Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire hatalmas...

Tényleg ennyire hatalmas összegek elmennek a babára, mint amiket itt az oldalon olvasni?

Figyelt kérdés
Néhány kérdésnél olyan összegeket olvasok, hogy a fejem fogom. Több százezres babakocsi, babaszekrény, 5-10 ezer forintos ruhák, 40 ezerért pelenka? Néhányan azt írják, a 60-80 ezer minimum elmegy a gyerekre egy hónap alatt. Nekünk nem lenne rá ennyink, habár egyelőre nincs is terveben. Mindig azt gondoltam, ha becsúszna, megoldanánk valahogy. Az itt olvasottak alapján azt gondolom, ha becsúszna, nem lenne helyes döntés megtartani... Hozzátenném, az elég jómódú ismerőseink a minap a tescos pleust rakták a kocsijukba. Egy pillanatra meghökkentem, majd azt gondoltam, ez egyáltalán nem ciki. Vagyis nem kéne, hogy az legyen...
2016. márc. 21. 10:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

Minden igény és pénztárca függvénye.


Mi biztos, hogy nem költöttünk soha havonta ennyi pénzt egy gyerekre.


7, 12 és 16 évesek.

2016. márc. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Mindenkinek más az "alap", más az életszínvonal, sőt, másra is költenek az emberek, más a fontossági sorrend. A pelenka az ismerősödnek nem prioritás. Nekünk például az. De nincs ötmillió játéka, mert elég néhány és azzal kreatívan újakat alkot. Mindenkinek más a fontos. Használt a babakocsink, harmincért vettük, jó az, de sosem veszek használt cipőt. Mindenkinek magának kell tudnia, hogy mit tart fontosnak, és mi fér bele a pénztárcájába. Egyáltalán nem jelenti azt, hogy ne tudnátok tisztességgel felnevelni egy gyereket, ha nem vesztek neki háromszázezerért babakocsit.
2016. márc. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Évszakfüggő. Gondolj bele: egy overál 10.000-től indul, egy téli cipő szintén. (most spec geox akciósan nekem olcsóbb volt, mint egy deichmannos). Mindből kell 2 egy toddlernél. ..és ez csak az overál és a cipő...

Ha örökölsz, úgy nyilván olcsóbb, nálunk marad a turkáló, de még így is simán elmegy évszak váltáskor 30-40.000 ruhára/gyerek.

Pelusból, törlőkendőből top katergóriásat veszünk, de így is 20 alatt van.

2016. márc. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Betu ***** válasza:
64%
Teljesen egyetértek az előttem szólóval. Mi sem vagyunk gazdagok és mégis tisztességesen neveljük a kisfiúnak. Hidd el mindent meg lehet oldani. Mindenkinek más fontos! Akik itt írnak néha tényleg engem is megbotrànkoztatnak, mert néhànyuk szerint több szàzezer kell ha gyereked van. Boldogok vagyunk nem éhezünk, mindent meg tudunk venni ami nekünk FONTOS!!! Ennyi a lényeg, optimizmus.
2016. márc. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez tényleg csak az emberektől függ, igényektől, elvárásoktól. Sőt, a tévhitektől is (a drágább a jobb).


Vehetsz 40-ért is jó babakocsit és 400-ért is rosszat. Vehetsz mamas and papas bababútort és ikeásat is. A pelenkát nem tudom értelmezni, hogy mi az, hogy 40-ért vették, nyilván mennyiségtől függ. Nekünk bevált a "drága" Pampers, Libero, de bevált az "olcsó" Babydream is.


Van, aki nem vesz légzésfigyelőt sem, másoknak meg fontos és költenek rá. Megint mások ügyeletesnél szülnek, van, aki meg magánkórházban, vagy magándokival.


Csak tőletek függ, mire mennyit költötök baba esetén, ugyanaz, akár egy lakásfelújítás.

2016. márc. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

A tescos pelus nagyon jó,de amúgy drága. Én Rossmannba vagy Müllerbe vettem/veszem. A babakocsi,amit kinéztem most a másodiknak(elsőről semmi nem maradt,mindent csak kölcsön kaptunk) 38 ezer és új,autós ülés 12 ezer,kiságy 50 ezer.De ha látok megfelelőt a közelben,akkor használtan meg is vesszük.Börzéken,helyi adok veszekben veszem a ruhákat majd,bár már vettem újonnan párat,dde sima egyszerű tesco fehér bodyt 1290-ért 3db-ost.

Babaszekrény? Kinéztem kiságyat,pelenkázóval,komód,játékos láda,180*180-as szekrény 140 ezerért.De hát most szekrény is nem kell,ha van elég a lakásotokban.Nekün kis van,de lányomnak annyi cucca van,hogy egy db babacucc nem férne el sehová.

