Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mi a tapasztalata fütyi...

Kinek mi a tapasztalata fütyi témába?

Figyelt kérdés
2 éves a fiam és minden este mikor megmostam neki megtörölgetem és ugye akkor érzem h "mennyit enged" úgy érzem h teljesen hátra lehetne neki húzni de nem merem mert olvastam h egyik anyuka is így volt és mikor hátra húzta úgy maradt. Tehát a kérdés az lenne h elég annyira hátra húzni h meg tudjam mosni neki vagy mindig annyira amennyit enged! Bocsi ha ösze visszaságnak tűnik a kérdés csak kicsit nehéz ien témát megfogalmazni!
2016. márc. 18. 11:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Nincs apja a kisfiúnak ? Gondolom ő otthon van a fütyi témában.
2016. márc. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
Egyaltalan nem lenne szabad huzogatni, teljesen hatrahuzni meg plane nem! A kisfiuknal ez egy vekony hartyaszeruseg, ami 18 eves korig bezarolag tunik el teljesen. Kisbabakorban meg nagyon szuken lehet huzogatni a kukit, de nem szabad eroltetni. Csomo cikk van errol a neten, meg dokit is meg lehet kerdezni - persze, mar amelyik nem regimodi es nem akar rogton metelni :D
2016. márc. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

Én születésétől kezdve minden fürdésnél hátrahúztam annyira, amennyire a bőr engedte (anyós tanácsára). Pár hónapos korától gond nélkül teljesen hátra lehet húzni, nincs vele semmi baj. Most 3 éves, már magának húzza hátra és vissza fürdésnél.

Azt nem értem, hogy maradna úgy. Ha hátra lehet húzni a bőrt, akkor vissza is.


Azt meg végképp nem értem, miért mondják manapság, hogy nem kell csinálni vele semmit. Aztán meg itt olvasom, hogy sebészeten vágták fel, mert letapadt, meg a gyerekorvos rántotta vissza, a gyerek ordít a fájdalomtól, aztán napokig kenegetni kell... stb.

2016. márc. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

Köszi a 0-ra pontozást, nem tudom az 1-es mennyivel adott hasznosabb tanácsot, amikor a saját tapasztalatomat írtam le, amiről szólt a kérdés!


Bár tudom, sokan tettszik-nem tettszik gombnak használják a kezecskéket...


Hiába nem tettszik a válaszom, akkor is így van/volt.

2016. márc. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

3-as, azért pontoztak le, mert Ti vagytok a ritka kivételek, és úgy beszélsz erről, mintha másnál azért lenne gond, mert nem csinálta volna jól a dolgot.


Nos, szeretnélek felvilágosítani, az esetek többségében nem oldódik meg azzal, hogy fürdéskor felhúzzák. Nektek szerencsétek volt. Azért mert más kevésbé szerencsés még nem idióta, ahogy azt sugallod is.


Nálunk a fiam 5 éves, nem tudtam soha hátrahúzni, mert olyan kis vékony a bőre, hogy azonnal reped. Kapaszkodj meg! ORVOSI tanácsra hagytam békén, mert a sok berepedés a végén szűkületet okozott volna. Még így sem biztos, hogy nem az van. Gyereksebészhez kell vinnem, és csak bízni tudok benne, hogy lesz valami kevésbé durva megoldás erre.

De tényleg, barom vagyok, hogy nem húztam hátra fürdéskor.

2016. márc. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Én adtam neked "kezet":) A mi orvosunk talán a legjobb gyermekorvos az országban, szinte minden évben ő nyeri meg a pályázatokat... az ő tanácsára ,egy éves kora óta visszahúzzuk egy picit a kukacát,és Betadinnal lemostuk minden fürdés után . Sajnos letapadása van ,de a gátolaj csodákat művelt ,most 3,5 éves. Az egyik oldalon megoldódott a probléma pár hónappal ezelőtt.Egy hétig körömvirágos fürdőben ült minden este ,és antibiotikus krémet használtunk.Most ismét megpróbáljuk újra az olajat ,hogy megoldódjon a probléma. A kisfiam nem bírja a fájdalmat ,és eddig nem okozott problémát. Inkább megpróbáljuk így először ,mint a "szondás megoldást". Hallottam ,több szülőtől is hogy visszatapadt. 4 éves korig még van időnk...:)
2016. márc. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

A csecsemősök, a gyermekorvosunk és a védőnőnk tanácsára a kezdetektől naponta hátrahúzom a fiamnak (persze nem erőszakosan és fájdalmat okozva), megmosom és olajozom. Elmúlt 1,5 éves és egy ideje már teljesen hátramegy neki és gond nélkül tisztítjuk.

Nem mondom, hogy mindenkinek így kell csinálnia, azonban ismerősi körben aki óvatoskodott és nem merte húzogatni, ott sajnos többnyire a sebészeten kötött ki a gyerek.

2016. márc. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor azt szűröm le a válaszokbol h jobb az ha fojamatosan "bejáródik" neki! Én egyépként ezt idáig is tudtam h minden nap kell és arra voltam csak kiváncsi h hátra huzzam e neki addig amig engedi vagy csak egy picit h meg tudjam mosni! Mert már engedné teljesen!
2016. márc. 18. 13:57
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja és az első kommentelőnek üzenem h mivan akkor ha nincs? Egyépként van de nincs tapasztalata ebbe mivel h ennyi idősen mem magának csinálta!
2016. márc. 18. 13:59
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne cibáld ,csak annyira hogy ne nyikorogjon/ezt a kisfiam modja:)/. Utána vattakorongra rakj betadine-t töröld meg és kész.De az sem fontos ha saját magának meg tudja mosni.
2016. márc. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!