Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lázas babával éjjel mit...

Lázas babával éjjel mit csináljak? (Lent. )

Figyelt kérdés

Tegnap éjjel hőemelkedéssel éredt, éreztem hogy nagyon meleg, meg is mértem, de csak mert felkelt. Most ma éjjel oké hogy tapogatni fogom, de honnan fogom érezni ha már nem csak hőemelkedése van? (Nagyon meleg volt már a hőemelkedés is, félek hogy nem veszem észre a különbséget.)

Hogy méregessem ha egyáltalán méregessem?


2016. márc. 20. 16:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nem írtad mennyi idős a babád.
2016. márc. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
8%
Lázmérőt és lázcsillapítót érdemes (kötelező) beszerezni ha már babád van.
2016. márc. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

olyan nincs, hogy csak azért méred a lázát mert felkelt. ha lázas, akkor csillapítani kell a lázát, még kisgyereknél is, de babánál főleg. ha felkel a lázmérésre akkor visszaalszik, még mindig kisebb gond mint ha az éjszaka közepén, mikor te alszol, lázgörcsöt kap. sőt, ha nem viszi le a gyógyszer, akkor éjszaka is hűtőfürdőzni kell, nem mehet 40 fok fölé, szóval figyeld.


én amúgy hónaljban mérem, talán 2x ha felébredt rá az elmúlt 6 évben

2016. márc. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

8 hónapos.

van lázmérnk is és lázcsillapítónk is.

azért mértem csak akkor, mert akkor lett lázas először.

2016. márc. 20. 16:23
 5/23 A kérdező kommentje:

és köszi, de most akkor mi a válasz a kérdésemre?

méregessem? milyen gyakran?

az ügyeletes azt mondta (meg mindenki) hogy csillapítani 38 alatt kb nem szabad, de mindeneserte nem kell.

2016. márc. 20. 16:25
 6/23 anonim ***** válasza:
Én a lidlbem vettem külön emiatt homlok és füllázmérőt. Este ezzel mérem, így nem ébred fel rá. Napközben pedig honaljban, mert az azért pontosabb.
2016. márc. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én óránként keltem a legutóbb mérni. Influenzás volt, elég magas lázzal. Előző voltam.
2016. márc. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
1.vagyok. 1.5 évesen volt először lázas a kisfiam. Napközben adtam neki lázcsillapítót akkor, ha felment 38 fok fölé.Este lefekvéskor ha magasabb volt a hőemelkedése de nem érte el a 38 fokot akkor is adtam lázcsillapítót éjszakára, pont azért amitől te is tartasz, hogy nem venném észre ha nagyon felmenne neki.8 hónapos baba még elég kicsi, szerintem inkább mérd neki éjszaka is. Holnap meg vidd el dokihoz mindenképpen.
2016. márc. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyermekem (1 és 5 évesek), minden egyes alkalommal ébrednek, ahogy lázasak. Olyan még soha nem volt, hogy ők lázasan aludtak volna. De amikor betegek én éjjel nem vacakolok azzal, hogy hőemelkedésre nem adok gyógyszert. Ha este 6-7-8 körül hőemelkedése van, legkésőbb fekvéskor beadom a lázcsillapítót. Ezzel közel 8 órát nincs lázuk, nyugodtan alszanak és én sem izgulok azon, hogy mi van, ha mégsem ébred fel, arra hogy lázas.

Ha váltogatod a hatóanyagokat, akkor akár 4 óránként adható a másfajta lázcsillapító. Pl paracetamol és ibuprofen.

Napközben természetesen nem adok minden kis hőemelkedésre lázcsillapítót, ez csak az éjszakára igaz.

2016. márc. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Én sem értem hogy miért nem lehet éjszaka beadni a biztonság kedvéért....

Amúgy tegnap éjjel szegény csomószor felkelt, szóval úgy látszik ő sem alszik át szerencsére nagyobb lázakat.

2016. márc. 20. 16:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!