Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet 2 gyereket ugyanúgy...

Lehet 2 gyereket ugyanúgy szeretni?

Figyelt kérdés
Másfél év lesz a fiam és a tesó közt. Hamar jött de vállaljuk. A fiam imádom és nem tudom most elképzelni h tudom-e majd a kicsit is úgy. Sajnos rossz példa van előttem anyám tesó ès köztem hatalmas különbséget tesz. Hugom a luxusba mindent megkap engem sose keres. Nyilván nem leszek ilyen. Csak megfogalmazódott a kérdés. Félek lesz-e elég időm rájuk együtt és külön-külön. Lesz-e magamra annyi időm h ne legyek kimerült.
2016. márc. 20. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2 év van a gyerekeim között. Én nem egyformán szeretem őket. Másképp szeretem őket, de mindkettőt nagyon szeretem. Nincs az erősségében különbség. Abban van, hogy milyen a viszonyom velük. A kislányom anyás, bújós, a fiam kevésbé. Élek-halok mindkettőért. Nincs annyi időm rájuk egyenként, mintha egykék lennének, van, hogy sír az egyik, míg a másikkal végzek, és csak utána tudok menni. Mert osztódni senki nem tud. De mindent megteszek, hogy boldog gyerekkoruk legyen, és nagyon, de nagyon szeretem őket. Te is csak ezt tudod tenni. Mielőtt megérkezett a második, én is féltem ettől. Aztán olvastam egy szép hasonlatot és ezt most is igaznak érzem, utólag is. A szeretet nem alma, hogy el tudjuk felezni, hanem gyertyaláng. Ha meggyújtasz még egyet vele, csak nagyobb lesz a fény, de az első gyertya lángja nem csökken tőle.
2016. márc. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%
Hát szerintem egy ici-picit mindig elfogult leszel az egyik irányába,de attól még ugyanúgy fogod szeretni. Így van ez. Két családtagot,barátot, háziállatot,semmit nem lehet pontosan ugyanúgy szeretni szerintem.
2016. márc. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 5 év van a két fiú között, és megmondom őszintén szülés előtt szinte biztos voltam benne, hogy valamelyikkel kivételezni fogok, mert valahogy nálunk a családban ez olyan megszokott (sajnos...).

Most volt 1 éves a kicsi, és szívemre tett kézzel tudom azt mondani, hogy egyiket sem szeretem jobban a másiknál.

Mivel külön személyiségek, nyilván másképp szeretem őket, de nem jobban vagy kevésbé.

2016. márc. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon szep az elsö kommentben a hasonlat! :)


Popper Peternek van egy felvetele a youtuben, az a cime, h "Szeretni kell?", sztem idevag a te es anyukad közti viszonyhoz.

Erdekes, h nalunk is ugyanez a felallas anyu-tesom-en kapcsolatban, emiatt nekem a tesommal nem is volt sosem jo a kapcsolatom. Es ugyanez a felelem volt bennem, amiket leirtal, h tudom-e majd ennyira szeretni a 2.-at (hiszen amennyire az 1-t szeretem, annal jobban nem lehet senkit), es persze a teendök is. Az elsö dolog egy pillanat alatt szertefoszlott, amikor a pici megszületett! Ö egyszerüen mas, es ö igy imadnivalo! Törekszem mindegyikkel foglalkozni, es bar neha van, h valasztanom kell, ilyenkor egyszerüen a pillanatnyilag legjobb belatasom szerint teszem, es utolag is jonak ereztem mindig ezt a döntest. De erdekes modon sokkal, de sokkal könnyebb, mint gondoltam (!), es a 2. egyszerüen ugy ahogy van, passzol a csaladba, valahogy minden nagyon jol megoldodik szinte mindig, igy csak biztatni tudlak!

A legfontosabb, h tudd, a gyerekek közti különbsegtetel töled függ, ha nem igy csinalod, akkor nem lesz. Gondolom, tudatosan mar sokszor atgondoltad a gyerekkorodat, es erre figyelni fogsz.

Es meg arra szeretnem felhivni a figyelmedet, h erthetö, h a nagyobb gyereked alapjan kepzeled el majd a 2.-kal is a teendöket, csakhogy ö teljesen mas szemely, lesz, amiben többet igenyel, mint az 1., de az is lehet, h a legtöbb dologban kevesebbet! (Pl. nalunk 1. gyerek 13. honapban aludta at elöször az ejszakat, sokaig hasfajos volt...stb...stb, 2. gyerek pedig mar az elsöt is ataludta a korhazban, mindig jo alvo, nem volt hasfajos se...stb...stb.)

2016. márc. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a kérdést a legtöbb anyuka felteszi magának. Én anno mondtam a férjemnek,hogy nekem tényleg nem kell második gyerek, mert úgy szeretem a fiamat, hogy ugyanúgy úgysem fogok senkit, és nem akarok kitolni Ketteskével. :)

Aztán persze rászántam magam, de még a terhesség alatt is féltem,hogy mi lesz. Aztán persze semmi nem vált valóra félelmekből. Pedig nálunk még az is rátehetne a lapáttal,hogy a Nagy nem valami jó gyerek, mondjuk úgy eléggé eleve, és dacos, a Kicsi, aki 5 hónapos meg egy áldott jó baba. De még így is, amikor reggel a 4 évesem kitotyog a szobájából, és ránézek, úgy érzem szétszakad a szívem a szeretettől. És ugyanígy, amikor bemegyek a Kicsi szobájába.

De való igaz, amit az első írt, máshogy szeretem őket. Nem jobban, vagy kevésbé, csak máshogy.

2016. márc. 21. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!