Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt nektek, vagy környezetete...

Volt nektek, vagy környezetetekben valakinek, hogy leállt a baba légzése és képtelenség volt felébreszteni 15 percig? Részletek.

Figyelt kérdés
Az anyák rémálma történt meg velem három napja. 5 hetes kislányomnak megszólalt a légzésfigyelője és a szüleim nem tudták őt 15 percen keresztül felébreszteni. Pont nem voltam otthon :(. Soha nem megyek el, akkor egyedül fél órára el kellett mennem. A baba semmire nem reagált, stimulálták, de semmi. A mentősök sem tudtak vele mit kezdeni, végül a hideg fém hallgatóra ébredt fel. Légzése volt. Korházban volt két napot, teljesen kivizsgálták, monitoron figyelték és teljesen egészséges, nem tudták megmondani mi lehet a baj vele. Most persze nem merek, tudok rendesen aludni, állandóan nézném, iszonyatosan félek, hogy előfordul. Lehet, hogy bölcsőhalál lett volna a vége, ha nem kapjuk el időben?? Van akivel ez szintén megtörtént? Sokszor volt?
2010. ápr. 4. 06:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%

igen, akár meg is halhatott volna, bár nekem nem tisza, hogy a riasztó megszólalása után mi törént. mikor vett levegőt? meddig nem vett? ezt mindenképpen tudni kéne!!!


ha utána elkezdett lélegezni rögtön, akkor szerintem nem lehet nagy baj. bár fogalmam sincs, miért nem ébredt fel.


régebben olvastam, hogy az is döntő fontosságú, hogy háton vagy hason alszik-e. itt úgy írják, hogy a hason fekvés közben nagyobb az előfordulási valószínűsége.

[link]


sajnos ha a gyerek hajlamos erre, akkor lesz még egy nehéz fél évetek, utána elmúlik a veszély.


születés körül volt valamilyen probléma? időre született? felsírt? volt beteg?

hány fok van a lakásban? kemény az ágya? te hány éves vagy? dohányzol?

nem is folytatom, ezen az oldalon, amit belinkeltem le vannak írva a kockázati tényezők.


viszont: azt is valószínűnek tartom, hogy ha egyszer már megtörtént, és újra lélegezni kezdett, akkor a következő alkalommal is ez lesz.


ha mindenképp őrizni akarod éjszaka, akkor inkább beszéld meg családtagokkal, hogy felváltva figyeljétek. bár a riasztó mellett felesleges, mert jól alkalmazva az teljesen jól figyeli.

neked is pihenni kell, mert a fáradt anya hibázik, és azt ugye senki sem akarja.

2010. ápr. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
54%
előző vagyok, még annyi eszembe jutott: epilepsziát vizsgálták nála? bármilyen idegrendszeri vizsgálat történt?
2010. ápr. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Igen, néztek nála epilepsziat, EEG-t csinaltak és semmi. Nem volt rohama, es nincs is jele, hogy lenne.

Háton alszik a kicsi, most már kicsit meg is van emelve (orvos tanacsara). Eleg kemeny a matraca, es a lepedo is rá van húzva teljesen. Nem volt koraszulott, 39 hétre jött, 9 pontot kapott a születés utáni vizsgálaton, két nappal később jött velem haza a korházból. Nem dohányzom, teljesen normális terhességem volt, szedtem végig a vitaminokat.

Azt nem tudni, hogy meddig nem vett levegőt, vagy, hogy volt e kimaradás ténylegesen. Többször volt, hogy beriasztott már ok nélkül. Anyukám annyira remegett, hogy nem érezte, hogy lélegzik e, kb 4 perccel az eset után hallották a légzését biztosan. A vérből megállapították, hogy nem volt oxigén hiány, tehát nem tarthatott sokáig a légzés nélküli állapot. Amire én hazaértem lélegzett rendesen de nem reagált semmire.

