Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött, macska és gombafert...

Újszülött, macska és gombafertőzés? Mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

35 hetes terhes vagyok és van egy cicám, aki sajnos világéletébe beteges volt, gyenge immunrendszerrel de már több mint 1 éve teljesen tünetmentes..

Erre a legjobbkor persze szülés előtt, 1 hónapja kijött a fülébe gombás fertőzés.. Egyszer már volt neki és nagyon hosszú idő volt kiírtani, bár akkor társult bőrgombával is és marha fertőző volt mi is elkaptuk tőle sőt még az orvosi rendelő is ahova jártunk, most egyelőre úgy néz ki nem fertőz.

DE, mi ki tudjuk lehet védeni de evidens hogy egy újszülöttet nem fogok hazahozni ilyen környezetbe, viszont macskát se fogom kidobni mert nem tehet róla így gondoltam első pár hónapba nagyszülőket megkérjük vigyázzanak rá, ezt alapból szerettük volna míg a pici nem saját szobába alszik hanem velünk a nagyszobába.

De a nagyszülők nem fogják és nem is tudják takarítgatni a fülét vagy csepegtetni bele, és ha megint olyan makacs gomba közel se biztos hogy szülésig elmúlik..

Nagyon nagyon aggódok mit csináljak, mi lenne a megoldás erre? Gondoltam arra hogy férjem feljárkál majd takarítani a fülét meg gyógyszerezni, de aztán még akkor kontrollokra cipelni..

Reménykedésen kívül hogy addigra elmúlik a gyógyszerre tudok mást? Ti mit tennétek a helyembe?

Mikor hoznátok vissza a cicát a nagyszülőktől például? Bármilyen ötletet meghallgatok


2016. márc. 19. 08:43
 1/6 anonim ***** válasza:

szia! megadom priviben az állatorvosunk számát, ő magzatok és újszülöttek vs. cicák témából írta a disszertációját, nekünk nagyon sokat segített.


nyugodtan hívd fel, hogy tanácsot kérj, mit vegyél a cicának! (nem számít, hogy nem vagytok "körzetisek").

2016. márc. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak állatkórházak, állatszanatóriumok, ahol állandó benttartózkodással kezelik. Minden nap meglátogathatjátok.
2016. márc. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha már így megkérdezted, szerintem ha szeretitek azt a macskát akkor tényleg a férjed vagy te járjatok el kezelni a macskát a nagyszülőkhöz, és kontrollra. Gondolom nem heti 3 kontroll van, a heti/kétheti 1-et pedig kibírjátok amíg meggyógyul a macsek. Ha beadod állatszanatóriumba vagy mibe, tuti hogy depressziós lesz, mivel hazamész egy gyerekkel, őt meg elviszed a háztól, észre fogja venni. És nem hiszem hogy egy állatkórházban szabadon van engedve, nehogy már egy gomba miatt hetekig egy ketrecben dekkoljon szegény. Ha pedig ott marad nálatok akkor fokozottan figyelni kell a higiéniára, a macska ne kerüljön közel a gyerekhez, sőt szerintem egy szobába se... Én a nagyszülőkre voksolok. Hátha még a végén megszeretik a macskát és esetleg a fülébe is cseppentenek!
2016. márc. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és akkor honám vissza a macskát a nagyszülőktől amikor meggyógyult.
2016. márc. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%

Lehet, hogy én vagyok túl parás, de egy gyakran megbetegedő macskát nem hagynék kisgyerek mellett. El kell dönteni, hogy mi a fontosabb...

Egyébként a nagyszülős ötlet jó, jobbat én sem tudnék javasolni, a párod naponta járjon el a cicához ápolni, és akkor vidd vissza ha már legalább 1-2 hete tünetmentes, de utána is nagyon figyeljetek, én imádom a macskákat de tudom hogy nagyon sok betegséget terjeszthetnek.

2016. márc. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, csak megerősítettek hogy akkor elvisszük nagyszülőkhöz és ha már teljesen meggyógyult hozzuk csak haza.

Meg dokit is megsürgetem kicsit :)

2016. márc. 19. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!