Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt nektek, vagy környezetete...

Volt nektek, vagy környezetetekben valakinek, hogy leállt a baba légzése és képtelenség volt felébreszteni 15 percig? Részletek.

Figyelt kérdés
Az anyák rémálma történt meg velem három napja. 5 hetes kislányomnak megszólalt a légzésfigyelője és a szüleim nem tudták őt 15 percen keresztül felébreszteni. Pont nem voltam otthon :(. Soha nem megyek el, akkor egyedül fél órára el kellett mennem. A baba semmire nem reagált, stimulálták, de semmi. A mentősök sem tudtak vele mit kezdeni, végül a hideg fém hallgatóra ébredt fel. Légzése volt. Korházban volt két napot, teljesen kivizsgálták, monitoron figyelték és teljesen egészséges, nem tudták megmondani mi lehet a baj vele. Most persze nem merek, tudok rendesen aludni, állandóan nézném, iszonyatosan félek, hogy előfordul. Lehet, hogy bölcsőhalál lett volna a vége, ha nem kapjuk el időben?? Van akivel ez szintén megtörtént? Sokszor volt?
2010. ápr. 4. 06:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
70%
én úgy tudom, hogy ha valóban kihagy a lélegzése, akkor a riasztó hangjára azonnal elkezd, és nem kell tenni vele semmit. szerintem az, hogy olyan mélyen alszik, hogy nem lehet felkelteni, más kérdés. mivel a kérdezőnél a hideg ingerre ébredt fel, talán érdemes ilyen módon ingerelni a babákat.
2010. ápr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
82%
Sajnálom ami veletek történt,de azt azért tudni kell,hogy a babák háromnegyedénél van olyan,hogy mély alvás közben nem vesz levegőt,és csak ha valami inger éri,akkor "tér magához",de viszont épp ezért a kisbabák kegyetlen mélyen alszanak,és sokszor képtelenség felkelteni őket.Ha kivizsgálták,és nem találtak nála semmit,akkor nincs is semmi baj.Én mikor ilyen volt,onnantól magunk közé vettem a gyerekorvos tanácsára a nagyágyra,mert állítólag az serkentőleg hat a pici légzésére,meg nem tud olyan mélyen elaludni,hogy baja legyen,és folyamatosan hallja a szülei légzését,és autómatikusan ő is ugy veszi a levegőt.És azóta soha nem fordult még egyszer elő ilyen.Nekünk nagyon bevált.És én is nyugodt voltam.
2010. ápr. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
55%
utolsó vagyok.Azóta amugy már 19 hónapos a kislányom.Szerintem próbáljátok ki.Sokkal nyugodtabb leszel.
2010. ápr. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
55%
Nekünk is volt ilyen. Nem is egyszer. Kivizsgálták, semmi baja. Nagyon mélyen alszik. Lelkiekben készülj fel, hogy még lesz ilyen. Mielőtt kikapnád az ágyból és ébreszteni próbálod, vizsgáld meg hogy lélegzik-e. Tudom nagy önuralmat igényel, de Te is megnyugszol tőle. Kis hideg vízzel megmoshatod az arcát, felkapcsolod a lámpát stb. segíthet. (nálunk aludt békésen tovább, csak egy grimaszka jelent meg az arcán, hogy hagyjál békén) Most 3 hónapos a lányom, már egy ideje nem volt ilyen, remélem már elég nagy és kinőtte a mélyen bealvásos időszakot. (most 2 óránként eszik éjszaka)
2010. ápr. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
72%
Én nem értem, hogy a mentősök, vagy kórházi dolgozók nem is nyugtattak meg benneteket? Hogy ilyen van, és nem kell azért szívrohamot kapni? Nálunk is volt ilyen, csak külön külön. Mármint volt sokszor, amikor beriasztott a légzésfigyleő, mert annyira mélyen aludtak (hármasikrek, 36. hétre jöttek stb. szóval én is megijedtem nagyon, de aztán hozzászoktam). De amikor odamentem mindig megsimagattam őket és már hallottam is ahogy vesznek levegőt. Utána nem nézegettem, hogy mozognak e, hagytam aludni őket. (szóval lehet, ha elkezdtem volna én is ébresztgetni semmire nem jutok) De volt olyan, hogy estére már annyira lefáradt az egyikük, hogy pl fürdés előtt elaludt és még fürdés közben is végig aludt (jó, persze óvatosan is fürdettem) De akkor el tudod képzelni, mennyire mélyen tudnak aludni ezek a pici babák! De olyan is volt, amikor fürdés után aludt be, akkor még meg akartam etetni, de egyszerűen semmi és akkor tényleg mint egy rongybaba,szinte lógott a karomban. MÉg le is fényképeztük. Nem hinném, hogy bölcsőhalál lett volna a vége, de épp ezért jó, hogy van légzésfigyelő. Legközelebb szerintem ne próbáljátok meg felébreszteni, hadd aludjon tovább. Úgyis már csak pár hét, és már nem fog ennyire mélyen aludni. MÁr kezd figyelni a külső ingerekre is. MOst még nagyon el van az ő kis saját világában. Ne félj! Nem lesz semmi baj! Mert ha állandóan ezen gondolkozol, akkor sose lesz nyugtod. Anyukádat is nagyon sajnálom! Nagyon nagyon megijedhetett szegény!
2010. ápr. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
55%

hát rajtam is végigfutott a hideg, de örülök hogy rendben van mostmár a kicsi lányod.

Az én picim 1-2 hetes volt és soha nem tudtam felkelteni enni. Az egész napot végigaludta, és kb fél óránként próbáltam cicire rakni eredménytelenül. Teljesen rongybaba volt ő is. Már levetkőztettem, hideg vízzel megmostam a kis arcát, paskoltam óvatosan a popóját, tornáztattam, de ő aludt békésen (vett levegőt). én attó lis féltem hogy nem eszik, és kiszárad. aztán elmúlt ez nála, azóta alig birom elaltatni.

2010. ápr. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
55%
utolsó vagyok megint. én biztos hogy nem merném magunk közé venni éjszakára, mert mi van ha véletlen (általában még arra is felébredek ha elfordítja a fejét a kiságyban - külön szobában alszik) nem vesz levegőt és nem ébredek fel.
2010. ápr. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
nekünk is vol olyan, hogy nemtudtam felébresteni.végig aludta a fürdetést.kb.2hós lehetett.
2010. ápr. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Ha ez külön történik meg, hogy nem lehet felébreszteni és a légzésfigyelő beriasztása (volt már, hogy beriasztott tévesen), én sem aggódnék, de együtt a kettő nagyon durva. Az orvosok nem nyugtattak meg, sőt. Ez nem normális szerintük és valamekkora légzéskihagyás járhat azzal, hogy a babát nem lehet felébreszteni. Azóta is kivizsgálásokra járunk, most éppen gasztroenterológushoz megyünk a hónap végén. Hát nem egyszerű, azóta rettegek az éjszakáktól :(. Alig várom már, hogy egy éves legyen!!!

2010. ápr. 24. 04:52
 20/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Kérdésed óta már eltelt több,mint 1 év. Mi történt veletek? Minden rendben? Kideritettek valamit az orvosok?

2011. nov. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!