2010. ápr. 4. 07:32
 4/24 anonim ***** válasza:
70%

ez roppant különös. a gyerekeknél azonban sokszor vannak ilyen dolgok,és remélhetőleg hamar kinövi. anyukád jól megijedhetett, de nagyon fontos, hogy egy ilyen helyzetben a felnőtt összeszedetten és higgadtan reagáljon, a pánik ráér, majd ha elmúlt a vész -én is így szoktam, álltalában akkor omlok össze, mikor már nincs vészhelyzet... akkor már lehet :)

szóval azt tanácsolom, hogy azon esetre, ha még ilyesmi előfordulna (vagy bármilyen baleset, hirtelen probléma a jövőben) szokjátok a higgadt reagálás gondolatát. nem könnyű,de adott esetben sorsdöntő lehet.

majd írj, hogy hogy van a kisbabád, de biztos vagyok benne, hogy nem lesz gond. a lényeg, hogy vegyem levegőt. tényleg fontos ilyenkor tudni, hogy lélegzik-e, érezni kell, nem szabad bepánikolni, és ezzel még fokozni a helyzetet. nem akartam megbántani senkit, a kislányod érdekében ezt gyakorolni kellene! :)

2010. ápr. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
55%

hát végig futott rajtam a hideg,ahogy olvastam...elhiszem h anyud sokkot kapott....

sárgaságot nem nézték,nem lehet attól ájult be?

fiamnál volt olyan h evett,és egyszer csak kibukott,elaludt,volt h ráztam,kiabáltam,de 10-15 másodperc múlva már minden oké volt..és a sárgasága miatt volt,de gondolom ezt is nézték...

2010. ápr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
55%
Hat az en hatamon is vegigfutott a hideg! Nagy szerencsetek van, hogy van legzes figyelotok es jelzett. Biztosan minden rendben van a kislanyoddal, foleg, ha nem szemvedett oxigen hianyt es jol kivizsgaltak. Nagyon sajnallak, eltudom kepzelni mennyire megijedtetek mindannyian. En itt a gyakori kerdesekben olvastam regen, hogy a babak neha olyan melyen kepesek aludni, hogy nem vesznek levegot. Gondolom ez tortent nallad is ha 15 percen keresztul nem tudtak ot felebreszteni.
2010. ápr. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
55%
Nekünk is beriasztott egyszer a légzésfigyelő és mi sem tudtuk felébreszteni (3 hónapos volt), de mivel láttuk, hogy lélegzik néhány percnél tovább nem is erőltettük az ébresztést.Aztán kb 1 óra múlva felébredt, mintha misem történt volna. Biztos, hogy azért maradt ki a légzés mert nagyon mélyen aludt és mikor elkezdtük rázogatni akkor újra vett levegőt. Mi talán azért nem rémültünk meg annyira, mert előtte is többször előfordult, hogy nem lehetett felébreszteni.
2010. ápr. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és az együttérzést. Nagyon szörnyű élmény volt. Azóta minden renben a kicsi lánnyal, jól érzi magát. Utolsó válaszoló..nektek sem reagált semmire, amikor ébreszgettétek? Mert itt semmi reakció nem volt, olyan volt mint egy rongybaba. Se a kezét nem mozgatta, se a lábát nem húzta fel. Nekünk is jól alszik és nehéz felébreszteni, de valami mozgás mindig van, ha hozzá érünk.
2010. ápr. 5. 16:42
 9/24 anonim ***** válasza:
55%

Nekünk többször is beriasztott a légzésfigyelő, de mire odaértem, mindig rendesen lélegzett, mocorgott, úgyhogy nem is akartam felébreszteni.

Egyszer viszont késő este fel akartuk ébreszteni enni (még nagyon pici volt), na akkor vagy negyed óráig keltegettük, de semmire nem reagált, csak lógott az apja kezében, mint a rongybaba. Én már kezdtem bepánikolni, hogy valami baja van, de végül felébredt. Úgyhogy van ilyen.

2010. ápr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
55%
Nem, semmi mozgás, csak észrevettem, hogy emelkedik a háta mikor lélegzetet vesz (mindig hason alszik, ezért is van a légzésfigyelő). De vele többször előfordult, hogy egyszerűen nem lehetett ébreszteni és abszolut semmi reakciót nem mutatott. Még az első hetekben, mikor kellett evéshez ébreszteni, nagyon nehéz volt. Először rémisztő volt, de később számtalan fényképet készítettünk róla ilyen "rongybaba" állapotban.
2010. ápr. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!