Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két évesem még felkel éjszaka...

Két évesem még felkel éjszaka hajnal 2 körül.5ig játszunk, aztán kakaót iszunk, majd visszaalszik. Ez most Baj?

Figyelt kérdés
Eddig ezt normálisnak tartottam, de mióta dolgozom, anyukám vigyáz rá éjszakánként (heti egyszer szombaton), és megmondta, hogy erről már le kellett volna szoktatni, nem éhes, és nem fáj semmije, akkor minek van ebren. Szerintetek ez igaz? Én ráhagytam, mondván majd kinövi. Már nem szopizik.
2016. márc. 14. 09:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit alszik nappal, és mikor? Esetleg, ha később fekteted le, akkor később ébredne. Illetve én nem engedném játszani, ha fel is ébred, akkor megpróbálnám vissza altatni, vagy legalább is, csendben kellene maradni az ágyában. Előbb utóbb csak vissza aludna.
2016. márc. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Anyukám szerint nem farasztom le eléggé. Nála már alszik, itthon viszont nem. 10 körül fekszik este, aztán reggel 6tol 10ig alszik, majd van egy délutáni alvása, 1től 3ig, vagy 4ig.
2016. márc. 14. 09:56
 3/18 anonim ***** válasza:

Alapvetően jó a napközbeni alvása. Nem is altatod túl későn. Gondolnék arra, hogy nem tud annyit egyben aludni, nincs rá igénye, de ez sem lehet, mert anyukádnál egyben alszik éjszaka. Ha jól értem. Szerintem egyszerűen így szokta meg, hogy otthon ezt lehet. Nálunk itthon megszokta a fiam, hogy egy szobában alszunk. (nem ideális így, de nekünk jó). Ha felébred, és nem vagyunk a szobában, képes kikelni éjszaka az ágyból, és keresni a másikban. Mamánál, meg egyedül alszik a szobában. Szóval, könnyen hozzászoknak a dolgokhoz. :)

Este mond el neki, hogy már nagyfiú, a mamánál is szépen alszik éjszaka. Ha hajnalban felébred, akkor most már nem fogtok játszani, hanem aludni kell. Ha fel is ébred, mond el neki, hogy mit beszéltetek meg alvás előtt, ne engedd játszani. Maradni kell az ágyban, próbáld vissza altatni.

2016. márc. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kakaó felpörgetheti. Nem nyúlnék bele drasztikusan, csak lépésenként. Először a kakaót venném el, hiszen egy kétévesnek nincs szüksége éjjel már erre. Ha szomjas, akkor ott van a víz. Ha ez sikerül, akkor nem játszanék, csak feküdnék mellette. Szépen vissza fog állni arra, hogy hamarabb elaludjon, és később talán fel sem ébredne.
2016. márc. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, hogy miért nem szoktattad le erről már régen.. neked jó, hogy 2-5ig fent vagy?
2016. márc. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A kakaót már reggel issza csak, 5 körül, cumisüvegből, az altatja el. Eddig nem volt gond, mert amúgy is otthon voltam. De majd megbeszelem vele, hogy már nagyfiú.
2016. márc. 14. 10:47
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted normális, hogy egy 2 éves gyerek éjszaka 3 órát játszik? Mert szerintem nagyon nem az. A teljes napotok egy káosz. Nem normális hogy egy 2 éves gyerek (nem baba!) este 10-ig fennt van, nem normális, hogy reggel 10-ig alszik és az sem, hogy közben éjjel játszik 3 órát. Az sem normális, hogy napi rendszerességgel kakaózik. Amúgy felőlem ráhagyhatod, nyilván kénytelen lesz átállni, ha elkezd majd oviba járni.
2016. márc. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez baj. Ez egyáltalán nem normális, ha 2-5-ig fent van.

Erről mindenképpen le kell szoktatni a saját és a te érdekedben is, mert ha dolgozni mész, mi lesz veled? :)

Igaza van anyukádnak.

Ha mondjuk a gyerek felkel 2-kor és kap inni kakaót, esetleg ott az ágyban, akkor sem alszik vissza? Én ki sem engedném az ágyból, játszani meg végképp nem hagynám éjszaka közepén.

2016. márc. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

Barátnőm fél éves gyereknénél is ez volt a probléma. Igaz még most is csak 8 hónapos, de ezzel nagyon elcseszte. Mi az, hogy játszani kell? Az éjszaka nem játszásra való!


Nekem a 3 hósom 7 hetes kora óta átalussza az éjszakát, saját magának alakította ki a napirendjét, igény szerint szoptattam az elején, de az is beállt magától.

Reggel 7kor kel, eszik, itt visszaalszik 1 órára. 2-2,5 óránként szopizik, egyet alszik még dél körül, egyet meg 4 felé, aztán fél 8-kor fürdés, aztán nagy szopi és alszik reggelig. Szerintem minimum ez lenne a normális 2 évesen is...

2016. márc. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont felébred, kakaó az ágyban, és alvás megint. Nem játszanék, nem kapcsolnék villanyt, ki sem szállhatna az ágyból. Nyilván lesz nyávogás pár napig, de összességében neki teszel jót, ha rendbe teszed a dolgot.
2016. márc. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!