Pelusra visszatérve,100db-os dada pelus 4500ft max,és sok baba birja ezt.

Ha választanom kéne Tesco és Pampers között,a tescot választanám. Volt Pampers is,de egyet pisilt bele és bokájánál lógott már.Liberot meg egyenesen utálom.

Ha dolgoztok,meg tujátok oldani.Nem kerül annyiba a gyerek azért.Használt kocsi is jó.Sok minden kell új is sajnos,vagy legalábbis én van amiből ragaszkodok hozzá.

2016. márc. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Betu ***** válasza:
100%
Bocsi a 2. hozzàszólóval. Lassan írtam😊
2016. márc. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%

Miért lenne ciki a tescos pelenka? Mi amikor megszületett a gyerekünk pampers meg libero pelenkákat vásároltunk. Egy ideig jó is volt, de aztán folyton kifolyt belőle minden minden irányból. Átváltottunk a dm-esre, vagy rossmannosra, már nem emlékszem. Abból soha többé nem folyt ki semmi. (Ez amúgy nem azt jelenti hogy az egyik rosszabb mint a másik, csak hogy a testalkatára az volt a megfelelőbb. Mindenesetre tökéletesen működik.) Amúgy nemrég meg nem volt más, és pamperst vettünk, és teljesen kipirosodott tőle a feneke.

A ruhák, babakocsi tényleg drága. Mi mondjuk nagyon sok mindent örököltünk. Illetve a legtöbb ruhát amit én vettem turkálókban vettem. Ki lehet fogni teljesen hibátlan, nem agyonhasznált darabokat. (A legjobb cuccaink turkálókból vannak.) Babakocsit a jófogáson vettem.

Aztán persze néha elcsábul az ember (én) és vásárolgat szép drága cuccokat, de egyáltalán nincs szükség nagy kiadásokra. Legalábbis nekünk eddig nem volt.

2016. márc. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Hát, mi nem minimálbérből élünk, de fölösleges holmikra nem költünk. Értsd, nem vettem törlőkendő-melegítőt meg ehhez hasonló marhaságokat.

Babakelengyét szinte nem kellett venni, kaptunk mindent (Ha jó a használt, 100 ezerből kijön minden, ha nem, határ a csillagos ég). Terhesgondozásra szüléssel 100 ezer ment el (ebben kombinált teszt is van, vidéken olcsó szülni...)

Ami elmegy havonta a "gyerekre" és, amiből még lehetne kicsit lefaragni az kb. 40000 Ft (ez a február, nyilván nem egyforma minden hónap)

Pelus (dm 8000 Ft)

Popsitörlő: 4 csomag (1200 ft)

Sudocrem: 1400 Ft (a gyógyszertáritól piros a feneke)

Espumisan: 1,5x2200=3300 Ft

Fürdető: 400 Ft

Gyógymasszőr (sajna kell, és a TB nem fizeti) 4x2000 Ft

Nincs beleszámolva a Vigantol, Konokain,koszmó elleni sampon, fertőtlenítő oldat, tejgyűjtő zacskó, stb amik ugye több hónapra elegendők.

Ami plussz, de sokan nem számolnak rá, az a plussz rezsi (kb. dupla fűtés-egyéni fűtésnél, dupla víz, kicsit több áram, milliónyi elem-mert a légzésfigyelőtől a babyőrig, minden azzal megy)

És akkor ugye ott vannak a váratlan kiadások: gyógyszer, ha nem lenne tej:tápszer, stb.

Szóval, ha nem márkás holmikat veszel, akkor is sok pénz.

2016. márc. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Rajtatok is múlik. A lányunk "becsúszott". A legtöbb dolgot használtan vettük neki, újonnan csak az első méretű ruhát, kiságyat matraccal, autósülést és légzésfigyelőt. Sosem költöttünk rá havi 60-80ezret, pedig jártunk vele fizetős Dévényre, szinte születésétől. 3 hónapos korától kapott tápszeres kiegészítést, majd 8 hónaposan teljesen elhagyta a cicizést.

Már ovis, most is extrém hónap kell ahhoz, hogy meglegyen a 80. Persze vannak nagyobb egyszeri kiadások, pl bicikli, télre ruha és cipő, de ezt is lehet olcsón venni.


Nemrég született a fiunk, anyagilag sokkal jobban állunk, mégsem szálunk el. Ő Pamperst visel, mert a többi nem jött be (Liberó kifojt, DM kiütötte a popsiját), de ha nagyon akarnám akkor kísérletezgethetnék még és biztos találnék olcsóbban.

2016. márc. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!