Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem lehet apára bízni?

Miért nem lehet apára bízni?

Figyelt kérdés

10 hónapos a fiúnk. Apa ha itthon van átveszi h nyugodtan megfőzzek meg a dolgom megcsináljam. Viszont az elmúlt nap eseményei: szombaton magára rántott egy fiókot szerencsère nem látszik nyoma. Vasárnap egy kisszekrény borult rá majdnem mert rajta kívül senki nem engedi oda szerencsére akkor se lett baj. Ma elmentem reggel a boltba mire hazaèrek a gyerek neki esetz a konyhaajtónak jó nagy puklival a fején vártak haza.

Persze most tanul menni előfordul h elesik de mikor apa vigyáz rá mindig történik vmi. Szerdán megyek orvoshoz másik városba azon gondolkozom inkább viszem a gyereket magammal mégmielőtt arra bukok haza h talán eltört vmilye vagy a feje nyílik szét. Apa szereti a mobilt nyomkodni meg újságot olvasni gyerekvigyázás közbe. Eredmény van szép számmal.


2016. márc. 14. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Hidd el, lesz olyan is, amikor te vigyázol rá, és megsérül. De ülj le a pároddal, és beszéld meg vele, hogy amikor a gyerekre vigyáz, akkor ő legyen az első, és ne a mobil.
2016. márc. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Talán hülyén fogalmaztam a páromról van szó nem az én apumról.
2016. márc. 14. 09:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbáltad már megbeszélni vele?
2016. márc. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen próbáltam. De nem tudok már vele mit csinálni. Már anyósom is beszélt vele.
2016. márc. 14. 09:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Nézd, nálunk is volt olyan eset, hogy konkrétan anyósom és én ott voltunk a konyhában, a gyerek meg durr le a székről, rá a metlakira és szép pukli lett a fején. Pedig nem voltunk mással elfoglalva, csak beszélgettünk, kb. 1 méterre voltunk mindketten tőle, de olyan hirtelen történt minden, hogy időnk nem volt arra, hogy bármelyikünk is odakapjon és megakadályozza.

Balesetek mindig történnek, akkor is, ha az ember ott van és vigyáz a gyerekre.

De! A pároddal ezt meg kéne beszélni, hogy igen is egy gyerek, aki még csak most tanul meg járni, még pici, igen is nagyobb figyelmet igényel, mert még bizonytalan, esetlen és nem a telefont kéne nyomkodni, hanem a gyerekre kéne figyelni. És ez nem azt jelenti, hogy egyfolytában rajta kéne lennie a szemének, de azért veszélyes helyekre nem kéne odaengedni és nem belemélyülni abba, bármit is csinál.

Tehát viselkedjen már egy kicsit felnőtt és apuka módjára.

Nem lehetsz mindig te a gyerekkel, bármikor történhet olyan, hogy bizony akár hosszabb időt kell apukának a gyerekkel lennie, tehát kicsit álljon már hozzá másképp!

2016. márc. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem meg nem kell megbeszélni. A gyereknek erre is szüksége van. Na nem az ütésekre és a balesetre, tehát az igazán veszélyes dolgokat átbeszélném én is. De az apró eséseknél a kétféle szülői reakcióra szüksége van. Anya a féltő, óvó, Apa pedig a "katonadolog" elvet követi. Mindenből tanul, mindkét hozzáállásra szüksége van a fejlődése során. De a lényeg tényleg az, hogy ez tényleges veszélybe ne menjen át.
2016. márc. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok az a túlféltő anyuka, ráadásul két kisgyermekem van, tehát ha folyton a nyomukban lennék, akkor is mindig történne valami, mert vagy az egyik, vagy a másik...éppen ezért én azt az elvet követem, hogy a veszélyforrásokat a minimálisra csökkentem, tehát pl. nem kerülhet szúró-vágó eszköz a kezükbe, nem szellőztetek a gyerekek jelenlétében /emeleten lakunk/ stb. Ezeken kívül viszont mindig van egy szekrényajtó, egy polc sarka, egy magasabb, esetleg instabilabb szék...hát, istenem! Egy pukli még nem a világ! Tehát szerintem Te kezeld lazábban, a párod figyelmét viszont hívd fel arra, hogy a gyerek az első, olyankor nincs mobilozás, egyéb tevékenység, ami annyira leköti a figyelmét, hogy a gyerek közben összetöri magát. Az aranyközéputat javasolnám, te lazíts egy picit, a párod pedig kapja össze magát egy kicsit! Egyébként pedig szinte kivédhetetlen egy-egy kiadós esés! A kislányom a lépcsőn bukott orra a nyuszimotorral, pedig mellette álltam és éppen nyúltam volna utàna...de gyorsabb volt. Picit vérzett a szája, picit felhorzsolta az orrát, 1 hétig tele volt kisebb-nagyobb plezúrral az arca, de ennyi! Nem történt semmi baj! Nagyon alaposan megszeretgettem, én sosem mondom, hogy katonadolog, mert abban a pillanatban az a fájdalom komoly, a gyermekem ijedtségét komolyan kell vennem, tehát nem bagatellizálom el, de nem görcsölök rá a témára. Engedni kell a kicsiket esni, hogy megtanulhassák a helyes technikát! Hidd el, párszor beüti magát, aztán úgy fog esni, hogy behúzza fülét-farkát és egyre kevesebb lesz a komoly pukli. Az esések száma nem csökken, a 3 évesem a mai napig esik-kel /pedig egyébként nagyon jó mozgású kisfiú/, csak iszonyatosan szeleburdi. De már nincs sírás és pukli, elesik, aztán már rohan is tovább! Szval nyugi!
2016. márc. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csupán szerencsés véletlen, hogy veled nem esett meg, hogy nem történt semmi. Az én lányom tőlem fél méterre sem volt a műanyag kismotorjával, amikor akkorát esett, hogy elharapta a száját 4 helyen és a balesetin kötöttünk ki. Pedig rá figyeltem.
2016. márc. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Balesetek történnek! De az általad leírtak csak azért történhettek meg, mert apuci le se tojta a gyereket! Az én fiam rendszeresen nekiszalad az ajtófélfának, ha elérem, elkapom. Van pukli is, de nem mindegy, hogy azért sérült meg, mert nem voltam elég gyors, vagy azért, mert lesz*rtam és észre se vettem, csak amikor már ömlik a fejéből a vér! De az biztos, hogy leszedném a férjem fejét, ha magára tudna rántani egy szekrényt! Mert látod a mozdulatot, így a végét is és elhozod onnan mielőtt baj lenne, ennyi! Persze ehhez az kell, hogy figyelj a gyerekre és észrevedd! Én inkább magammal vinném a vizsgálatra!
2016. márc. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!