Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy újszülött babának hány...

Egy újszülött babának hány darab pelenkára van szüksége egy nap, hányszor kell cserélni?

Figyelt kérdés
Pl Pampers pelusból? És az olcsóbbakból?
2016. márc. 21. 11:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Én a harmadiknál pl: Liberót használtam. Kb. 2-3 óránként cseréltem eleinte.
2016. márc. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Babafüggő, van, akinél 10 elmegy, mert sokszor termel bele, van akinél 6 is elég.
2016. márc. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Eleinte 2-3 óránként kell cserélni, néha gyakrabban, néha ritkábban. (ha alszik, és nem érzel semmi kellemetlent, akkor ne ébreszd fel)


A véleményem, hogy az olcsóbb néha drágább, nem éri meg az olcsó noname pelusokat venni. Érdemes szétnézni a drogériákban, a legkisebb méret a legolcsóbb általában, kuponnal, akciókkal így is megéri.

2016. márc. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Mi mindig Pamperst használtunk, etetésenként cseréltem, illetve ha éppen kakis lett.
2016. márc. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Hiába bír a pampers a reklam szerint 12 órát is, ha a babád minden etetés közben, után rottyant egy embereset és ez a gyakori ürítés az újszülöttekre jellemző.

Az elején ~7-10 simán elmegy mindegy milyet használsz.

Később se érdemes sok órát pácolni a gyereket, hiába bír többet a pelenka.

(Egyébként a kuponokkal olcsóbb babylove nálunk köröket vert a pampers és libero pelusokra.)

A 7 hónaposnál nekünk 5-6 fogy már "csak" naponta.

2016. márc. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondanàm h etetésenként cseréltem, de volt h óránként evett, szóval nem cseréltem úgy. Kb 3 óránként. Elõször este is. Majd ha láttam éjszaka h félálomban van és úgy eszik, akkor nem cseréltem, h ne kelljen fel és úgy pár perc alatt visszaaludt. Nekem a noname és drága pelusból is ugyanannyi fogyott. Egyedül a Libero fogyott nagyon, mert abból mindig kifolyt. Azt hozzá teszemz h nekem az elejétōl kezdve napi egyszer kakàlt a fiam.

Kb 6-7 pelus fogy el egy nap. Jelenleg fehér pamperst használok nàla, szeretem de nagyon dràga(nagy akcióval vettem), a fiamnak az Auchanos pelus is jó, és a Toujurs is. De a Tescossal sem volt bajom, csak nem volt a kedvencem.

2016. márc. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Atlag 8 kb. De nehogy kicentizd, egy ujszulottnel azt nem lehet. Mindig leggyen otthon eleg. Lesz olyan nap, h 10-12 is, mas napokon meg csak 6-7. Az en fiam pl hasfajos volt csecsemokent es voltak napok, amikor nem kakilt, maskor meg egesz nap nyomott. Kakilt, befejezte, kicsereltem, majd negyed ora- haromnegyed ora mulva ujra nyomni kezdett. Es csak ezt ugy napi 5-6x. Aznap egy tucat elfogyott
2016. márc. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
Babafüggő. Az enyémek minden evés után kakiltak, így naponta 8-10 elment, valakinek elég 5-6 egy nap. De azért az nem úgy van, hogy a Pampers a legjobb, és a legtöbbet bírja, és minél olcsóbb a pelenka, annál rosszabb. Ki kell tapasztalni, hogy a Te babádra melyik a legmegfelelőbb, Nekem például a Pampers egyáltalán nem jött be, a saját márkásak közül meg valamelyik nagyon jó volt, valamelyik meg egyáltalán nem.
2016. márc. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Gondoltam, majd a kórházba beviszek egy kis csomagos (22 db-os) Pampers-t, de inkább nagyobb csomag pelussal készülök, mert lehet, hogy nem lesz elég 3 napra. Még odébb van a szülés, most 24 hetes vagyok, csak már előre gondolkodom, kalkulálok, hogy majd mit hogyan... :-)
2016. márc. 21. 12:06
 10/18 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem indits batran egy 22-essel, ha fogyofelben van, kerhetsz meg be a latogatoidtol. Legalabbis en azt tapasztaltam, h szuleskor kulon gond az a hatalmas pakk, mintha egyhetes utazasra mennel... En pelust, meg tenat, sot babaruhat is vittem eleget, de kertem is be a ferjemtol. A lenyeg, h annyi legyen, h kitartson, mig hoznak ujat.tehat idoben szolj nekik es egynapos atfutassal szamolj :-)
2016. márc. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!