Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba ételébe hús, tojás és...

Baba ételébe hús, tojás és sajt mehet egyszerre vagy valamelyik elvileg ugyanazt a funkciót tölti be?

Figyelt kérdés
2016. márc. 14. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem váltja ki egyik étel a másikat. Nyugodtan adhatod egyszerre.
2016. márc. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez erősen függ atól, hogy mennyi idős a baba, hol tartotok a hozzátáplálásba, miket vezettél már be ezek közül, mekkora mennyiségeket eszik. Mindhárom állati eredetű fehérje, ilyen szempontból ugyanaz a funkció, más szempontból meg nyilván más. De egyébként mit főzöl, amiben mindhárom van?
2016. márc. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

hat igazabol nem biztos hogy mondharom. de a lenyeg hogy egyik sem uti egymast. pl a tojas meg a hus fozelekbe mehet mindketto?

mi az ajanlott? jo ha kap bele? marmint ok hogy nem baj de kifejezetten jo-e?

8 honapos, 2 honapja kezdtuk

2016. márc. 14. 09:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Amit már bevezettél, azt nyugodtan adhatod együtt is. Olyat nem szoktak javasolni együtt adni, ami pl. hasfogó mind kettő. Vagy erős székletlazító hatású mindkettő.
2016. márc. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Azért teszünk a főzelékbe húst/tojássárgáját/sajtot, hogy az inkomplett növényi fehérjéket kiegészítsük komplett állati eredetű fehérjével, így már mindenféle aminosav lesz az ételben, az esszenciálisak sem fognak hiányozni. Ezt a célt bármelyikkel elérheted, és ha egyszerre kettőt vagy hármat teszel bele, akkor egyikből sem kellene egész adagot, hogy ne legyen szükségtelenül sok a fehérje. Szerintem semmi haszna nincs annak, hogy egy főzelékbe tegyünk egyharmad tojássárgáját, egyharmad kocka húst és egyharmad kiskanál sajtot, ezzel inkább csak megnehezíted a dolgodat.

Dióhéjban válaszolva a kérdésedre: igen, ezek nagyjából ugyanazt a funkciót töltik be.

2016. márc. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha8 hónapos,és két hónapja kezdted a hozzátáplálást, akkorennyi mindentne keverj.

Hús 7 hónaposkortóllehet bevezetni, haezt eddig nemtetted meg, akkor ezzel kezd.

Aztán jöhetnek a savanyított tejtermékek kb. 8 hónapos kortól, joghurt, túró sajt. Ha ez megvan, akkor tehetsz a főzelékbe egyszerre húst és sajtot is, de nem kötelező mindkettőt.

Tojássárgáját kb. 11 hónapos kortól, fehérjét egy éves kortól lehet adni, nyilván adhatod egyszerre a hússal, de nem kötelező. Ekkor még heti max. egy tojás az adag.

Szóval 8 hónaposan tojást egyáltalán ne adj.

Ez egy jó útmutató:


[link]

2016. márc. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, időnként megszökött a szóköz, remélem azért olvasható.
2016. márc. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
érdekes, nekem a védőnő mondta a tojássárgáját főtten
2016. márc. 14. 10:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is adtam néha egy fél tojássárgáját a főzelékbe 8 hós kor után, nekem is a védőnő mondta. Egészet azért nem, mert sokáig max fél adagot evett összesen. Minden táblázat más, és nagyon nagyok az eltérések országonként is. Egyik sem szentírás, ez nagyban kultúrafüggő dolog is.
2016. márc. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!