagy benne hogy nem éhes, adj neki vizet, dajkáld, bármennyire is igényelné a melled (szerintem csak megszokta a szoptatást) ez persze sírással jár, a lényeg hogy legyél ott vele, 2-3 nap alatt elhagyja ha valóban nem éhes egyébként az ébredéseket. Cumit adhatsz neki az nálunk pl megoldotta az éjjeli 4-5 kelést...

ha meg nem zavar ez így, akkor kelj fel és szoptasd meg éjjel, lehet hogy 1 évesen magától elhagyja lehet hogy még 2 évesen is igényelni fogja mint a szomszédunk kislánya. Nem tudhatod.

2016. márc. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnám este megtömni, hogy tényleg jól lakjon. Meg napközben is többet belediktálni. Egy ekkora gyereknek már nem kellene éjjel ennie. Szerintem vagy keveset eszik napközben vagy csak cicifüggő. Arról meg cumival le lehet szoktatni.
2016. márc. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szerintem meg van tomve. Szepen hizik meg minden. Van tej is, hozzataplalunk...

De akkor nem kene egyszer se megszoptatni es hatha ugy vilagossa valik szamara a dolog? Ez a 3 nap az idealis eset, nem? Gondolom van akinek nem valik be vagy sokkal hosszabb ideig tart, nem?

2016. márc. 13. 13:39
 9/11 anonim ***** válasza:

Semmi sem megy egyik napról a másikra. Ha valóban nem éhes akkor így előbb utóbb le fog szokni róla de kell pár nap (akár 1-1,5 hét is.)

A korábbi kelés meg lehet változástól is, kell egy kis idő, amíg megszokja ezt és elméletben tovább is aludna így.


Nálunk is volt leszoktatás igaz cumiról (10x felkelt érte) de kb egy hét alatt sikerült elérni, hogy magától visszaaludjon egy leválasztási módszerrel sírás nélkül. Eleinte akár két órával is korábban kelt reggel de nekem így is nagyon megérte, mert nem kelt 10x. De azóta megint tovább alszik.

Legalább máshogy is vissza tudod altatni, nem csak szopival, ez előny.

2016. márc. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
És te hogy szoktattad le?
2016. márc. 13. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!